Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları’nı Keşfetmek – CNW Ağı

Turks ve Caicos Adaları’nı Keşfetmek – CNW Ağı

Britney Spears, atlet Simon Piles ve Drake gibi dünyaca ünlü ünlülerin düzenli ziyaretleri nedeniyle Turks ve Caicos Adaları, Karayipler’in en popüler turistik yerlerinden biri haline geliyor.

Ülkenin yaklaşık 40 adası olmasına rağmen, sadece sekiz adada yerleşim var. Hükümetin başkenti ve merkezi Grand Durk’taki Cockburn Kasabası iken, en kalabalık ve gelişmiş ada Providentials’dir.

Dünyanın en iyi plajlarından biri olarak derecelendirilen “Provo”, Grace Körfezi’nin cazibesi nedeniyle yaygın olarak ziyaret edilmektedir. Provo’daki otellerin çoğu Grace Bay’de bulunmaktadır.

– Reklam –

Adaların tarihi, doğal tuzlu su havuzları ve gölleri olan tükürükten elde edilen “beyaz altın” olan tuzla güçlü bir şekilde ilişkilidir. Tuzlu suların ve kanalların hala bulunduğu Salt Kay ve Grand Durk’ta ticari tuz rafı büyük bir işti.

Günümüzde, yerel yemek ve kültürün ayrılmaz bir parçası olan tekne yapımı ve koni balıkçılığı gibi geleneksel geçim kaynakları devam etmektedir. Bununla birlikte, adalar, kıyıdaki refahları için turizme ve sıfır vergi yargı yetkisine bağlıdır.

Finans. Turks ve Caicos adaları bir İngiliz denizaşırı bölgesi olmasına rağmen, ada toplulukları Afrika, Karayipler ve Amerikan kültürlerinin bir karışımıdır.

TCI kültürü

Turks ve Caicos Adaları, adalardan kaynaklanan bir tür olan Ripza için en popüler müzik türüdür.

Turks ve Caicos Adaları, birçok yerel yeteneği sergileyen yıllık müzik ve kültür festivalleriyle ünlüdür. Karayipler ve Amerika Birleşik Devletleri’nin dört bir yanından ünlüler de sık sık ziyaretçilerdir. Geçmişteki konuklar arasında Lionel Richie, LL Cool J, Anita Baker, Billy Ocean, Alicia Keys, John Legend, Michael Bolton, Ludacris, Chaka Khan ve Boyz II Men gibi uluslararası ses kaydediciler yer alıyor.

Turks ve Caicos yemekleri öncelikle deniz ürünlerine, özellikle de deniz kabuğuna bağlıdır. İki yaygın yerel yemek, kabuklu börek ve kabuklu salatadır. Onların mutfağı Bahamalar’ınkine benzer.

READ  Çevre Sağlığı Departmanı Grand Turk, Margaritaville'de gıda işleyicilerine eğitim veriyor