Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ülkedeki en pahalı posta kodları açıklandı – New York şehri darbe alıyor

Ülkedeki en pahalı posta kodları açıklandı – New York şehri darbe alıyor

Emlak

New Yorklular emlak fiyatlarının yüksek olmasından şikayet etmeyi severler ancak Big Apple’ın patronları, Amerika’daki en pahalı posta kodlarının yer aldığı yeni listenin en üst sıralarında bile bulunmuyorlar; bu da genel olarak Empire State’in önceki yıllara göre gücünü kaybettiğini gösteriyor .

RealtyHop tarafından derlenen bir rapora göre 2023 yılında ortalama konut satışlarıLos Angeles, Amerika’nın en çarpıcı yerleşim bölgelerinden aldığı paydan daha fazlasıyla övünen bir metropol haline geldi.

Ülkenin en pahalı 100 otelinden dokuzu Melekler Şehri’nde bulunurken, çok daha büyük olan New York City’deki beş otel, birkaç temsilcimizden bazılarının aşağılara doğru garip bir şekilde çınlamalarıyla dolu.

RealtyHop’un, Amerika Birleşik Devletleri genelinde en yüksek değere sahip alanları belirlemek için geçen yılın Ocak ve Ekim ayları arasında reklamı yapılan tüm ABD konut emlak listelerini çektiği bildirildi. Sonuçlar Gotham için pek iyi değildi.

Listede 20. sırada yer alan New York City’nin en pahalı posta kodu 10013’tür. Bu, TriBeCa, Chinatown ve NoLita’nın bazı kısımlarını kapsamaktadır. Verilere göre, özel alanda ortalama talep edilen fiyat %9,7 düşüşle 3,60 milyon dolar oldu. 2022 kadrosuyla karşılaştırıldığında.

Battery Park City ve TriBeCa’nın güney kısmını içeren New York City posta kodu 10007 daha sonra 31. sırada yer alırken, SoHo ve NoHo’yu içeren 10011 ise caddenin aşağısında 54. sırada bulunabilir.

Yukarı Batı Yakası’ndaki 10069, bölgedeki bazı özel Riverside Drive gayrimenkulleriyle birlikte 85. sıraya yükselirken, Brooklyn’in ilk 100’deki tek girişi Carroll Gardens ve Red Hook’u kapsayan 11231 oldu. Kasabanın açık hava erişim noktası, ortalama 2,17 milyon dolarlık talep fiyatı sayesinde UWS’yi geçerek 82. sıraya yükseldi. Bu büyük ölçüde lüks apartman inşaatlarındaki ve lüks ev tadilatlarındaki artıştan kaynaklanmaktadır.

READ  Elon Musk: SpaceX'in kontrolden çıkan uzay aracı kendi kendini yok etmek için mücadele etti
Big Apple’ın ülkenin en pahalı bölgeleri arasında yer alan yalnızca beş posta kodu var.
Stok mücadelesi

New York Eyaleti’nin tamamında ilk 100’de yalnızca 18 posta kodu var; bu sayı, geçen yıl kesinti yapan 22 posta kodundan dördü daha az.

Bu arada, Kaliforniya’nın listede artık 61 posta kodu var; birçoğu eyaletin kuzeyindeki Silikon Vadisi ve eyaletin güneyindeki Orange County’nin yanı sıra Los Angeles mahallelerinde toplanmış durumda.

Ülkedeki en pahalı mahalle, Apple’ın ve diğer teknoloji şirketlerinin gelecekteki genel merkezlerinin yakınında yer alan, yalnızca 7.100 kişinin yaşadığı sakin bir şehir olan Atherton, Kaliforniya’dır. Burada ortalama ev fiyatı geçen yıl şaşırtıcı bir şekilde 7,95 milyon dolardı.

İşte 2023 için Amerika’daki en pahalı 10 posta kodunun tam listesine bir bakış.

94027 – Atherton, Kaliforniya

Atherton, büyük ölçüde yeni gelişmeyi neredeyse imkansız hale getiren kısıtlayıcı imar kanunları sayesinde üst üste dördüncü kez en pahalı mahalle seçildi.
Getty Images/iStockPhoto

Atherton, büyük ölçüde yeni gelişmeyi neredeyse imkansız hale getiren kısıtlayıcı imar kanunları sayesinde üst üste dördüncü kez en pahalı mahalle seçildi.

Nüfusu 7.188’in biraz üzerindedir ve yönetmelikler dönüm başına yalnızca bir tek ailelik eve izin vermektedir.

Bu yerleşim bölgesi, Silikon Vadisi’nin kalbinde, Palo Alto’nun teknoloji merkezlerinin ve prestijli Stanford Üniversitesi’nin yakınında yer almaktadır.

90210 – Beverly Hills, Kaliforniya

Ortalama listeleme fiyatı şaşırtıcı bir şekilde 6,28 milyon dolar. Mahallede fotoğrafta görüldüğü gibi çok sayıda surlarla çevrili saray bulunmaktadır.
Getty Images

Aaron Spelling’in 1990’lardaki köpüklü gençlik dramasıyla ünlenen 90210 posta kodu, ülkedeki en pahalı ikinci posta kodudur.

Orada ortalama liste fiyatı 6,28 milyon dolar.

Eğer mahallede bir şeyler satın almak istiyorsanız, Leonardo DiCaprio, Adele, Ellen DeGeneres ve Jack Nicholson’un hepsinin orada evleri olduğundan, bir ünlünün hemen yanında yaşama şansınız yüksektir.

11962 – Sagaponack, New York

New York Eyaleti’ndeki en pahalı bölge, ortalama talep fiyatının 5,90 milyon dolar olduğu Tony Hamptons’tur.
sıvılaştırılmış petrol gazı

New York’un en pahalı bölgesi, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaktaki East End’dir; burada ortalama talep edilen fiyat şu anda 5,90 milyon dolar.

Drew Barrymore ve Jimmy Fallon’un burada ev satın aldığı iddia edilen şehir, ünlü bir kalabalığın ilgisini çekiyor.

READ  Yapay zekanın en büyük destekçilerinden biri olan Google, çalışanlarını chatbot'lar konusunda uyarıyor

Ancak Sagaponack yaz seti ile hala oldukça popüler. Sıcak kıyı bölgesi soğuk aylarda önemli ölçüde soğuyor ve ABD Nüfus Sayım Bürosu’na göre kalıcı nüfusu sadece 322.

33109- Fisher Adası, Florida

Fisher Island, Miami-Dade County’de bulunmaktadır ve yalnızca tekne veya özel uçakla ulaşılabilir.
Getty Images

Miami Beach’in gürültüsünden ve karmaşasından sadece birkaç dakika uzaklıktaki Fisher Island’a yalnızca tekne veya özel uçakla ulaşılabilir. Geçmişte Oprah ve Julia Roberts gibi ünlülerin adayla bağlantısı vardı.

Özel tesisteki bir mülkün ortalama liste değeri şu anda 5,7 milyon dolardır.

2020 ABD Nüfus Sayımına göre, Fisher Adası’ndaki 33109 posta kodu sakinlerinin ortalama yıllık geliri 2,2 milyon dolardır; bu da burayı Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamında kişi başına en yüksek gelire sahip bölge haline getiriyor.

11976 – Su Değirmeni, New York

Hamptons’ın bir başka tercih edilen bölgesi olan Su Değirmeni evi için ortalama istenen fiyat şu anda 4,95 milyon dolar.
Getty Images/iStockPhoto

Hamptons’ın bir başka tercih edilen bölgesi olan Su Değirmeni evi için ortalama istenen fiyat şu anda 4,95 milyon dolar.

Posta kodu ünlüler arasında da popüler; Richard Gere, Jennifer Lopez ve yakın zamanda burada yaşayan eski “Today” programı sunucusu Matt Lauer.

93108 – Montecito, Kaliforniya

Santa Barbara’nın yanındaki kasabanın en ünlü sakinleri Prens Harry ve Meghan Markle’dır.

Çiftin, lüks oteller ve dev güvenlikli sitelerin de bulunduğu manzaralı bölgedeki malikaneleri için 14 milyon dolar ödediği iddia ediliyor.

Ancak bölgede evleri olan tek ünlüler kraliyet çifti değil. Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow ve Adam Levine paralarını 93108 posta kodundaki mülklere harcadılar.

98039 – Medine, Washington

Seattle körfezinin karşısında yer alan bu sahil mahallesi, Washington Eyaleti’nin ilk ondaki tek girişidir.
Getty Images

Seattle’dan Washington Gölü’nün karşısında yer alan bu kırsal sahil bölgesi, Kuzeybatı’nın ilk ondaki tek girişidir.

Bill Gates’in küçük belediyede bir evi var ve ortalama liste fiyatı şu anda 4,75 dolar.

94022 – Los Altos Tepeleri, Kaliforniya

Los Altos Hills 94022 bölgesindeki ortalama emlak fiyatı 4,38 milyon dolar.
Getty Images

Silikon Vadisi’ndeki bu şehir, Atherton’a bir taş atımı uzaklıkta olmasına rağmen buradaki evler çok pahalı değil.

READ  Alibaba'nın eski CEO'su Daniel Zhang, liderlik geçişinin ortasında sürpriz bir çıkışla bulut biriminden ayrılıyor

Los Altos Hills 94022 bölgesindeki ortalama emlak fiyatı daha sindirilebilir 4,38 milyon dolar.

92661 – Newport Plajı, Kaliforniya

El değmemiş kıyı şeridi ve yıl boyu güneş ışığıyla Newport Beach, uzun zamandır Amerika’da yaşamak için en çok arzu edilen bölgelerden biri olmuştur ve buradaki evler bunu kanıtlayacak fiyatlara sahiptir.

Bölgedeki bir evin ortalama liste fiyatı 4,35 milyon dolar.

92067 – Rancho Santa Fe, Kaliforniya

Rancho Santa Fe, San Diego’nun en seçkin semtidir.
Getty Images

Bu özel San Diego posta kodu ilk onda yer alıyor.

Bu pahalı yerleşim bölgesindeki mülklerin çoğu tepelerin arasında yer alıyor, etrafı çevrili ve dönümlerce arazi üzerinde yer alıyor. Mahalleye taşınmak isteyenlerin önemli miktarda paradan ayrılmaya hazırlıklı olmaları gerekiyor.

Rancho Santa Fe’deki ortalama ev ilanı 4,25 milyon dolar.


Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/11/04/real-estate/most-expensive-zip-codes-in-the-country-revealed-nyc-takes-a-tumble/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =konum%20düğmeler

Paylaşım URL’sini kopyalayın