Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları İstatistik Kurumu Karayip İstatistik Gününü kutluyor – Magnet Media

Turks ve Caicos Adaları İstatistik Kurumu Karayip İstatistik Gününü kutluyor – Magnet Media

#TurksandCaicos, 23 Ekim 2023 – Turks ve Caicos Adaları İstatistik Komisyonu, 15 Ekim 2023 Karayip İstatistik Günü’nün on beşinci yıldönümünü kutlamak için bölgesel meslektaşlarıyla bir araya geliyor. İstatistik Komisyonu, bu olayı kutlamanın en uygun yolunun Toplum Kooperatif Merkezindeki bir kilise ayinine katılmak olduğunu düşündü. Papaz Bradley Handfield komite başkanı olarak görev yapıyor.

Günün kutlanması, Karayip toplumundaki insanların yaşamlarını iyileştirmeye yönelik kolektif bir vizyonun geliştirilmesinde istatistiklerin oynadığı önemli rolün altını çiziyor. Bu yılın teması Karayip İstatistik Günü “Tek Ses, Tek Taşıma: Herkes Önemlidir.” Üyelerinin birliğini, kolektif katılımını ve bölgesel entegrasyon ve sürdürülebilir kalkınmaya ilişkin ortak vizyonunu vurgular.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Sayın EJ Saunders konuşma yaptı. Tatlım. Sanders, otoritenin TCI’da oynadığı ve birçok kişi tarafından sıklıkla gözden kaçırılan önemli rolü vurguladı. Pek çok hükümet kararının bu otorite tarafından sağlanan bilgilere dayandığını ve bunun resmi karar alma süreci üzerinde önemli bir etkisi olduğunu vurguladı. Otoriteyi isimsiz kahramanlar olarak selamladı ve takıma tam destek verdi.

Papaz Bradley’nin vaazı kutsal sevgi kavramına odaklandı ve hemcinslerimize karşı yükümlülüklerimiz, yani koşullar ne olursa olsun komşularımızı sevmemiz konusunda derin düşüncelere yol açtı. Bu özü, istatistiksel bir gösterge olan yoksulluk sınırına keskin bir benzetme yaparak Dünya İstatistik Günü’nü kutlamak için kullandı. DCI’da çizginin altında, üstünde ve ötesinde insanlar olduğunu vurguladı. Güçlü bir mesajla, yoksulluk sınırının üzerindeki insanlarla bir kilise inşa etmeye çalışmamamız gerektiğinin altını çizdi, ancak bizi, yoksulluk sınırının altında olup olmadıklarına bakılmaksızın komşularımızı sevmeye teşvik etti. Yoksulluk sınırının altındakilere yardım etmek. Sevginin her türlü ekonomik ve sosyal engeli aştığını ve Kilise ile insanlığın gerçek ruhunu kapsadığını yineledi.

READ  Turks ve Caicos Adaları: Onuncu Bölge - Kraliyet Gazetesi

İstatistik Komisyonu Başkanı Sn. Sherlon Forbes Jr. kısa konuşmasında bölge sakinlerine, ailelere ve iş dünyasına İstatistik Otoritesi ile ortak olmaya çağrıda bulundu. Geliştirme sürecini desteklemek için gereken verilerin kullanılabilirliğini sağlamak için bu tür bir işbirliğinin gerekli olduğunu vurguladı. Bay. Forbes, veri sağlayıcılarını istendiğinde bilgi paylaşarak aktif katılıma teşvik etti; zira bu, ulusal planın bilgilendirilmesine ve bu adaların geleceği için sağlam bir temel oluşturulmasına önemli katkı sağlayacak.

Ayrıca Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı’na, Maliye Daimi Sekreteri Smt. E. Jay Saunders tarafından Kurum adına teşekkür edildi. Athenee Harvey-Basden’a bu statünün kazanılmasında Otoriteye yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

İstatistik Otoritesi hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edin: https://gov.tc/stats. Facebook sayfası: TCI İstatistik Komisyonu veya Instagram: statstci.