Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları Konferansında Falkland Meclisi Başkanı – Mercopress

Turks ve Caicos Adaları Konferansında Falkland Meclisi Başkanı – Mercopress

Turks ve Caicos Adaları'ndaki Falkland Meclisi Başkanı

13 Nisan 2024 Cumartesi – 22:20 UTC


Turks ve Caicos Adaları'ndaki COTSC Konferansındaki Konuşmacılar; Keith Piles, JP, Falkland Meclisi Başkanı, soldan dördüncü

Üçüncü Avam Kamarası ve Denizaşırı Bölgeler Konuşmacılar Konferansı (COTSC), Nisan ayının ilk haftasında Karayipler'deki Turks ve Caicos Adaları'nda, Falkland Adaları Meclisi Başkanı Keith Biles, JP'nin katılımıyla düzenlendi.

Konuşmacılar, Parlamento Katipleri ve teknik uzmanlarla birlikte, güçlü yasama organları ve Parlamento yapay zekası oluşturmaya, siber ve fiziksel güvenliğe ve parlamento eğitimi ve sosyal yardıma odaklanarak etkili parlamenter demokrasinin çeşitli yönlerini araştırdılar.

Konferansa Turks ve Caicos Adaları Meclis Meclisi Başkanı Sn. Gordon Burton, Providentials ve Grand Turk'te MHA. Anguilla, Bermuda, Britanya Virjin Adaları, Cayman Adaları'ndan konuşmacılar ve yazarlar katıldı. Falkland adaları, Montserrat, St. Helena ve Turks ve Caicos Adaları ve Birleşik Krallık.

Commonwealth Parlamenter Birliği (CPA, HQ) Program Başkanı Matthew Salik, Commonwealth Konuşmacıları ve CPA'nın en son yayını 'Dezenformasyon, Yapay Zeka ve Yapay Zeka ve Yapay Medya Hakkında Parlamento El Kitabı' ile ilgili etik ve emsaller konusunda uzmanlaşmıştır.

COTSC Konferansının sekretaryası Birleşik Krallık Avam Kamarası Sözcülüğü tarafından sağlanmaktadır ve CPA Genel Merkezi ile CPA Birleşik Krallık Şubesi resmi ortaklardır.
Katılımcı yasama organlarının tümü, Commonwealth Parlamenterler Birliği'nin iki CPA bölgesindeki (CPA Britanya Adaları ve Akdeniz Bölgesi ile CPA Karayipler, Amerika ve Atlantik Bölgesi) şubeleridir.

Konferansın sonunda açıklanan raporda, parlamenter demokrasiyi güçlendirmek amacıyla benzersiz ve modern bir ortaklık kurmak amacıyla birlikte çalışmaya devam etmenin önemi vurgulandı.

Bir sonraki Avam Kamarası ve Denizaşırı Bölgeler Konuşmacılar Konferansı 2025'te Londra'da düzenlenecek.