Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Uygun değil! Bir NASA astronotunun şu anda bir Rus uzay aracıyla Dünya’ya dönmesi planlanıyor.

Uygun değil!  Bir NASA astronotunun şu anda bir Rus uzay aracıyla Dünya’ya dönmesi planlanıyor.

Kısa konuşma nasıl olurdu?

utanç verici duygular

Şu anda Uluslararası Uzay İstasyonunda konuşlanmış olan NASA astronotu Mark Vande Hay, bir Rus Soyuz uzay aracıyla Dünya’ya dönmeye hazırlanıyor – Rusya ile Amerika Birleşik Devletleri arasında Dünya’da geri gelişen son derece gergin durum göz önüne alındığında, utanç verici bir ikilem.

uluslararası uzay topluluğu Aktif olarak kendini uzaklaştırıyordu Ülkenin Ukrayna’yı işgalinden sonra Rusya’dan, yıkıcı oranlarda büyüyen bir insani kriz. Ancak uzun yıllar boyunca, Rusya’nın Soyuz roketleri, özellikle NASA’nın 2011’de uzay mekiğinden emekli olmasından bu yana, Uluslararası Uzay İstasyonuna ve Uluslararası Uzay İstasyonundan astronot göndermenin fiili yolu olmuştur.

Bu, SpaceX’in Crew Dragon’u ile son birkaç yılda değişmeye başladı. Dönüşen kuvvet dinamikleri NASA’nın astronotları tekrar doğrudan istasyona göndermesine izin vererek. Ancak Vande Hei geçen yıl Soyuz’daki istasyona ulaştı, bu da onun eve dönüş yolculuğu olacağı anlamına geliyor. Umalım ki küçük konuşmada iyi olsun.

son bir kez

Garip uçuştan kaçınmanın bir yolu, Vande Hei’nin istasyondan dönüşünde yaklaşan Axiom Space Ax-1 özel görevi için toplanabilmesiydi. Ancak bir uzay muhabiri NASA’ya bunun değerlendirilip değerlendirilmediğini sordu. Hayır dediler.

NASA’nın sahip olduğu defalarca iddia edildi Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki operasyonlar, Dünya’daki tüm gerilimlere rağmen iyi gidiyor. Bu duygu, Rus uzay şirketi Roscomos’un başkanı Dmitry Rogozin tarafından yapılan son yorumlarla taban tabana zıttır. tehditkar görünüyor Amerika Birleşik Devletleri geçen hafta Uluslararası Uzay İstasyonu’nu kontrolsüz bir şekilde yörüngeden çıkardı.

Uluslararası Uzay İstasyonunun Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya arasındaki onlarca yıllık işbirliğinin ürünü olduğu göz önüne alındığında, bu tehlikeli bir durum. Şimdilik, Vande Hei’nin yörünge istasyonundaki şaşırtıcı derecede uzun 355 günlük görevini tamamlamak için bir Soyuz roketine binmesi gerekecek gibi görünüyor.

READ  Timsahın atası 215 milyon yaşında ve dinozorlarla tarihlenen bir hayvan olarak tanımlandı

Bununla birlikte, SpaceX’in artan yaratıcılığı ve Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasındaki kırılma noktası gerilimleri nedeniyle muhtemelen bir Soyuz uçuşuna güvenen son NASA astronotlarından biri olacak.

Pozisyon hakkında daha fazlası: NASA’nın Rusya’ya vermemesi için bir sebep var: SpaceX

Temiz enerjinin benimsenmesini desteklemekle ilgileniyor musunuz? Güneş enerjisine geçerek ne kadar paradan (ve gezegenden!) tasarruf edebileceğinizi öğrenin. AnlayınSolar.com. aracılığıyla kayıt olarak bu bağlantıFuturism.com küçük bir komisyon alabilir.