Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları’ndaki mega malikane 33,5 milyon dolara rekor fiyata satıldı

Turks ve Caicos Adaları’ndaki mega malikane 33,5 milyon dolara rekor fiyata satıldı

Turks ve Caicos Adaları’nda 60 metreden fazla su cephesine sahip bir mega malikane, piyasa dışı bir anlaşmayla 33,5 milyon dolara satıldı; Sotheby’s International Realty’ye göre bu, ülkedeki en pahalı konut satışıydı.

Takımadaların ana adası Providenciales’te (veya Provo) yer alan konut, Turks & Caicos Sotheby’nin listeleme acentesi Nina Siegenthaler’e göre, çok yıllık bir yenileme projesinin ardından mobilya şirketi Frontgate’in kurucusu Paul Darwin tarafından satıldı. Uluslararası Gerçeklik. Geçen hafta sonuçlanan anlaşma, ülkede değeri 30 milyon doları aşan ilk anlaşma oldu.

“Satıcılar bu güzel evi yıkmak, tasarlamak ve yeniden inşa etmek için yıllarını harcadılar” dedi.

Reklam – Devam etmek için kaydırın

Siegenthaler, alıcı hakkında yorum yapmayı reddetti ancak alıcıların taşınmaya hazır malikane arayışında olması nedeniyle bitmiş ürünün bir satış noktası olduğunu belirtti.

“Bu yıl üst düzey satışların çoğunluğu inşaat öncesi, lüks yeni geliştirme sektöründe gerçekleşti ve mevcut ve tamamlanmış evlerin sınırlı envanteri nedeniyle üst düzey evlere yönelik artan talebe hizmet etti” dedi. “Özel projenin potansiyel zorlukları ve zamanlaması, bu anahtar teslimi, yeni tamamlanmış şaheserin çekiciliğini artırdı ve hızlı bir kapanışa yol açtı.”

Güneş ve Deniz anlamına gelen Sol e Mare adı verilen tesis, dünyaca ünlü Grace Körfezi’nin bir uzantısı olan, ince beyaz kumlu Pelican Plajı’nda yer alıyor. Listelendiği gibi toplam 12.000 metrekare alana ve 270 derece su manzarasına sahip bir ana ev ve misafirhane içermektedir.

Çevrimiçi listeye göre, ev en son kısa süreli, kadrolu tatil kiralama olarak kullanılmış ve gecelik 19.000 ila 39.000 dolar arası bir gelir elde edilmiş.

Konağın çağdaş tasarımı, manzarayı seyretmek için temiz çizgiler ve pencere duvarlarının yanı sıra ana ev ile konuk evleri arasında 12 yatak odası sunmaktadır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tasarım iç-dış mekan yaşamını kutluyor ve mozaik kaplamalı 30 metrelik bir havuz, 16 kişilik spa küveti, batık bir konuşma çukuru ve ateş özelliğinin yanı sıra kapalı ve açık teraslar da dahil olmak üzere bir dizi olanak sunuyor. , fotoğrafların listelenmesi gösteriliyor.

READ  Türkiye-Suriye sınırında meydana gelen yeni depremin ardından ölü sayısı arttı.

Diğer özellikler arasında 100 yıllık masif ahşap levha, Amerikan bar, özel istasyon, güneş panellerinden yapılmış özel yapım yemek masası ve enerji depolama duvar sistemi yer alıyor.

Mansion Global, Darwin’in mülkü ne zaman satın aldığını veya ne kadar ödediğini belirleyemedi. Yorum talebine hemen yanıt vermedi.