Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Micah Franklin ve Melina Turk Ulusal Squash Şampiyonasında zirvede – Royal Gazette

Micah Franklin ve Melina Turk Ulusal Squash Şampiyonasında zirvede – Royal Gazette

Şampiyonlar: soldan Nick Leach, Joan Bielby, John Fletcher, Micah Franklin, Melina Turk ve Edwin Wickham (fotoğraf: Mehluli Sibanda)

Micah Franklin ve Melina Turk, Cuma günü Bermuda Squash Association'da düzenlenen Gnosis Bermuda Ulusal Squash Şampiyonası'nda açık klasmanları kazandı.

Franklin, Taylor Carrick'i 3-2 geride bırakarak beşinci Açık erkekler şampiyonluğunu elde etti. Kanadalı Türk, ilk kez ilk kez Bermuda'nın ulusal şampiyonluğunu kazanmak için geçen yılın kadınlar şampiyonu Elyth Franklin'e karşı mücadele etti.

Erkekler finali zorlu bir mücadeleydi ve 31 yaşındaki Franklin, ilk iki maçı 11-7 ve 11-7 kazandığında Kanadalı Carrick'e karşı tüm işin kendisine ait olduğunu düşünmüş olmalı.

Ancak 22 yaşındaki Carrick geri adım atmayı reddetti ve sonraki iki maçı 11-3 ve 11-5 alarak maçı belirleyici bir beşinci maça taşıdı ve Franklin bunu 11-9 kazandı.

Şampiyonlar Micah Franklin ve Melina Turk (Fotoğraf: Mehluli Sibanda)

Franklin unvanı kazanmakla ilgili olarak “Gerçekten iyi hissettiriyor” dedi.

“İki sıfıra çıktığımda bacaklarımın ağır olduğunu biliyordum. Taylor hızını değiştirdi, yavaşladı, tamamen farklı bir oyun oynadı ve bu beni havaya uçurdu.

“Bu momentumla başa çıkmakta zorlandım. Beşinci oyunda, beşinci oyunu kazanmak için neler yapmam gerektiği konusunda zihinsel olarak kendimle konuşmak zorunda kaldım ve son oyunda kendimi zorladığım için kendimle gerçekten gurur duyuyorum. Kolayca çıkış yapabilir ve zihinsel olarak mücadele edebilirdim ama kazanmak için savaşmak zorunda olduğum gerçeğinden gurur duyuyorum.”

Kupayı tutan Micah Franklin (fotoğraf: Mehluli Sibanda)

“Saf kararlılık beni bu zor durumdan kurtardı. Bacaklarım kramp giriyordu, mücadele ediyordum, fiziksel olarak bunu hissetmiyordum ama squash her seferinde bir noktadır ve her zaman zorlamaya devam etmenin bir yolunu bulursunuz.

READ  Jack Everett 'Türk' Holt - St George Haberleri

“Squash'ın Bermuda'da daha iyiye gittiğini hissediyorum. Bunlardan kaçını kazanabileceğimi bilmiyorum, bu yüzden bunu kazandığım için çok minnettarım ve kim bilir, bu benim sonum olabilir.

Erkekler şampiyonu şimdi 23-27 Nisan tarihleri ​​arasında BSA'nın ev sahipliği yapacağı profesyonel bir turnuvaya hazırlanıyor.

Franklin, “Nisan ayında yapılacak profesyonel turnuvada oynayacağım” dedi. Kraliyet Gazetesi.

Taylor'un da oynayacağına eminim. Umarım Noah Brown veya Anaya Smith gibi biri bir sıra daha alabilir.

“Erkekler ve kadınlar kategorilerinde üçer koltuk almamıza izin veriliyor, ancak sıralamaya göre ek koltuklar da alabiliriz.

Taylor Carrick ve Micah Franklin (Fotoğraf: Mehluli Sibanda)

“Taylor dünya sıralamasında yer aldığından joker karta ihtiyaç duymadan girebilir. Eğer durum buysa, ekstra bir yer alacağız ve çekilişte üç yerine dört Bermudalımız olacak.

Carrick finaldeki performansından memnun olsa da, ilk büyük şampiyonluğuna mal olduğunu düşündüğü hatalardan dolayı öfkeliydi.

Carrick, “Kendimle gurur duyuyorum ve aynı zamanda da maçın kesinlikle çalınmış olması nedeniyle hayal kırıklığı yaşıyorum” dedi.

“İki sıfır öne geçmesine izin verdim ve parayı geri aldım ama artık çok geçti ve beşinci oyunda bazı hatalar yaptım.

“Yarı finalde Noah'ı yendiğim ve finalde kesinlikle Micah'ın sınırlarını zorladığım için gerçekten mutluyum. Umarım gelecek yıl çok daha sorunsuz geçer.

“Bu turnuvayı kazanmak çok anlamlı olacak ve bu benim açık ligde Büyükler Ulusal Şampiyonası'nda ikinci kez oynayacağım.

“Umarım son sınıflarla aradaki farkı tamamen kapatabilirim. Gelecek yıl bu zamanlar, umarım kazanırım.

Kadınlar finalinde Türkiye'nin Franklin'i yenmesi için 29 dakikaya ihtiyacı vardı. Turk ilk iki maçı 11-3, 11-9 kazandı, Franklin üçüncüyü 11-7 aldı, ancak dördüncü maçta maçı 11-3 kapatarak Kanada'nın yeniden canlanacağına dair tüm umutları söndürdü.

32 yaşındaki Türk, BSA plaketine 1988 Bermuda Açık şampiyonluğunu kazanan babası Gene ile birlikte adının da yazılacağı için zaferden büyük mutluluk duydu.

READ  Turks ve Caicos Adaları Yüzme Arama finalisti Kristi Valticeri'nin 5 muhteşem fotoğrafı

Turk, “Şampiyonluğu kazanmak harika bir duygu, gerçekten heyecanlıyım” dedi. “Ayrıca çok zorlu bir final olduğu için biraz rahatladım. Üçüncü maçı kazandıktan sonra bazı şüphelerim vardı.

“Biraz yorgundum ama bunu göstermemek için elimden geleni yapıyordum. Beni yorgun görmek istemiyordu ama ben gergindim ve sahanın önünde onlara ateş ediyordu ve ben de bunu yapmadım. Bacaklarımın ne kadar dayanacağını biliyorum.

“Dördüncü maçta çıktım ve bunu olabildiğince hızlı yapmaya çalıştım.

“İlk kez burada ulusal düzeyde oynuyorum ve bu harika. Artık bu kulüpte çalışıyorum, üyeler gerçekten destekleyici, bu yüzden seyirci önünde oynamak harika.

Kadınlar Açık yarı finalisti Joan Philby, 40 yaş üstü bayanlarda Shannon Mann'ı 11-8, 11-3, 11-8'lik setlerle mağlup ederken, aynı yaş kategorisinde erkeklerde John Fletcher şampiyon oldu.

50 yaş üstü erkeklerde Nicholas Leech, 60 yaş üstü erkeklerde ise 69 yaşındaki Edwin Wickham birinci oldu.