Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları Spor Otoritesi, hibe başvuruları için Atletizm Gelişim Fonu’nu başlattı

Turks ve Caicos Adaları Spor Otoritesi, hibe başvuruları için Atletizm Gelişim Fonu’nu başlattı
TCI Spor Otoritesi tarafından oluşturulan Atletizm Gelişim Fonu (ADF) resmi olarak hibe başvurularına açıldı.

ADF ilk olarak Haziran 2022’de Turks ve Caicos Adaları’nın ilk Uzun Vadeli Atletik Gelişim Sempozyumu ile birlikte başlatıldı. Bu yayın, spor finansmanı için özel sektör ile kamu sektörü arasındaki ortaklıkları teşvik etti. ADF, Turks ve Caicos Adaları’nda sporun gelişimini teşvik etmek amacıyla spor dernekleri, kulüpler ve sporcular için yatırım stratejilerini belirleyen ve önceliklendiren bir komite tarafından yönetilmektedir.

Büyük sponsorlar, ödül sahiplerine 2023-24 ve sonrası için finansman taahhüt etti. Ana hedefler, spora katılım fırsatlarını artırmak ve sistematik olarak dünya standartlarında sonuçlar elde eden bir spor sistemi geliştirmek için Turks ve Caicos Adaları’nın kapasitesini arttırmaktır.

Finansman, yüksek performans gelişimine özel önem vererek Uzun Vadeli Sporcu Gelişimini (LTAD) destekleyen programlar için hak eden organizasyonlara ve sporculara verilir. LTAD, ilkokul ve lise seviyelerinde sporcuları yarı profesyonel ve profesyonel seviyelere yönlendiren taban programları sunmaktadır. Bu yüksek performanslı gelişme, spor eğitim kampları, spor ligleri ve turnuvaları ve spor ekipmanları şeklinde olabilir.

Spor Direktörü Jared Forbes, ADF’nin önemini şöyle anlattı: “Sporun gençleri geliştirmede ve dolayısıyla daha güçlü topluluklar oluşturmada olumlu bir yol olduğuna inanıyoruz. Ve bu adalarda yaşayan veya güçlü olan birçok insan olduğuna inanıyoruz. TCI tutkusu, aynı zamanda güçlü topluluklar kurmaya inanan insanlar… Turks ve Caicos Adaları’ndaki değeri güvenli, ilginç ve üretken olarak görüyorlar.”

Turks ve Caicos Adaları hükümeti sporun geliştirilmesine ayrılan payını istikrarlı bir şekilde artırırken, ADF finansman zorluklarını aşmanın bir yolunu buldu.

Forbes şunları ekledi: “Bölgedeki birçok ülke Olimpiyat Dayanışma Fonu tarafından yoğun bir şekilde destekleniyor. Ancak TCI şu anda Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) ilgili üyesi olmadığından Olimpiyat Dayanışma Fonu alamıyoruz. Komşu ülkeler gibi Bahamalar, Jamaika ve Kanada ve Birleşik Krallık gibi önemli ülkelerin spor organizasyonları Milli Piyango tarafından yoğun olarak finanse edilmektedir, ancak TCI’da böyle bir spor finansman sistemimiz yoktur. Sporcu Gelişim Fonu oluşturarak spor organizasyonlarımıza ve sporcularımıza ek kaynak sağlamanın yolu.”

READ  Denizlerin korunması ve sürdürülebilir turizme acil ihtiyaç

Basın toplantısı sırasında J&W İnşaat Direktörü Samuel Harvey, ADF’nin 2023/24 finansman yılına eklenecek 10.000 dolarlık bir çek sundu. J&W Construction ayrıca ADF’nin açılış yılında da finansman sağladı.

Harvey şunları söyledi: “Bu ülkede gençliğe ve spora inanıyorum… Bana vurulduğu andan itibaren ‘Evet bu iyi bir fikir ve sana garanti ederim J&W’ dedim. Bu planı geri çekin.”

Toplantıya ayrıca Eğitim, Gençlik Sporları ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Rachel Taylor da katıldı. “Hükümet, sporun bir ülke üzerinde yaratabileceği önemli etkinin farkında. En önemlisi de bir ülkenin gençliğine sağlayabileceği büyüme ve gelişme… Gençlerimiz bizi tutkulu ve kendinden emin görmek istiyor. Güven yok” dedi. yatırım gibi. Bu yüzden sadece özel sektöre fon vermiyorum. Turks ve Caicos Adaları’nın geleceğine yatırımı teşvik etmek istiyorum. TCIG bilinçli olarak spor ve özel sektör işbirliklerine yatırım yaptı. Hayatları değiştirme potansiyeline sahibiz. ortaklıklar verimlilik ve üretkenlik yaratır.”

Siz veya kuruluşunuz Atletizm Gelişim Fonu’na yatırım yapmak istiyorsanız lütfen ekiple iletişime geçin. [email protected].

Atletizm Gelişim Fonu (ADF), Turks ve Caicos Adaları’ndaki sporcuların gelişimini desteklemek için tasarlanmıştır. “Gelecek Şimdidir” mantrası altında, yüksek performanslı gelişime özel bir vurgu yaparak uzun vadeli atletik gelişimi destekleyen programlar için hak eden organizasyonlara ve sporculara fon verilmektedir.

ADF’nin amaçları:

1. Yeterince temsil edilmeyen gruplar da dahil olmak üzere tüm Turks ve Caicos Adaları için kaliteli spor faaliyetlerine katılım fırsatlarının arttırılması;
2. En yüksek uluslararası müsabakalarda sistematik olarak birinci sınıf sonuçlar elde etmek için Turks ve Caicos Adaları spor organizasyonunun kapasitesinin arttırılması;
3. Turks ve Caicos Adaları spor organizasyonunda teknik spor liderliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak; Ve
4. Turks ve Caicos Adaları’nın spordaki çıkarlarını, değerlerini ve ahlakını yurtiçinde ve yurtdışında geliştirmek.

READ  Tory Turk küratörlük yolculuğunda

ADF ve fona nasıl katkıda bulunacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.tciathletedevelopmentfund.com adresini ziyaret edin.