Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Uçurum’ olarak bilinen mağarada kaybolduğuna inanılan İngiliz televizyon doktoru Michael Mosley’i bulmak için ‘zamana karşı yarış’

‘Uçurum’ olarak bilinen mağarada kaybolduğuna inanılan İngiliz televizyon doktoru Michael Mosley’i bulmak için ‘zamana karşı yarış’

Yunanistan’ın Sömbeki adasında kaybolan İngiliz televizyon doktoru Michael Mosley’i arama çalışmaları, yerli halkın “Uçurum” adını verdiği bir mağaraya kadar daraltıldı.

Mosley’nin eşi Claire Bailey, Mosley’nin altı saat önce çıktığı geziden akşam 7.30’da dönmemesi üzerine Çarşamba akşamı alarm zilleri çalmaya başladı.

Yetkililer, yürürken düşmüş olabileceğine inandıkları için o akşam Mosley’i aramaya başladı. Bir polis kaynağı şunları söyledi: “Bu aşamada hiçbir şey göz ardı edilemez.” Günlük posta, Perşembe. Symi Facebook grubundaki bir kullanıcının fotoğrafını paylaşan bir kullanıcıya göre, Mosley en son saat 13.30’da St. Nicholas Plajı’nda görüldü. Yetkililer ve arama ekipleri sahili taradı ancak onun izine rastlayamadı.

Yetkililer artık Mosley’in geniş bir tehlikeli mağara ağı içeren dağlarda kaybolduğuna inanıyor. Adadaki bir garson, “Derin bir tünel sistemi gibi ama suyla dolu ve kilometrelerce uzanabiliyor. Buraya ‘Uçurum’ demelerinin bir nedeni var. Çok tuhaf bir şeyler oluyor” dedi. Telgraf.

Aşırı sıcağa rağmen itfaiyecilerin mağara sisteminde Mosley’i aradığı söyleniyor. Sömbeki belediye başkan yardımcısı Nikitas Grelis, yerel basına Mosley’in kaybolduğu dağlık bölgenin özellikle zor olduğunu söyledi.

Grealish, “Burası, metre metre taranması gereken pek çok kör ve tehlikeli noktanın bulunduğu tuhaf bir bölge, bir dağ.” dedi. Kurtarma ekiplerinin Mosley’nin bir yerlerde “yanlış bir dönüş yaptığından” korktuğu söyleniyor ve bir tanesi kurtarma işleminin artık “zamana karşı bir yarış” olduğunu söylüyor. Bu arada Mosley’in eşi “ümidini yitirmeyeceğine” söz verdi ve son üç günün tüm aile için “en uzun ve en zor” gün olduğunu söyledi.

Mosley, “5:2 diyetini” teşvik etmesiyle tanınan bir kilo verme diyeti uzmanıdır. Mosley, haftada beş gün yemek yemenin ve iki gün kalori kesmenin önemli kilo kaybına yol açabileceğini iddia ediyor.

READ  Özel AB, çalışanların telefonlarının casus mesajla saldırıya uğradığına dair kanıt buldu

Benedict Cumberbatch, Jimmy Kimmel ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak gibi ünlüler daha önce 5:2 diyetini kullanmıştı.