Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Uzman Gemi Gezisi Blog Yazarı Grant Turk Hakkında Kavga Etti; VAXX YOK KURALINDA YASAKLANAN GEMİLER – MANYETİK ORTAM

Uzman Gemi Gezisi Blog Yazarı Grant Turk Hakkında Kavga Etti;  VAXX YOK KURALINDA YASAKLANAN GEMİLER – MANYETİK ORTAM

kaydeden Sherika Thompson

Personel yazarı

#Barbados, 5 Aralık 2022 – Barbados Başbakanı Mia Motley, küresel bir medya şirketi tarafından bir kez daha dünyanın en etkili kişilerinden biri olarak kabul edilirken, bu kez İngiliz iş gazetesi Financial Times tarafından 2022’nin En Etkili 25 Kadını arasında gösterildi. .

Barbados Başbakanı’nı “neslinin en zorlu liderlerinden biri” ve “demokrasi mühendisi” olarak tanımlayan Financial Times, onun önemli liderlik anlarından bazılarının altını çizdi.

“London School of Economics’te eğitim görmüş bir avukat olan Motley, 28 yaşında ilk siyasi koltuğunu kazandı. COP26’da, sanayileşmiş devletlerin iklim değişikliğini durdurmak için anlamlı yatırım yapmamalarının gezegen için bir felaket olacağını açıkça belirtti.

Dergi, “Konuşması ilham vericiydi ve dünya çapındaki vatandaşlar etkilendi. Bu yıl uluslararası finans sistemini reforme etmeye yönelik” Bridgetown Gündemi “gerçek, pratik çözümler sunuyor” diye yazdı.

Şunu ekliyor: “Güce karşı doğruyu söyleme yeteneği, Barbados’un bir cumhuriyet olarak doğuşunu denetlediği ve kolonyal geçmişini geride bıraktığı evinde de aşikardı. Motley, bu dönemin başbakan olarak son dönemi olmasını bekliyor; Bundan sonra ne yaparsa yapsın, dünya ona sahip olduğu için çok şanslı.”

Financial Times’ın etkili listesi aynı zamanda dünyanın dört bir yanından bir kadın koleksiyonunu da kabul etti. Bunlar arasında Ketanji Brown Jackson da vardı. [US Supreme Court Justice]Francia Elena Márquez Mina [Vice-President of Colombia]Sherry Rehman [Climate Minister of Pakistan]Serena Williams [American Tennis Player] ve Amerikalı müzisyen Billie Eilish ve diğerleri.

Mayıs ayında Motley, iklim değişikliğini ele alma konusundaki açık sözlü savunuculuğu nedeniyle Time dergisinin “2022’nin En Etkili 100 Kişisi” nin 2022 baskısının kapağında yer aldı.