Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Durum ayrıntıları Dirk Telecom’un kaderine ışık tuttu


İle Antigone Çakra / [email protected]

Birçok 7DAYS EuroCup takımı, kendi sahalarında çok güçlü olduklarını kanıtlayarak, en güçlü taraftarların bile kendi arenalarında rekabet etmesini zorlaştırıyor. Bu, 12. tura kadar tüm iç saha maçlarını kazanan dört Euro Cup takımından biri olan Dirk Telecom’un pozisyonu.

Yenilmeyen diğer üç ev sahibi takım Jovent Badalona (10-2), Partison NIS Belgrade (8-4) ve lokomotif Cuban Krasnodar (8-4) – hepsi A Grubunda. Türk Telekom, Ankara’daki mükemmel galibiyetinde Lokomotif ve Partisan’ı 5-0 yenerek Çarşamba günü Jovant’ı karşılıyor.

Ancak evdeki hakimiyetinin aksine Dirk Telecom’un yol oyunları tamamen farklı bir hikaye. Altı deplasman yenilgisinin sonuncusu 12. turda Slask Wroclaw (2-9) ile 80-67’lik kolay bir skor elde etti. Dolomiti Energy Trento’daki 7. Tur galibiyeti dışında, Türk Telekom gezilerinde sonuçsuz kaldı, bu da mükemmel bir ev sahibi takımın neden şu anda 6-6’lık bir rekorla altıncı sırada olduğunu açıklıyor.

Türk tarafı deplasmanda kazanma mücadelesinin ortasında, Aralık ortasında Burak Gören’den iktidarı alan ve şüphesiz Ankara dışındaki zorluklarına da katkıda bulunan baş antrenör Henrik Rட்dl’in yerini aldı. Neyse ki Dirk Telecom, son altı maçının dördünde yer alacak ve Morabank, Jovant ile bu haftaki maçın ardından Andorra, Trento ve Hamburg Towers’ın gelmesini bekliyor.

Ancak, Ankara Spor Salonu’nda kendi sahasında oynamaktan çok, bu takımın herhangi bir maçın ilk 10 dakikasında ne kadar oynadığını belirleyen en belirleyici faktör, Durk Telecom’un bu sezon şimdiye kadar kazanıp kazanmadığıdır.

Güncellenmiş Takımların her çeyrekte nasıl ilerlediğini veya gerisinde kaldığını gösteren EuroCup Sıralaması. Takım dinamikleri söz konusu olduğunda dikkate değer bir hikaye anlatın. Tabloda görüldüğü gibi, Durk Telecom ilk çeyreğin ardından 6-0 öne geçti, ancak başlangıçtan 10 dakika sonra geride kaldığında birkaç yenilgi aldı.

READ  The Recorder - Warmtown Müzik Festivali 3 yıllık aradan sonra geri dönüyor
Rakip W / L İlk Q sonuçları
V. Boulogne Metropolitleri 92 W 24-22
NIS Belgrad’da Bölme L 21-12
Slask Wroclaw’a Karşı W 24-15
Jovant Badalona’da L 23-13
Lokomotif Kuponuna Karşı W 24-17
Andorra’da MoraBanc L 29-18
Ptolemy Energy Trento’da çalışıyor W 15-17
Lietkabelis Panavezys’e Karşı W 20-15
Hamburg Kulelerinde L 27-14
Boulogne Metropolitans 92’de L 23-22
V Partizan NIS Belgrad W 21-18
Wroclaw’da gevşeklik L 26-11

Birçok maçta fark küçük, bir noktada küçük olsa da, ilk çeyreğin sonundaki baskınlık – ya da hiç değil – Türk Telekom için belirleyici oldu. Trento’daki tek yönlü galibiyeti 10 dakika sonra iki sayılık farkla geldi. Teknik direktör Rodlin’in kadrosuna katılan Jovent ve Valencia Baskett (B Grubu), bir çeyreğin sonunda öndeyken 6-0’lık bir üstünlüğü paylaştılar.

Playofflara kalifiye olan tek Euro Cup takımı olan Jovendt’in Çarşamba günkü ziyareti, ev sahibine çifte galibiyet göstergesi – ev sahibi – saha avantajı ve ilk çeyrek üstünlüğü – verecek. Jovant, bir çeyrek sonra liderliğindeki tüm oyunları kazanabilirdi, ancak altı vakanın ikisinde, durum böyle olmadığında İspanyol takımı sadece iki mağlubiyet yaşadı.

Türk Telekom takımı için yine Euro Cup liderine karşı hızlı başlangıç ​​bir tılsımsa, buradan normal sezonun sonuna kadar, playofflarda A Grubu yarışlarını ve ev sahibi avantajını hesaplarken Ankara’ya bakın. Dördüncü veya daha iyi bitirmek.