Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları üç Dünya Seyahat Ödülü’ne aday gösterildi

Turks ve Caicos Adaları üç Dünya Seyahat Ödülü’ne aday gösterildi

Providentials, Turks ve Caicos Adaları – Turks ve Caicos Adaları Turizm Kurulu, Turks ve Caicos Adaları’nın üç 2022 Dünya Seyahat Ödülü’ne (WTA) aday gösterildiğini duyurdu: Dünyanın En İyi Plaj Destinasyonu, Dünyanın En İyi Ada Destinasyonu ve Dünyanın En Romantik Destinasyonu.

World Travel Awards, World Travel Awards programının en üst kademesidir ve her World Travel Awards yıllık finalisti aşağıdaki kriterlere göre seçilir: (i) ilgili bölgesel ödülü kazananlar ve (ii) onaylanmış ve tanınan World Travel Awards ödülleri .

Dünya Seyahat Ödülleri’ne ev sahipliği yapıyor Karayipler ve Amerika Galası 31 Ağustos 2022 Çarşamba, Montego Bay, Jamaika.

Randevular

Turks ve Caicos Adaları etkileyici bir sekiz adaylık aldı ve iki ödül kazandı: Karayipler’in Önde Gelen Plaj Destinasyonu ve Karayipler’in En Romantik Destinasyonu. İlki 2015’ten beri her yıl Turks ve Caicos Adaları tarafından kazanıldı ve bundan önce 2012’den 2014’e kadar Grace Bay Beach ödülü kazandı. İkincisi, Turks ve Caicos Adaları tarafından dört yıl üst üste kazanıldı.

Mary Lightbourne Turks ve Caicos Adaları Turizm İcra Direktörü Mary Lightbourne, “ Turks ve Caicos Adaları için bir değil üç Dünya Seyahat Ödülü’ne aday gösterilmek ve dünya çapında dünya çapında bir destinasyon olarak tanınmak özel bir onurdur” dedi. Lightbourne, “Bu, Turks ve Caicos Adaları’nın turizm paydaşlarının sıkı çalışmasının bir kanıtıdır. Herkesi, söz konusu ödüller için Turks ve Caicos Adaları’na oy vermeye zaman ayırmaya davet ediyor ve çabalarından dolayı teşekkür ediyorum.” .

2022, Turks ve Caicos Adaları turizm sektörü için çok başarılı bir yıl olacak. İlk çeyrek için ön veriler, Turks ve Caicos Adaları’nın miktarın %98,5’ini karşıladığını gösterdi. kalan ziyaretçiler 2019 yılının ilk çeyreğinde olduğu gibi, bu, Turks ve Caicos Adaları tarihinde turizm için en müreffeh dönemlerden biriydi.

READ  Şiddetli Fiona, Karayipler'den Kanada sularına kadar bir yıkım izi bırakıyor

Ağustos 2022’de bir TripAdvisor raporu, Turks ve Caicos Adaları’nın 2022 sonbaharında dünyanın en sıcak seyahat noktası olduğunu belirtti. Davranışsal verilere ve tüketici duyarlılığı anketlerine dayanan rapor, Turks ve Caicos Adaları’nın yıllık bazda en hızlı artan talebe sahip olduğunu gösteriyor. – Yıllık büyüme. Turks ve Caicos Adaları, Londra, Amalfi, Ho Chi Minh City ve Bangkok gibi köklü ve iyi kaynaklara sahip turizm gazilerini geride bıraktı ve TripAdvisor’da ilk 15’teki tek Karayip destinasyonu olarak bölgesel benzerlerinden ayrıldı. .

Turizm Bakanı Turks ve Caicos - Josephine ConnollyTourism ve Caicos Adaları’nın üç Dünya Seyahat Ödülü’ne aday gösterilmesinden dolayı çok gururluyuz. Bunlar genellikle ‘endüstrinin nihai altın standardı’ olarak anılır ve üç WTA’ya aday gösterilmek büyük bir başarıdır,” dedi. Bakan Sn. Josephine Connolly. “Turizmden Sorumlu Müdür Vekili’nin sözlerini yineliyorum ve herkesi World Travel Awards adaylığımız için Beautiful by Nature, Turks ve Caicos Adaları’na oy vermeye çağırıyorum. Bu ödülleri kazanmak ülkemiz turizm sektörü için inanılmaz bir başarı olacaktır. bir hatırlatma, turizm herkesin işidir”, diye ekledi Hon. .Connolly.

Büyük bir final

World Travel Awards Büyük Final Töreni, 11 Kasım 2022 Cuma günü Umman Sultanlığı, Maskat’taki Ritz-Carlton Hotel, Al Bastan Palace’da gerçekleştirilecek. Turks ve Caicos Adaları üç Dünya Seyahat Ödülü için oylanabilir www.worldtravelawards.com/vote.