Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları yakınlarında 100’den fazla Haitili tekneyle gözaltına alındı

Turks ve Caicos Adaları yakınlarında 100’den fazla Haitili tekneyle gözaltına alındı

Cuma günü yasadışı bir geminin durdurulmasının ardından toplam 156 Haitili şu anda gözaltı merkezinde bulunuyor.

Polis raporlarına göre, ABD Sınır ve Gümrük uçağı, Turks ve Caicos Adaları’na doğru giden yasadışı gemiyi saat 21.30 civarında tespit etti.

Denizcilik şubesi memurları gemiyi Batı Caicos’un sekiz mil güneybatısında durdurdu. Yasadışı gemi, içindeki 139 erkek ve 17 kadınla birlikte Güney Rıhtımı’na çekildi.

Yasadışı göçmenler sorgulanmak üzere Göçmenlik Dairesi’ne teslim edildi.

Polis Komiseri Vekili Rodney Adams şunları söyledi: “Dün geceki müdahale küresel bir ortaklığı temsil ediyor. Başarılı bir müdahaleye ve slooptaki herkesin güvenli bir şekilde gözaltına alınmasına katkıda bulunan yerel, bölgesel ve uluslararası ortaklarımıza şükranlarımı ve takdirlerimi ifade etmek isterim. Ekiplere işin içinde Bravo Zulu.”

Halkın 911 numaralı telefondan en yakın polis karakoluyla iletişime geçmesi veya 1-800-8477 numaralı telefondan TCI Crime Stoppers’ı araması ve herhangi bir yasa dışı faaliyeti isimsiz olarak bildirmesi isteniyor.

Ek olarak bireylerin, Miami-Dade & Florida Keys Crime Stoppers ile 1-305-471-8477 numaralı telefondan iletişime geçerek herhangi bir bilgiyi isimsiz olarak bildirmeleri teşvik edilmektedir.

READ  Plajlar Turks ve Caicos Adaları Yaz Stajı Puanları A+ - Manyetik Medya