Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitch artık yayıncıların istedikleri herhangi bir hizmette eş zamanlı yayın yapmasına izin verecek

Twitch artık yayıncıların istedikleri herhangi bir hizmette eş zamanlı yayın yapmasına izin verecek

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Twitch’in artık içerik oluşturucularının herhangi bir canlı yayın hizmetinde aynı anda yayın yapmasına izin vereceğini duyurdu. TwitchCon’dan geniş bir haber seçkisi. Daha önce yayıncılar TikTok ve Instagram gibi mobil platformlarda canlı yayın yapabiliyordu ancak Cuma günü itibarıyla Twitch, yayıncıların aynı anda yayın yapabileceği önemli ölçüde genişledi. (Yayıncıların Twitch ile bir münhasırlık anlaşması olmadığını varsayarsak.)

Son zamanlarda bazı Twitch yayıncıları diğer platformlardaki seçenekleri araştırıyor. xQc gibi büyük isimler, AmorantVe Nickmerx Bu yıl Twitch’in rakibi Kick ile büyük anlaşmalara imza attı; xQc ve Nickmercs’in anlaşmaları münhasır değil ve Amouranth’ın birkaç ay önce Twitch hesabında bir videosu olduğundan onun anlaşmalarının da münhasır olmadığı anlaşılıyor. Ninja, Twitch ile olan özel sözleşmesini feshetti Eylül 2022’de Böylece birden fazla platformda aynı anda yayın yapılabilir. (Twitch CEO’su Dan Clancy ile Akşam Yemeği Bu ay avans Ve Cuma günkü haberlerden memnun görünüyor.)

Twitch’in yeni eş zamanlı yayın politikasına ilişkin bazı yönergeler mevcut: Destek belgesine göre. Yayıncıların, Twitch’teki yayınlarının kalitesinin “en azından diğer platformlarda veya hizmetlerde mevcut olan deneyim kadar iyi” olduğundan emin olmaları gerekecek. Yayıncılar, diğer platformlardaki eş zamanlı yayınlarıyla Twitch topluluklarının bağlantılarını “paylaşmamalıdır”. (Yayıncılar, kanallarındaki Hakkında sayfalarında üçüncü taraf web sitelerinin bağlantılarını paylaşmaya devam edebilir, ancak Twitch’te canlı yayındayken diğer simulcast yayıncılarına bağlantı veremezler.) Yayıncılar üçüncü taraf hizmetlerini kullanamazlar. platformlar arası sohbet entegrasyonu gibi şeyler yapın.

Gelecekte bir noktada Twitch, yayıncıların eş zamanlı yayın yaptıklarını belirtebilmeleri için bir araç ekleyeceğini söylüyor.

Twitch, üründe de bazı değişiklikler olduğunu açıkladı. Yayıncıların başkalarıyla paylaşılan yayınları barındırmasına olanak tanıyan Guest Star, artık Stream Together olarak adlandırılacak ve sohbetleri birleştirme yeteneği gibi özelliklere sahip olacak. Twitch, Discovery Feed’in canlı kanalları gösteren TikTok tarzı bir versiyonunun testte olduğunu söylüyor. Twitch’in aboneler ve parça bağışları gibi bildirimlere yönelik bildirim sistemi, yayıncıya özel animasyonlu ifadeleri “yakında” destekleyecek.

READ  Marvel's Spider-Man 2 PS5 Eylül'de çıkıyor ve büyük bir reklam kampanyası planlanıyor