Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom ve ZTE yeni nesil TV’yi görücüye çıkarıyor

Türk Telekom ve ZTE yeni nesil TV’yi görücüye çıkarıyor

Shenzhen, Çin, 19 Haziran 2023 – Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri çözümleri sağlayıcısı ZTE Corporation (0763.HK / 000063.SZ), bugün Türk Telekom’un 14 Haziran’da en büyük IPTV tabanlı yeni nesil TV platformu TVBu’yu başlattığını duyurdu. OTT platformu ZTE ve Netaş iş birliğiyle Türkiye’de. Platform, yeni video uygulamalarıyla son kullanıcı memnuniyetini önemli ölçüde artıracak.

Türkiye’de dijital dönüşümün öncüsü olan Türk Telekom, son yıllarda Tivibu ürünüyle abonelerine daha kullanıcı dostu özellikler ve daha zengin içerik sunmaya devam ediyor. Şirket, abonelerine daha fazla işlev ve çeşitli video içeriği sunarak daha fazla abone çekmeye çalışıyor. Tivibu’nun yeni arayüzü ve gelişmiş özellikleri sayesinde Tivibu müşterileri, oynatılan ve duraklatılan içerikleri IPTV, Web, Smart TV, Apple TV/Android TV, akıllı telefon veya tablet gibi birden fazla cihazda sorunsuz bir şekilde oynatabiliyor. Bu cihazlar arası işlevsellik, kullanıcıların kaldıkları yerden devam etmelerine ve bu cihazlardan herhangi birinde izleme deneyimine istedikleri zaman devam etmelerine olanak tanır. Çeşitli kullanıcıların içerik görüntüleme ve izleme ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılar.

Türk Telekom, ZTE ve Netaş’ın ortak geliştirdiği uçtan uca IPTV/OTT platformunun uluslararası IPTV/OTT pazarında önemli bir role sahip olması dikkat çekiyor. Tesis, birçok operatör için bakım ve işletme konusundaki yeteneklerini gösteren bir gösteri işlevi gördü.

Tivibu, ZTE’nin esnekliğiyle bilinen son teknoloji IPTV altyapısından ve Netaş’ın arayüz ve uygulama geliştirme, test yetenekleri ve örnek kurulum hizmetlerinden yararlanarak dünyanın en gelişmiş ve sofistike izleme deneyimini sunuyor. Türkiye’deki abonelerine yönelik deneyimler.

TVPU ayrıca Google ekosistemini aktif olarak tanıtarak katma değerli işler ve daha esnek operasyonel mekanizmalar getiren yeni bir gelir yaratma modelinin önünü açtı. Platform, ondan fazla üçüncü taraf üreticinin entegrasyonunu ve yerleştirmesinin yanı sıra tüm platformların ve set üstü kutuların geçişini tamamlayarak canlı bir ağda milyonlarca kullanıcıya hizmet verdi.

READ  Shiba Inu Türkleri enflasyondan kurtarıyor. Şimdi, hükümet SHIB'yi benimsemek istiyor.

Artık her geçen gün daha fazla abone Türk Telekom’un sunduğu en iyi görüntü hizmetinden yararlanabiliyor. İleriye dönük olarak ZTE, video prodüksiyon teknolojisi gelişimini ve yeni video hizmetlerinin geliştirilmesini ortaklaşa hızlandırmak için iş inovasyonuna odaklanarak Türk Telekom ile yakın işbirliği içinde çalışacak.