Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk ve Kürtleri kader kardeş yapar: CHP lideri

ankara

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyetçi Parti (CHP) lideri Kemal Kılıdaroğlu, partisi ve muhalefeti Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile “işbirliği” için “trolleyen” sosyal medya kampanyasına, söylemlerin insanları incittiğini söyleyerek karşılık verdi. Türkiye’de yaşayan Kürtlerin onuru.

sınıf=”cf”>

17 Nisan’da Twitter hesabından bir video mesajında ​​”Utanç verici, gerçekten utanç verici. Şimdi milyonlarca Kürt terörist muamelesi görüyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, Kürt seçmenin Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayına olası desteği konusunda muhalefet bloğuna karşı sosyal medya kampanyası yürüten “medya trollerine” işaret etti.

CHP lideri, “O troller, Kürtleri terörist kabul edip, halkımızı devletten uzaklaştırarak bana hakaret ediyorlar. Neden? Üç beş oy için. Utanmıyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, kendisine “iftira atmak” için “milyonlarca insanın haysiyetiyle oynadıklarını” söyledi.

Vatandaşlara seslenerek, “Bu propagandaya aldanmayın. Kardeşlik Yasası’nı unutmayın. Türkleri ve Kürtleri kardeş yapan bir kural olduğunu unutmayın. Kader bizi bir araya getirdi.

sınıf=”cf”>

Bu toprakların tüm vatandaşlarının düşmana karşı savaştığı Kurtuluş Savaşı’nı hatırladı.

“Asırlardır beraberiz. Beraber yaşadık. Hiçbirimiz yolumuza yalnız gitmedik. Gidemezdik. Üç beş oy için kimsenin kardeşliğe zarar vermesine izin vermeyeceğiz” dedi.

READ  Turks ve Caicos Golf Derneği, Karayipler Klasik Turnuvası 2023'ü kazandı