Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Uzun vadeli gelecek için ortaklık

Metamorfoz

Yakın, açık ve üretken bir ilişki

TTI ve NTT arasındaki ilişki, iki şirket arasındaki açık iletişim ve yüksek kalitede hizmet sağlanması üzerine kuruludur. Demir, “Bu işin iş tarafında, müşteri hizmetleri tarafında, kalite açısından küresel olarak ulaştığı yoldan çok memnunuz” diyor.

Demir, NTT ekibinin taleplere hızlı bir şekilde yanıt vermesi ve yükseltmeler veya hızlı hizmet operasyonları sağlaması nedeniyle, bunun büyük ölçüde her iki taraftaki kişilerle ilgili olduğunu söylüyor. “NTT ekibi bize, hem güçlü yönleri hem de geliştirilecek alanları hakkında daha açık bir tartışma yapabileceğimiz yönünde sıcak bir duygu verdi” diyor.

NTT'nin, TTI'nin talep ettiği bazı teknik ağ değişikliklerine uyum sağlarken bunu başından beri açıkça ortaya koyduğunu açıklıyor. Bunu yaparak NDT, projenin teslim tarihini aşan gerçekçi bir program planlayarak “güven artırıcı” bir etki yaratıyor.

Ortaklık zamanla genişledi; birbirlerinin ağlarını güçlendirmek için 10G'den 100G bağlantı noktalarına geçiş yaptı ve kıtalar arasında ve kıtalar arasında yeni lokasyonları birbirine bağladı. İki şirket birlikte işbirliği yapma konusunda başarılı olduğundan, hizmetlerde bağları derinleştirmeyi tartışıyorlar. Reason, “Her iki ağı daha da güçlü kılmak ve sürekli değişen pazar ihtiyaçlarına ayak uydurmak için sürekli olarak büyüyor ve kurulu sistemi güncelliyoruz, bağlantı noktaları ekliyor ve hizmetleri taşıyoruz” diyor.

Bu ilişkinin verimliliği, TTI ve ebeveynlerinin evde eğitim görenlerin ve evden çalışanların yarattığı İnternet yeteneklerine yönelik talebi desteklemek için birden fazla bağlantı noktası eklemeye ihtiyaç duyduğu 2020 salgınının başlangıcında ortaya çıktı. Bu durumda ani, beklenmedik ihtiyaçlara hızlı bir şekilde cevap verebildik ve gerekli ek kapasiteyi üç iş günü içerisinde sağlayabildik.

Avantajlar her iki yönde de sağlanıyor ve sonuçta taşıyıcıların son kullanıcılarına ödeme yapılıyor. Reason, Türkiye'nin 85 milyonluk büyük bir pazar olduğuna ve bunun NTT'nin bünyesinde yer alan içerik dağıtım ağlarına da fayda sağladığına dikkat çekiyor. “Ağımıza ne kadar çok göz bağlanırsa onlara o kadar iyi deneyim sağlayabiliriz” diyor. “Onları mutlu ettiğimiz ve onlar da bizimle birlikte oldukları sürece, diğer müşterilerimizi de mutlu edebiliriz.”

READ  Biden yönetimi iklim görüşmelerinde ilk maden anlaşmalarını gerçekleştirdi