Mayıs 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları, Haziran ayında 2022 CDB Başkanlar Toplantısına ev sahipliği yapacak

Karayip Kalkınma Bankası (CDP) 52. Yıllık Guvernörler Kurulu Toplantısı 14-16 Haziran 2022 tarihlerinde Turks ve Caicos Adaları’nda (TCI) yapılacak olup, Banka’nın en önemli karar alma organını önemli kalkınma zorluklarını tartışmak üzere bir araya getirecektir. . Bölgeyle yüzleşmek ve yenilikçi çözümler.

Yıllık toplantıya TCI Başbakanı ve Britanya Denizaşırı Toprakları CDB Valisi Washington Misick başkanlık edecek. Bu, 2019’da Govt-19 salgınının patlak vermesinden bu yana valilerin ilk yüz yüze toplantısı.

Bu yılki toplantının teması, Banka’nın bölgenin ekonomik ve çevresel zorluklarını karşılamak ve ele almak için bilgiye dayalı karar vermenin daha fazla kullanılmasını teşvik etme çabasına yanıt olarak “Daha İyi Başarı: Uyum ve Dayanıklılık”tır.

1 Haziran’da başlayacak olan katılım projesi, yıllık toplantıdan önce yapılacak. Uygulamalı olarak gerçekleşen bu etkinliklerde, gündemli seminerler, gençlik forumu ve sohbeti Başkan, CDB Başkanı Dr. Jean Leone ve özel olarak davet edilen konuklar, bölgesel ve uluslararası kalkınma için önemli olan konularda bir panel tartışması yapacaklar.

Seminer programı, sürdürülebilir kalkınmanın kapsamını, büyümeyi hızlandırmak için lojistiğin geliştirilmesini, sürdürülebilir enerji gündeminin hızlı izlenmesini ve sosyal ve ekonomik planlama ve politika geliştirmeye ilişkin veri ve analiz ihtiyacını ele almak üzere tasarlanmıştır.

Premier Misic, “Kalkınma zorlukları ve küresel şoklarla mücadele etmek için yalnızca yeni teknolojilere güvenmek yeterli değil, ancak diyalog, en iyi uygulamaların paylaşımı, stratejiler ve projeler üzerinde işbirlikleri, düşük yaşam kalitesini iyileştirmede ve sosyo-ekonomik sorunların üstesinden gelmede farklı olabilir. BMC’ler ve bölgedeki diğerleri için sorunlar ve eşit refah.” Sağlamak.

TCI Hükümeti, bu CDB Yıllık Toplantısına ev sahipliği yapmaktan heyecan duymaktadır ve yerel ve bölgesel zorluklara sezgisel çözümler sağlayacak bölgesel ortaklarımızla verimli bir diyalog kurmayı sabırsızlıkla beklemektedir.

READ  Pak-Türkiye Girişimcilik Zirvesi ikili ticareti teşvik edecek

CDB Başkanı Dr. Gene Leon, “Karayiplerin iddia ettiği gibi, sürdürülebilir büyümeyi hızlandırmanın aciliyeti, salgın hastalıklardan kurtulma, iklim değişikliğinin etkileri ve öngörülemeyen dış çevre ile şimdi her zamankinden daha net hale geliyor. Yıllık toplantımız, bölgesel ekonomileri dönüştürmek için çözümler geliştirme konusunda işbirliği yapmak üzere bölgedeki karar vericileri masaya getiriyor.

Hükümete ve TCI halkına bu önemli etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için minnettarız ve bunun ülke çapındaki paydaşlara fayda sağlayacağını umuyoruz.