Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitter, Elon Musk’un satın almasından bir yıl sonra ölümün eşiğinde – Rolling Stone

Twitter, Elon Musk’un satın almasından bir yıl sonra ölümün eşiğinde – Rolling Stone

26 Ekim 2022’de Elon Musk, Twitter’ın (şimdi X) başkanı olarak ilk ve son gününün tadını çıkardı. Başarısız olmaya çalıştığı ancak yasal olarak kapatmaya zorlandığı 44 milyar dolarlık bir satın alma işleminden sonra, biraz destekleyici komedi girişiminde bulundu; aptalca bir sırıtış sergileyerek porselen bir lavaboyla şirket merkezine girdi. Onun gelişini bildiren kelime oyunu bir iniltiydi bu: “Bırakın bunu içinize sinsin!” Girişinin video başlığında duyurdu. Bu utanç verici bir ustalık sınıfıydı.

Neredeyse bir yıl sonra, Musk’un yönetimi altında sitede tek bir iyileştirme bile söylemekte zorlanacaksınız. En büyük fikri yüzünde patladı: Doğrulanmış kullanıcıların daha sonra ihtiyaç duyacağı mavi çek için aylık 8 dolarlık abonelik ücreti… Seçeneği gizle Alay edilmekten kaçınmak için. birinden vazgeçmek Değer marka adı ve logosu anlamsız “X” lehine, bir ticari marka davasına yol açtı ve Twitter’ın masaüstüne cafcaflı metal “X” şeklinde bir yapının kurulmasına yol açtı – şehir müfettişleri birkaç gün sonra bunu kaldırdı. Musk’ın son adımı… Makale bağlantılarından arındırılmış başlıklar, yalnızca görseli ve medya kaynağını bırakarak daha iyi göründüğünü ve kullanıcıların kaydırmaya devam edeceğini düşünüyor gibi görünüyor. Ancak haberleri uygulamadan takip edenler için bu, X’i işe yaramaz hale getiriyor.

Elbette bu hatalar, Musk’ın daha önce platformdan yasaklanmış aşırı sağcıları ve yanlış bilgi satıcılarını yeniden görevlerine getirerek, komplo teorilerini güçlendirerek ve tek kullanımlık gönderilerinin “Sizin İçin” bölümüne yerleştirilmesini sağlayarak ektiği çürük duygularla karşılaştırıldığında sönük kalır. Twitter’ın algoritmaları tarafından beslenir. Beyazların üstünlüğünü savunan propagandayı satın alıyor ve tanıtıyor LGBTQ karşıtı nefret hesaplarıReklamcılar bu dayanılmaz koşullardan kaçarken, felaketle sonuçlanan gelir kaybının sorumluluğunu antisemitizmle mücadele eden Yahudi sivil haklar grubunu suçlamanın bir yolunu buldular.

READ  Meta hisseleri kazanç tahminlerini aşarak %4 arttı

Daha önce yarı çalışır durumda olan bir web sitesinin enkazı ne kadar süre ayakta kalabilir? Dökülmüş olmasına rağmen Milyonlarca günlük aktif kullanıcı Musk bununla uğraştığı için oyunun sonu muhtemelen parayla sonuçlanacak. Morgan Stanley liderliğindeki yedi bankanın, geçen yıl Musk’un devasa anlaşmasını destekledikten sonra yaklaşık 13 milyar dolar borcu var ve tahminlere göre bile şirketin kendisinin bu noktada çok daha az değerli olduğu söyleniyor. Onun matematiği. X, 300 milyon dolarlık üç aylık faiz ödemelerini karşılayamıyorsa finans şirketleri bunu yapabilir Geri almak Kayıplarının bir kısmını telafi etmek için.

Bu günlerde Musk’un X’i yönetirken yaptığı sayısız hatadan bahsettiğinizde, onun savunucularından standart tepkiyi alıyorsunuz. Artan çaresizliğini (örneğin Taylor Swift’e platformda müzik yayınlaması için yalvarması gibi) ya da altyapının parçalandığını ortaya çıkaran teknik bir başarısızlığı (ABD’deki donmuş canlı yayın gibi) değerlendiriyor olmanız önemli değil. Göstermek için kovboy şapkası taktığı Meksika sınırı… Göçmenlik karşıtı bir teorisyen olarak, onu bir e-posta göndermeye iten bir kusurdu: “Lütfen bunu düzeltinTüm çalışanlara) Yanıt neredeyse her zaman aynı: Twitter ise tamamen Ölüyorsun, neden hala bunu paylaşıyorsun?

Musk’ın beceriksizliği meselesini gözden kaçırsa bile bu adil bir soru. Sanırım kin ve hastalıklı merakın birleşimi, benim gibi birini etrafta tutmak için uzun bir yol kat ediyor. Öte yandan, bu, düşmanca bir güç tarafından oyulmuş bir çevrimiçi toplulukla ilk karşılaşmam değil ve kalan arkadaşlarınızla sondan en iyi şekilde yararlanmak için söylenecek bir şey var – darağacı mizahını paylaşmak ve acıyı hissetmek. durumun insanlığı. Gelişmeye devam ediyor.

Sahnenin ölçeği neredeyse hayrete düşürebilir: Musk, küçük bir ülkenin GSYİH’sını gösterişli bir oyuncak satın almak için harcıyor, ancak bu oyuncak bir Tesla gibi çarpıp yanıyor. otopilot. Onun hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir değişikliği – ortadan kaldırıldığını duyurmasını izlemek tatmin edici bir heyecan veriyor.barikatÖrneğin özellik – ve sonra Kavgaya girmek Üzerinde @Catturd2 var. bu o Binlerce kişi işten çıkarıldıVe mühendisi kişisel olarak kovmaktan da çekinmiyor Düzeltmeye cesaret etAncak yine de dönüştürmenin mümkün olduğuna inanılıyor.Her şey uygulaması“, ödeme ve alışveriş hizmetlerini entegre ediyor. Bu şeyler, tıpkı SpaceX’in uzun süredir vaat ettiği Mars misyonları gibi, muhtemelen süresiz olarak ertelenecek. Kim böylesine bir kendi kendini yok etme destanının tadını çıkarmayı başaramaz ki?

Musk, destekçilerinin sarsılmaz ve heyecan verici heyecanının yanı sıra girişimci ve yenilikçi dehası fikrini canlı tutan satış becerilerinden de yoksun değil. O ve bu izleyici, iç karartıcı manşetleri ve X’in gerçekte öyle olduğuna dair belirsiz iddiaları açıkça reddetmek için her gün daha fazla enerji harcıyor “Zengin” Daha önce hiç olmadığı kadar. Er ya da geç, bu büyülü düşünce gerçek hayattaki kıyıya ulaşacak ve o zamana kadar evet, site hala hayatta olacak – ancak kullanıcı tabanı yemek yiyenler arasında bölünmüş olarak ölümden uyanma durumunda olacak geriye kalanlar ve izleyenler şaşkın.

Bu, bırakın bir gün kâr getirebilecek bir varlık bir yana, sağlıklı, yaşanabilir bir halka açık forumla bile karıştırılamaz. Ancak tartışmalar, tacizler, suçlamalar ve tiksinti ile yaşam yanılsamasını sunar. Eskiden Twitter olarak bilinen şeyin ironisi, artık bir santimetrelik toprak için savaşan katı militanlara karşı karşılıklı küçümseme dışında çok az desteğin olması. Kimse toprağından vazgeçmek istemiyor.

Yaygın