Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos’a Cayman helikopteri gönderildi

Kraliyet Cayman Adaları Polis Teşkilatı (RCIPS) dün (1 Aralık) H145 helikopterlerinden birini ve mürettebatını Turks ve Caicos Adaları’na (TCI) gönderdiğini söyledi.

RCIPS, konuşlandırmanın amacının “yasadışı göçle mücadelede Royal Turks ve Caicos Polis Gücünü desteklemek” olduğunu belirtti.

RCIPS’ye göre bu, iki, iki haftalık dağıtımların ilkidir.

RCIPS, AOU’nun Cayman Adaları’ndaki birincil operasyonlarına devam etmek için bir H145 helikopteri ve ekibinin Cayman Adaları’nda konuşlandırılacağını doğruladı.

RCIPS, AOU’nun aynı anda farklı ülkelerde iki helikopteri ilk kez çalıştırdığını söyledi.

RCIPS’ye göre, önceki dağıtımlar şunları içerir:

  • Irma Kasırgası 2017’ye müdahaleyi desteklemek için TCI’ye
  • Kraliyet Donanması RFA Mounts Bay ile 2018 TCI Güvenlik Devriyesi
  • 2019 Bahamalar’a Dorian kasırga tepkisi.

RCIPS, AOU’nun 2021 Kasırgası sırasında Cayman Adaları’nda bulunan iki H145 helikopteriyle Karayipler genelinde afet müdahalesine hazır olduğunu gösterdiğini söyledi.

Dağıtımla ilgili olarak, Vali Martin Roper şunları söyledi:

Cayman, komşu bölgeleri ve ülkeleri destekleme konusunda uzun ve gururlu bir geçmişe sahiptir. Bu tür hava desteği sağlamak için kendi helikopterlerinden faydalanamayan TCİ’ye yeniden destek verebilmekten memnuniyet duyuyorum. Noel’den önce bu iş için gönüllü olan ekibe çok müteşekkirim. İşlerinin mükemmelliği için tebriklerimi sunarım.

Başbakan Wayne Ponton şunları söyledi:

Ablamız İngilizlere ihtiyaç duyduklarında denizaşırı ülkelerde yardım etmek her zaman harika oldu ”dedi. dedi Ponton. “Desteğimizi sunduğumuz için çok şanslıyız ve ihtiyacımız olursa TCI’nin misilleme yapacağını biliyoruz.

RCIPS’ye göre, Birleşik Krallık Dışişleri ve Milletler Topluluğu Kalkınma Ofisi, Aralık 2018’de Cayman Adaları Hükümetleri ile Birleşik Krallık arasında imzalanan bir Mutabakat Zaptı kapsamında afet yönetimi ve denizaşırı bölgelerin korunması için destek sağlıyor.