Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tarihin Hıristiyanlar ve laik Türkler üzerindeki en etkili hahamı

Tarihin Hıristiyanlar ve laik Türkler üzerindeki en etkili hahamı

biliyorum ki Bu Hıristiyan ulusÇeşitli mezheplerin tamamında Mesih iddiasının destekçisi, Hepsi [considered] Putlara tapanlar. Çeşitli bayramlarında onlarla uğraşmamız yasaktır. Putperestlere yönelik tüm Tora kısıtlamaları onlara bağlıdır. Festivalleri pazar günlerini kapsamaktadır. Bu nedenle Pazar günü Mesih'e inananlarla uğraşmak yasaktır. Pazar gününü putperest bir bayram olarak görüyoruz…Putperestlere davrandığımız gibi onlarla da ilgileneceğiz Onların festivalinde.

İbn Meymun'un başka yerlerde putperestler için daha sert önlemler önerdiği gibi, bunun gibi bir şeyin Wood için özellikle kışkırtıcı olduğunu düşünüyorum. popülerliğinde Mişne TevratÖrneğin Yahudi hukuk geleneğinde çok önemli bir sembol olarak kabul edilir (Halaka), ilgili bölümde bulabilirsiniz Putperestlik Eylemleri 10:1-6:

Yabancı tanrılara tapınanlarla antlaşma yapmayın. Çünkü “onlarla antlaşma yapmayın” (Tesniye 7:2); İbadeti terk etmeleri veya öldürülmeleri gerekir. Onlara acımak yasaktır, söylendiği gibi, “Onlara merhamet etme (lo tehonem)” (Tesniye 7:2). Bu nedenle, yabancı bir tanrıya tapan kişi bir nehirde ölürken veya boğulurken bulunursa, o kişi dışarı atılmamalıdır; Eğer biri onun götürüldüğünü görürse [his] Ölüm onu ​​kurtaramayacak. Ama doğrudan yok edilmesi gerekiyor [his life] Veya bizimle savaşta olmadığı için onu çukura itmek ve benzeri şeyler yasaktır.

Yukarıdakiler yalnızca Yahudi olmayanlar için geçerlidir: ancak İsrailoğullarının bilgi verenleri ve [Israelite] Bize, sapkınları ve Epikurosçuları doğrudan yok etmemiz ve onları yıkım çukuruna atmamız emredildi, çünkü onlar İsrail'i aldatıyorlar. Yeshua gibi o da insanları Tanrı'dan uzaklaştırdı [Jesus] Nasıralı ve Müritleri…

Saygımdan dolayı İbn Meymun'un Hz. İsa (as) hakkında söylediklerine değinmekten kaçınmak istedim ama eminim ki David Wood, onun doğru söylemediğini kolaylıkla tahmin edebilirdi. Çok olumlu şeyler.

İLGİLİ: Hıristiyan Akademisyenler Tanrı'nın Takia'yı Şeytan'a Karşı Kullandığını Söyledi

Mürted Peygamber, Hıristiyanları savunma yönündeki ciddi çabalarına rağmen, en azından kağıt üzerinde laik bir Türk ateisti olmaya devam ediyor.

READ  Premier Misic'in genç Turks ve Caicos Adaları'na JAGS Günü'nde bir mesaj - Magnetic Media

Yahudiliğin en önemli haham figürü de toplantıdan pek hoşlanmamış gibi görünüyor. Bu onun en önemli felsefi eserinde kanıtlanmıştır: Kafası karışanlar için bir rehberHaham, Aristoteles'in felsefesini klasik Yahudilikle bütünleştirmeye çalıştı ve sonunda teolojik keşiflere yol açtı (örneğin ondan önce antropolojinin hahamlar arasında daha açık olduğu düşünülüyordu).

İbn Meymun buraya yazdı Bölüm 3 51:2 Laik Türklerle ilgili olarak -yani İslamlaşmalarından önce- liberal ateist ve laik olan Mürted Peygamber bir kategoriye girmektedir:

Gurbetçilerin hepsi dinsiz, varsayımlara dayalı veya geleneklerden türemiş değil. Böyle insanlar ciddidir Türkler Kuzeye gidenler, güneyde yaşayan Kuşiler de bizim ülkemizdekiler gibidir. bunları dikkate alıyorum Mantıksız erkekler, erkek olarak değil; Bunlar İnsanoğlunun altında ama maymunların üstünde çünkü onlar insanın şekline ve biçimine sahipler ve maymununkinden daha üstün bir zihinsel yetiye sahipler.