Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Uzmanlar, Hintli start-up’ların yönetim ve geliştirme zihniyetini tartışıyor

Uzmanlar, Hintli start-up’ların yönetim ve geliştirme zihniyetini tartışıyor

Son birkaç yıldır, girişimcileri benzeri görülmemiş bir hızla uzaklaştıran sermaye akışı olan Hintli start-up’ların başı oldu. 2021 yılına kadar, Hintli start-up’lar, önceki üç yılda biriken sermayeye eşdeğer, yaklaşık 35 milyar dolar topladı.

Hindistan’ın tek boynuzlu atlarına bakıldığında, 2011-2015 yılları arasında sekiz şirkete kıyasla, 2021’de 44 start-up 1 milyar dolara ulaştı. Ayrıca geçen yılki rekor sayıda yeni girişimin halka açıldığını gördük ve en yüksek sayı bu yıl sıralandı.

Bu nedenle, bu galaktik büyüme, Hindistan pazarının olgunluğunun arka planında yer almasına ve muazzam bir zenginlik ve istihdam yaratılmasına yol açmasına rağmen, büyüme ve karlılık açısından bazı soruları gündeme getirdi; Yükseltilmiş derecelendirmelerde; Kurucunun rolü ve yatırımcı ile ilişkisi; Ve elbette, kurulların sorumluluğu ve bu şirketler büyük halka açık şirketlere dönüşürken iyi yönetim uygulamalarına öncelik vermek.

Bu bizi şu soruya getiriyor – büyüme ile yönetim arasında nasıl denge kurulabilir, sürdürülebilir olacak şekilde inşa edilmiş şirketler nasıl kurulur? Değerlere değerlere öncelik veren nedir ve başarılı bir iş kurmanın zorluklarına ve sıkıntılarına dayanabilecek yapılar ve uygulamalar nasıl inşa edilir?

CNBC-TV18’den Shereen Bon, start-up’lar, yönetim ve geliştirme ile ilgili bu soruları tartışmak için MacMyTrip’in Grup Başkanı ve Baş Rehberi Deep Kalra ile konuştu; Ashley Menezes, ChrisCapital ve COO ile ortak; Ve TN Harry, Melek Yatırımcı ve Editör.

Daha fazla video izleyin.

İlk yayınlanan: IST

READ  Turks ve Caicos'ta kendi öğle yemeğinizi yakalayın