Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks & Caicos Adaları’nda Öğretmen Tutma Konusu Eğitim Sempozyumunda Sürükleyici Bir Konu Oluşturuyor – Magnetic Media

kaydeden Dana Malcolm

Personel yazarı

#TurksandCaicos, 13 Mart 2023 – Yakın tarihli bir eğitim seminerinde eski bir eğitim bakanı olan Robert Hall, Turks ve Caicos’un öğretmen tutma sorununu çözmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin daha fazla para ve daha iyi çalışma koşulları olduğunu söyledi.

Öğretmenin elde tutulması kronik bir ikilemdir; ülkeye hızla girip çıkan, öğrencileri bazen öğretmensiz çalışmaya zorlayan, kalan eğitimciler üzerinde baskı oluşturan ve öğrencilerin çok yönlü bir öğrenme deneyimi yaşamasını engelleyen sürekli bir eğitimci döngüsü vardır.

Hall, sorunun sadece hükümet için değil, öğretmenler için de iki yönlü bir yol olduğunu savunan tavsiyelerde bulundu.

İlk olarak, öğrenmeye elverişli bir ortam sağlamak için okulların fiziksel yapısını iyileştirmek ve ebeveynleri ve öğretmenleri, tesisleri çocuklar tarafından daha nazikçe kullanmaları için izlemek ve teşvik etmek hükümetin görevi olduğunu söyledi.

“Fiziksel tesisler ve teknoloji açısından sürekli iyileştirmeler yapılmalı” dedi.

Hall’un ele aldığı ikinci konu, genç yerliler bununla gerçekten geçinemeyecekleri için acilen yeniden değerlendirilmesi gereken maaştı.

“Öğretmenleri tutacaksak, öğretmenlere daha iyi ödeme yapmalısın. Bir karısı veya önemli bir başkası olacak kadar şanslı olmadıkça, herhangi bir genç adamın şu an olduğundan daha fazlasını nasıl kazanacağını bilmiyorum. var.

Ayrıca Hall, Eğitim Bakanı Rachel Taylor’a, bazı emekli öğretmenlerin aldığı 500$ ve 600$’lık emekli maaşlarını maaşa dayalı olarak ayarlamak için Kabine’ye yeni bir yasa tasarısı sunması için meydan okudu.

“Aşkım için, bugün sahip olduğumuz liderleri yaratmaya ve geliştirmeye yardımcı olan emekli öğretmenler bunu hemen düzeltemezken, işsizlik maaşı için ayda bin doları nasıl verebileceğimizi anlayamıyorum. kontrol ettiğimde hala paramız olduğunu kontrol ettim.İşte o 14 kişi için bir tane!” diye emretti.

Öğretmenlerin her mesleğin temel taşı olduğunu ve “sözde hizmetten daha fazlası” ödenmesi gerektiğini söyledi.

READ  Plajlar Turks ve Caicos Dünya Muhafızları özverili çevre kahramanını tanıyor... - Magnet Media

Nihai hedef Turks ve Caicos Adalılarını eğitmek iken, hükümeti en iyi sözleşmeli işçilerden bazılarını tutması için teşvik etti.

“Başkalarıyla, Cayman Adaları, Bermuda, Kanada ve diğer yerlerle rekabet halindeyiz ve bu nedenle okul açıldığında, insanlar işlerini yapmadıklarını düşündükleri için bölüm eleştiriliyor.”

Aslında, dedi, Turks ve Caicos maaşlar açısından yeterince rekabetçi değil. Bu, sektörler arasında, özellikle sağlık sektörü genelinde tekrarlanan bir duygudur.

Eski bakanın bir başka tavsiyesi de, söylem, istişare ve ‘farklı nesiller arası fikirler’ için bir yol sağlamak amacıyla düzenli paydaş toplantıları yapılmasıydı.

Son olarak, TCİG’yi arazi politikasını tüm TC Adalıları, özellikle de öğretmenleri güçlendirmek için kullanmaya teşvik etti ve bunu yaparak öğretmenlerin elde tutulma sürecine yardımcı oldu.

“Konut kraliyet arazisinin her parçası, Turks ve Caicos Adalıları için ayrılmış bir arazi bankasına konulmalı ve öğretmenler de dahil olmak üzere adalıların araziye idari masraflardan tamamen ücretsiz olarak erişebilmesi için alt bölümler oluşturulmalı” dedi. .

Öğretmenlerin neler yapabileceğine gelince, birincilik aldıkları için rehavete kapılmak yerine sürekli kendilerini geliştirmelerini istiyor. Öğrencileri, kendilerine fayda sağlayacak alanlarda uzmanlaşma veya akademik standartlarını geliştirme ve daha yüksek ücret almaya hak kazanma fırsatları aramaya teşvik etti.