Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Van Gogh’un otoportresini başka bir tablonun arkasına gizlenmiş buldum

Van Gogh’un otoportresini başka bir tablonun arkasına gizlenmiş buldum

İskoçya Ulusal Galerileri Perşembe günü, ressamın başka bir resminin arkasında Vincent Van Gogh’un daha önce bilinmeyen bir portresinin keşfedildiğini açıkladı.

Otoportre, Van Gogh’un “Köylü Kadının Kafası”nın arkasında, Edinburgh Galerisi’ndeki uzmanlar yaklaşan bir sergiden önce tuvalin röntgenini çektiğinde bulundu. Eserin, 1900’lerin başında çerçevelendiğinde yapışkan ve karton katmanlarıyla kaplanmış bir yüzyıldan fazla bir süredir saklandığına inanılıyor.

Van Gogh, paradan tasarruf etmek için tuvalleri çevirmek ve diğer tarafta resim yapmakla ünlüydü.

Fotoğrafta kenarlı şapkalı sakallı bir bebek bakıcısı görülüyor. Uzmanlar, konunun hemen sanatçının kendisi olarak tanındığını ve erken dönem çalışmalarından biri olduğuna inanıldığını söyledi. Sol kulak açıkça görülebilir ve Van Gogh onu 1888’de ünlü bir şekilde kesmiştir.

İskoçya Ulusal Galerileri’nin kıdemli küratörü Frances Fowle, keşfin “heyecan verici” olduğunu söyledi.

“Böyle anlar çok nadirdir” dedi. “Dünyanın en önemli ve en ünlü sanatçılarından biri olan Vincent Van Gogh’un bilinmeyen bir eserini keşfettik.”

Fuar, uzmanların “kültivatör kafasına” zarar vermeden tutkal ve kartonun nasıl çıkarılacağını değerlendirdiğini söyledi.

Edinburgh’daki Royal Scottish Academy’de yapılacak olan Empresyonist serginin ziyaretçileri, bir ışık kutusu aracılığıyla bir otoportrenin röntgen görüntüsünü görebilir.

“Empresyonizm İçin Bir Tat” 30 Temmuz-13 Kasım tarihleri ​​arasında geçerlidir.

READ  Drake'in etkili podcast sunucusu Bobby Altuve ile beklenmedik arkadaşlığı hakkındaki çılgın spekülasyonlar, rapçiyle yaptığı bir röportajı gizemli bir şekilde sildikten sonra patlar.