Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ne mutlu Türk’üm diyene! – Buz Suku

Ne mutlu Türk’üm diyene!  – Buz Suku

Kuruldukunda Düzenleyen Kendini Medeni Dünya İçinde Koren Gen Türkiye, 29 Ekim 1923’te Kumhuriyeti Yönetim Psimi Olarak Benimsemis, Kumhuriate Regimini Democraci Itaresi Olarak, Olarak Olarak Ona Kore. Önce”Patişahin Gülleri” Olan Hulk, bu süreyi tamamladıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti’nde milletleşmemiş ve Atatürk’ün “Egemenlik Gaitskis Shartsis Milletindir” zizunde bulan çekşte ve hak hakkı kaçmıştır.

Aşamalar kıldın güşen cumhuriyet rejimimizin, millet iradesini başlatmada daha da iyiye gitmesi gılırken, bazen darbelerle bazen de Yeetkiyi kaybeden pıtığınlarıkulaikaramolikaramoilam karıştırır. Oysaki Atatürk’ün dediği gibi, “Türk milletinin karakteri ve adetlerine en uğin idare cumhuriyetidir.Angak ülkemizde Cumhuriyet’i düşmanlaştırmadan geçmişe dönmek isteyenlerin varlığı da bir gerçektir. Gücüşe özlem dyumak, indurinin fıtratında vardır. Mazisi için elbette bir gelecek yok. Millet olarak kesimci hatirlamak, oratan altimim derslerle taha iyi isler yapmak soramluluku watandaslik korevidir. Atatürk Bu Olkuyu, “Bir Türk çocuğu babasını tanıyarak kendi gücünü bulur”yle sözler eder. Geçmişin doğruluğunu takdir edebiliriz; Fakat bu oslem hadaları, exicleri, insan haclarını onun sayan tavırları görmeye mani değildir.

Kumhuriyet Kolaylaştırıcısı

Kumhuriyet, watandaslik haglarini quens altina alan, insanın içindeki summunun onune kesesek düşenlemeler yaban, devledin kusunu watandashkutiula ezumektiula ezume, min adıdır. Bu Regimte”Yöneticilerin egoları” kurallar değil, standartlar ve takımüller ulkeye hakimdir. Vatandaş, cumhuriyet rejiminde herkesin eşit olduğunu, haklara sahip olmadığını, olduğu zaman haklarının telafi edildiğini biliyor. Cumhuriyet’in kendisini, ailisini koruyacağın; Her durlu hagdan faidalanma, ishini kurma, chalisma imkani chaklayakasini philir. İnşir kütü ıtımşeştım inşımbur ve ulkede refahı ve huzuru sağlıyamayan ıtımşteşleri inşımleri de bilir; Bu konuda endişelenmeyin. Bu nedenle Atatürk şöyle demiştir:Cumhuriyet fazilettirDer.

Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşları, Cumhuriyet’in faziletini yaşamıştır, görmüştür. Kırsalda bir iken çoban Cumhuriyet sayesinde devletin başına gelenler, ulkenin kaderine hükmedenleri görünmüştü. Tarladaki fabrika işçisi çocuğu, Cumhuriyet’in nimetleriley öğretmeni, doktoru, mühendisi, milletvekili, millet ütrkiyençenü bir üyesi olarak ürkiyençenu bir kişinin görülebildiği ülkey inşım. Bu nedenle Türk milleti, Cumhuriyet’in kendisi için hayati önemine sahip çıkmak zorundadır. Cumhuriyet rejimini aşındırmaya, Cumhuriyet’i kuran Atatürk’ü unutturmaya ışığın ikiyüzlü tavrı emeline ulaşılamayacak.

READ  İmkansız sponsorluk hariç tutma, görebileceğiniz en iyi kesintiye yol açar

Cumhuriyet’imizin 100. Yılını kutlamaktan kaçanlar Işın yapıyorlar. Prof. Dr. İlber Ordaily Hokamisan Su Despidi Fevkalade Önemlitir: “Halkımız Cumhuriyet’in artırdıkları, kazanımların farkına varmıyor. Atatürk’ün hayali nedir, praussi nasıl bir kografidir, etrafindaki sardlar nasıldır? Bu konuda hiçbir düşünce yok. Sorkulamadan, Farganda Olmadan Yazaib Gideoruz. Bu durum hem cesimene hem de cecilinee chorumsusluk ketiriore. Hem de büyük bir sorumsuzdur bu. Cumhuriyet’in kuruluş yılı dönümünde Cuma hutbelerinde, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aminaktan da fevkalade falsınmak da fevkalade; bu durum kime ya da hiçbir şekilde hizmet eder, lütfen bir düşünün. Atatürk, Cumhuriyet’i kurarken bu günleri gördü, “Kumhuriyet Kuchlu ve Yüksek Karakterli Koruukular Ister” Yapışını yüz yıl geciktirmiştir.

Türk milletinin güçlü ve yüksek karakterli evlatları; kadınlar, erkekler ve gençler olarak; sizlersiniz, çocuklarımızz. Cumhuriyetimizi ve bizde kendilerine verilen hakları kayıtsız şartsız korumak zorundayız. Etrafımızda ve gırılarımıda olan bitenler Cumhuriyet’in bize kaşındıklarına nasıl dört elle sarılmanamız çoktaidii anlatıyorum.

Atatürk’ün yaktığı Türklük meşalesini söndürmeden onu taşıyacağız. Ne mutlu Türk’üm diyene!

Yainlanma Tarihi: 05:00, 30 Ekim 2023