Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Switch’inizi hacklemek, Tears of the Kingdom için daha iyi kare hızlarına nasıl yol açabilir?

Switch’inizi hacklemek, Tears of the Kingdom için daha iyi kare hızlarına nasıl yol açabilir?

Modern Vintage Gamer, hız aşırtma yoluyla olası kare hızı iyileştirmelerini gösteriyor Krallık Gözyaşları hack anahtarı ile.

6 yıllık donanıma sahip bir Marquee oyunu için (2017’de piyasaya sürüldüğünde zaten nispeten zayıftı), açık dünya yapım seti Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları Bu etkileyici bir teknik başarıdır. Dijital Dökümhane son zamanlarda geliştirilen Oyunun 1. gün yaması, yazılımın “neredeyse” oynanış için “30 fps hedefine çok yakın” olmasını nasıl sağlıyor?

Ancak, Digital Foundry not alıyor Krallık GözyaşlarıKare hızı, özellikle Kakariko Köyü veya Goron Şehri gibi kalabalık alanlarda Link’in imzası olan Ultra Hand yeteneğini etkinleştirirken, bazen 20 fps’ye düşebilir. Ancak bu durumlarda, saldırıya uğramış bir konsola sahip Switch kullanıcıları, oyunun daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için hız aşırtma araçlarını kullanabilir.

içinde Modern videoModern Vintage Gamer (MVG), izleyicileri mevcut hız aşırtma seçeneklerine yönlendiriyor Krallık Gözyaşları Yükleyen oyuncular sys-clk gibi bir araç güvenliği ihlal edilmiş sistemlerinde. CPU’yu yaklaşık 1 GHz’den 1,5 GHz’e çıkarmak, MVG testinde “hiç fark olmaması” ile sonuçlanır. Buna karşılık, GPU’nun 768MHz’den yalnızca 900MHz’e (yerleşik modda) hız aşırtması, “kesinlikle pürüzsüz” kare hızları sağlar, ancak “kare hızının düştüğü zamanlar devam eder.”

Bununla birlikte, en büyük performans artışı, sistem bellek saatinin 1,6 GHz’den 1,8 GHz’in üzerine çıkarılmasından kaynaklanmaktadır. Bu artış, MVG’nin “şu anda donanımdaki her şeyin muhtemelen en büyük darboğazını” dediği durumu ortadan kaldırıyor ve “burada ne yaparsam yapayım kare hızını 30 fps’nin altına alamıyorum” durumuna neden oluyor. Bu iyileştirme, CPU ve GPU orijinal saat hızlarında tutulsa bile devam eder.

Bu Dijital Dökümhaneye genel bakış, bazı özel durumları ayrıntılarıyla açıklar. Krallık GözyaşlarıKare hızı 20 fps’ye düşebilir.

Hız aşırtmada her zaman olduğu gibi, bu tür bir performans artışı risksiz değildir. Hız aşırtmalı bileşenler daha fazla ısı üretir ve bu, özellikle oyun oynadığınız yerdeki ortam sıcaklığı çok yüksekse bileşen hasarına/arızasına veya sistemin kapanmasına neden olabilir. İşletim sistemi yapınıza uygun olmayan hız aşırtma bile daha yüksek fan ve/veya pil kullanımına neden olabilir, bu da bir bağlantı noktasından uzaktayken daha yüksek elektrik kullanımı ve daha kısa çalışma süreleri anlamına gelir. Tüm bu riskler, burada açıklanan bellek hız aşırtması ile bağlantılı olarak özellikle belirgin olabilir; Digital Foundry’nin bir zamanlar buna ne dediği Adaptöre güç sağlayan “Tegra X1’in sabit sınırı”.

READ  Fotoğraflardan nesneleri seçmeniz mi gerekiyor? Tam olarak hangi parça bunu yapıyor

Hyrule’dan geçerken kare hızının düşmesi fikrine katlanamayan oyuncular için risk almaya değer olabilir. Bazı tehlikeli görünen aksesuarlarla bu riski azaltmak isteyenler için, onlara her zaman yatırım yapabilirsiniz. Şüpheli dış mekan fanı düzen kurmak.

Nintendo’dan menü resmi