Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ulaştırma Bakanı Buttigieg, havayolu CEO’larını uçuş kesintileri konusunda azarladı: ‘kabul edilemez’

Ulaştırma Bakanı Buttigieg, havayolu CEO'larını uçuş kesintileri konusunda azarladı: 'kabul edilemez'

Ulaştırma Bakanı Buttigieg’in evi Ülke çapında uçuş iptallerindeki ve gecikmelerdeki hafif artışı “kabul edilemez” olarak nitelendirdi ve havayolu şirketlerinin aksaklıkların neden oluştuğu konusunda daha fazla şeffaflık sağlamaması durumunda yönetiminin harekete geçebileceği konusunda havayollarını uyardı.

Buttigieg, bu hafta birkaç ABD havayolu CEO’suna mektup yazdı ve Amerikalıların bu yaz yaşadığı aksama düzeyini “kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Buttigieg, havayolu üst düzey yöneticilerinden en azından bir havaalanında bir gecede mahsur kalan yolcular için konaklama sağlamalarını ve kesintinin havayolunun kontrolünde bir şeyden kaynaklanması durumunda üç saat veya daha fazla gecikmeler için yemek kuponları vermelerini istedi.

bu Ulaştırma Departmanı Mektupların, büyük havayolları, bölgesel yan kuruluşları ve bütçe havayolları da dahil olmak üzere 10 ABD havayolunun genel müdürlerine gönderildiğini söyledi.

Cumhuriyet Evi, pilotların yaşını yükseltmek için yasa tasarısı sunuyor

Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, merkez, Washington’daki Beyaz Saray’da bir brifing sırasında konuşuyor (AP Fotoğraf/Susan Walsh, Dosya/AP Haber Odası)

Buttigieg Ajansı kısa süre önce uçuşları olan yolcular için geri ödemelerle ilgili kurallar önerdi İptal edildi veya yeniden planlandı. Üst yöneticilere, yönetimin “aksıntı yaşayan havayolu yolcularının haklarını genişletecek” ek kurallar düşündüğünü söyledi.

Buttigieg, baharın sonlarından bu yana havayolları ile çok sayıda iptal ve gecikme hakkında tartışıyor, ancak mektubunda, havayollarının kaldırabilecekleri uçuş sayısına daha iyi uyum sağlamak için personel sayısını artırdığını ve programları azalttığını takdir ettiğini söyledi.

Charlotte hava yolcuları bakım için 6 saat beklemek zorunda kaldıktan sonra perişan, hava gecikmeleri

Üyeleri American, United, Delta ve Southwest’i içeren bir ticaret grubu olan American Airlines’ın bir sözcüsü, havayollarının “en yüksek düzeyde müşteri hizmeti sunmaya çalıştıklarını” söyledi. Havayollarının sıkı bir iş piyasası da dahil olmak üzere zorlukların üstesinden gelmeye kararlı olduğunu söyledi.

Personel sıkıntısı büyük oranda Uçuş iptalleri ve gecikmeler Tüm yaz, analistlerin dediği gibi, havayolları programlarını küçültmeseydi daha kötü olabilirdi.

FOX işinizi hareket halindeyken buraya tıklayarak alın

Bu yazın başlarında, Airlines for America iş grubu başkanı Nicholas Calio, üye havayollarının Ağustos ayına kadar başlangıçta planladıkları uçuşların %15’ini azalttığını ve ayrıca yolcular için daha güvenilir hale gelmek için sorunları çözmek için personel ve eğitimi artırdığını söyledi.

ikinci.  Pete Buttigieg, Philadelphia, Pennsylvania'daki bir etkinlikte

Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, 14 Ocak 2022’de Philadelphia’da bir etkinliği dinliyor. (AP Fotoğraf/Matt Rourke, Dosya/AP Haber Odası)

Talebin yükselmesiyle sorunlar devam etti pandemi öncesi seviyelerbazı taşıyıcıları düşüş programlarını azaltmaya zorluyor.

Associated Press bu rapora katkıda bulundu