Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos’ta kendi öğle yemeğinizi yakalamak

makale içeriği

Kaptan Coulson ‘Rice’ Williams, ona o gizli nesnenin ne olduğunu söylersem beni öldüreceğini söyleyerek şaka yapıyor. Sonra, benim kışkırtmamla ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıyayken, onun Sprite olduğunu açıkladı.

reklam

makale içeriği

Evet, sadece bir veya iki serbest meşrubat kırbacı, Captain’s Conch kulak salatasını Turks ve Caicos Adaları’nda ünlü yapar.

Eşim Kerry ve ben ve diğer 18 turist, lüks, aile dostu plajlar Turks ve Caicos tatil beldesinden Ada Güzergahlarına bir Seaside Scavenger Hunt gezisindeyiz. Bu deneyim, Shell Adası’nın dışındaki turkuaz ve yarı saydam sığ sularda öğle yemeğiniz için heyecan verici bir tekne yolculuğu ve şnorkelle dalış olarak faturalandırılır.

Koni, temelde içinde büyük bir salyangoz olan büyük ve güzel kavisli pembe bir karodur. Eskort, bence Karayip stili. Koni denizin dibinde yer almasına ve kolayca toplanabilmesine rağmen genellikle kum, sünger ve mercan ile kaplıdır.

reklam

makale içeriği

Yani 20 kişilik grubumuz yarım saatlik şnorkel boyunca sadece 5 kişi yiyor. Kerry ve ben, her biri için bir tane bulmaktan ve birincil avlanma ve toplama öğle yemeğine katkıda bulunmaktan heyecan duyuyoruz. Kaptan, hepimizi beslemeye yetecek kadar beş boynuz duyurur ve katı eti kabuklardan temizler. Daha sonra kıyılmış soğan, kırmızı ve yeşil biber, tuz, karabiber, acı sos, limon suyu ve sprite’ın yukarıda belirtilen özel malzemesinden oluşan karışıma ilave edilir.

READ  Kuveyt'ten KRCS: Yardım malzemeleriyle Türkiye'ye giden uçak...
Beaches Resort, Turks ve Caicos'taki ana havuzdur.  Fotoğraf Steve McNall
Beaches Resort, Turks ve Caicos’taki ana havuzdur. Fotoğraf Steve McNall jpg

Misket limonu ve sprite, külahı ısı olmadan etkili bir şekilde pişirir, böylece tortilla cipsli egzotik salsa gibi lezzetli bir zikzak salatası yiyebiliriz. Bu lezzet en iyi, dondurucunun altından avlanan Turkhead Brewery’den dondurulmuş i-Zoon Reach hafif bira ile birleştirilir. Shell Island’ın ayak bileği derin, kristal berraklığındaki sularında bu ayakta ziyafetin tadını çıkarıyoruz.

reklam

makale içeriği

Bu noktada, tıklar. Turks ve Caicos’ların konusu budur – ıssız bir kumsalda olağanüstü bir günde tüketilen adaların imza yemeği, cildimizi ısıtan güneş ve ayaklarımıza düşen Karayipler.

#BackToHappy kampanyasıyla dönüş yolculuğunu kutlayan Beaches Resort Turks ve Caicos’taki hafta sonu kaçamağımızın her günü benzer açıklamalar alıyoruz.

Plajlar, her şey dahil, aile dostu bir ayakkabı markasıdır, her şey dahil Karayip tatil köylerinin lüks yetişkinleridir. Her iki isim de lüksün tamamını içeren yeni zirvelere çıkmakla eş anlamlıdır.

Böylece, İtalyan köyünün beşinci katında yer alan deniz manzarasında, havuz içi barı ve havuz içi masaları olan devasa bir palmiye ağacı ana havuzunun yanındayız. Turks ve Caicos sahillerinde, İtalyan, Fransız, Key West ve Karayiplerden oluşan dört düşük temalı köye yayılmış 700 oda daha var.

reklam

makale içeriği

Sky, Beaches Resort Turks ve Caicos'taki yeni çatı restoranıdır.  Fotoğraf Steve McNall
Sky, Beaches Resort Turks ve Caicos’taki yeni çatı restoranıdır. Fotoğraf Steve McNall jpg

Konuklar yedi pırıl pırıl havuzda veya 20 kilometrelik beyaz kumlu dere Grace Bay Plajı’nda kendi özel yerlerini buldukları için tesis her zaman kalabalık görünmüyor.

Kerry ve ben günlerimizi İtalyan köyünün önündeki pürüzsüz şekerli plaj ile gerektiğinde şampanya, donmuş mojito ve su bardağı için kullanılabilen Toon-Edge bas havuzu arasında mutlu bir şekilde bölüştürdük. .

READ  Türkiye Deprem Durum Raporu V – Enkazdan Yükselmek: Erken İyileştirme Misyonu (01.06.2023) - Türkiye

Sahilde ayrıca 17 restoran var, bu yüzden yine atıştırmalıklar ve yemekler zaman zaman kalabalık hissetmiyor. Bunlar yiyecek kamyonları (Mr. Mac ve Jerk Shake), pizzacılar (Bella Napoli ve Dinos) ve ayakkabısız yalınayak restorandan (yalınayak) en iyi Fransız yemeklerine kadar kum üzerinde Chic Rooftop Resto (Sky). Petit Chatto ve Neptune, Scooners ve Zapatilas’ta sofistike deniz ürünleri.

Eğer gidersen

Turks ve Caicos Adaları’na girmek için Kanadalıların ikili aşı kanıtına ihtiyaçları var ve uçağa bindikten sonraki 72 saat içinde Govt testi ve seyahat yetki formunun negatif olması gerekiyor.

Plajlar ayrıca, tatiliniz Govt ile ilgili seyahat kesintilerinden etkilenirse, eve dönen Kanadalılar için bir PCR testi ile ücretsiz hijyen ve tatil alternatif sigortası sunar.

Air Canada, Toronto ve Montreal’den Turks ve Caicos’taki Providence Naturals Havalimanı’na her gün uçuyor.

Sandals.com ve AirCanada.ca’ya bakın.

    reklam