Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Valve, Immersion tarafından Steam Deck ve Index rumble nedeniyle dava edildi

Valve, Immersion tarafından Steam Deck ve Index rumble nedeniyle dava edildi

Bunu bir geçit töreni olarak kabul edin: Valve nihayet oyun donanımı oluşturmada yeterince başarılı oldu ve Immersion Corporation dava açtı.

Rumble teknolojisi üzerine o kadar çok patent satın alan, geliştiren veya toplayan dokunsal geri bildirim şirketi olan Immersion, şimdi Valve’ı el tipi Steam Deck, Valve’ın Index VR platformu ve patentlerini ihlal etmekle suçluyor. SteamVR’nin kendi yazılımı. Yarı ömür: Alex diğer başlıklar arasında. Valve’ın çok sayıda dokunsal geri bildirim kullanan uzun süredir çalışan Steam denetleyicisinden söz edilmiyor.

Daldırma, Valve’a karşı “suçlanan el cihazı ve VR donanımının yayınlanması, çalıştırılması, bakımı, test edilmesi ve kullanımından” kaynaklanan tazminat, telif ücretleri ve ihtiyati tedbir talep ediyor.

Şirket şikayetini Pazartesi günü, özellikle Washington’un Batı Bölgesi’ndeki bir federal mahkemede, patentlere atıfta bulunarak şikayette bulundu. 7.336.260Ve 8.749.507Ve 9.430.042Ve 9.116.546Ve 10.627.907Ve 10.665.067Ve 11175738.

Kesin şeyler: gürültüyü kullanırsanız ölüm, vergiler, daldırma davası

Sony ve Microsoft, davaları ve anlaşmaları takiben Immersion’ın patent portföyünü lisanslıyor. Apple, Google, Motorola ve Fitbit de anlaşmaya vardı. Şu anda ortada ölü kendi dalma kıyafeti, bir yıl önce tanıtıldı. Nintendo Görünüşe göre bir davadan kurtulmuş.muhtemelen Nintendo 64 için kendi Rumble Pak teknolojisini geliştirmesinden dolayı, ancak artık Immersion teknolojisini de lisanslıyor.

Ve yukarıda bağlantısını verdiğim patentlere bakarsanız, donanımdan daha incelikli olduklarını görürsünüz. Valve olursa şaşırırım hayır Stabilize eder.

READ  Yeni bir PlayStation oyununun Platin Kupa'yı alması on yıl alıyor