Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukrayna, Rus saldırılarının Odessa’da üç kişiyi öldürdüğünü ve Poltava hava üssünü hedef aldığını söyledi.

Ukrayna, Rus saldırılarının Odessa’da üç kişiyi öldürdüğünü ve Poltava hava üssünü hedef aldığını söyledi.

KIEV/ODESSA, Ukrayna, 10 Haziran (Reuters) – Rusya Cumartesi günü erken saatlerde Ukrayna genelindeki hedeflere füze ve insansız hava araçları fırlattı, Karadeniz’deki Odessa kentinde üç sivili öldürdü ve bölgedeki bir askeri hava üssünü vurdu. ülkenin merkezi. Kiev yetkilileri söyledi.

Yetkililere göre, Kharkiv’in kuzeydoğu bölgesinde 29 yaşındaki bir çocuğun da öldürüldüğü saldırılar, Kiev’in gözünü büyük bir karşı saldırıya dikmiş olması nedeniyle Rusya’nın yoğunlaştırdığı bir dizi gece saldırısının sonuncusuydu.

Hava Kuvvetleri, saldırıların sekiz kara tabanlı füze ve 35 insansız hava aracını içerdiğini söyledi. Hava savunma birimlerinin 20 insansız hava aracı ve iki seyir füzesi düşürmeyi başardığı da sözlerine eklendi.

Güney Askeri Komutanlığı sözcüsü Natalia Homenyuk, Odessa saldırısıyla ilgili olarak, “Hava muharebesi sonucunda insansız hava aracından birinin enkazı yüksek bir apartman dairesine düşerek yangına neden oldu” dedi.

Ordu tarafından yayınlanan görüntülerde, itfaiye ekiplerinin şehrin bir yerleşim bölgesindeki 10 katlı binada çıkan yangını söndürmek için gece boyunca mücadele ettiği görüldü.

Bir Reuters fotoğrafçısı, sabah ışığının hasarlı binanın ve bir çocuk oyun alanının yanında zeminde birkaç metre genişliğinde bir delik ortaya çıkardığını söyledi.

Yetkililer, binanın sekizinci katında yaşayan evli bir çift ve saldırı sırasında dışarıda olan bir adam da dahil olmak üzere üç kişinin öldürüldüğünü söyledi.

Acil servisler, üçü çocuk en az 27 kişinin de yaralandığını söyledi.

İlk insansız hava aracı saldırısı gece yarısı civarında geldi ve bunu üç insansız hava aracı daha izledi. Sirenler gece boyunca sık sık çaldı.

READ  Kuzey Kosovalı Sırplar plakayı protesto etmek için devlet işlerini bıraktı

Bölge valisi, Rusya’nın Poltava bölgesine insansız hava araçları, balistik ve seyir füzeleri de fırlattığını ve Mirhorod askeri havaalanındaki “altyapı ve teçhizatta bir miktar hasara” neden olduğunu söyledi.

On insansız hava aracı, Rusya sınırındaki ve aynı zamanda cephe hattına geri dönen Kharkiv bölgesindeki iki bölgeye saldırarak 39 yaşındaki bir adamı yaraladı ve Vali Oleh Sinhopov adlı bir kişiyi daha öldürdü.

Ukrayna Valisi Serhiy Lysak, Ukrayna’nın ayrıca herhangi bir hasarın bildirilmediği Dnipropetrovsk bölgesi üzerinde iki İHA düşürdüğünü söyledi.

(Tom Palmforth tarafından bildiriliyor). Frances Kerry’nin Düzenlediği

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.