Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Veraset finali: Tom Wambsgans, Bill Wambsgans’a bir gönderme miydi?

Veraset finali: Tom Wambsgans, Bill Wambsgans’a bir gönderme miydi?

Tom Wambsgan, HBO dizisi “Succession”ın fantastik finalinin sonunda, kendisine GoJo için Waystar Royco’yu yöneten ABD CEO’su diyerek kardeşleri Roy’u zekasıyla alt ettiğinde, bu muhtemelen evdeki birçok izleyici için bir şok oldu. Ancak beyzbolun ilk günlerinin hayranları ve internetteki komplo teorisyenleri için işaretler, Tom’un aynı anda üç rakibini yenerek zirveye çıktığı yönündeydi.

Wambsgans, karısı Shiv Roy’a “Benim,” dedi.

1914’ten 1923’e kadar Cleveland için ikinci bir kaleci olan Bill Wambsgans sayesinde ipuçları bazıları için oradaydı. Wambsgans pek fazla vuruş yapmadı ve onun mükemmel bir kısa mesafe koşucusu veya birinci sınıf bir saha oyuncusu olduğuna dair çok az gösterge var. Ancak, World Series tarihindeki ilk yardımsız üçlü oyunu dönüştüren bir anlık saf ihtişam yaşadı.

Son günlerde alışılmadık lakap sayesinde sosyal medya alev alev yanıyor ve çevrimiçi bir bebek isimleri kataloğu olan Nameberry’nin genel yayın yönetmeni Sophie Kehm tarafından yapılan viral bir TikTok sayesinde Tom’un aynı anda üç rakiple karşılaşacağı fikri sayesinde parlıyor. .

Videosu sayesinde insanlar, dizinin yazarlarının kimin zirveye çıkacağı konusunda nasıl ve nasıl tahminde bulunabilecekleri konusunda spekülasyon yapmaya başlıyor. Teori bir süredir çeşitli yerlerde ortalıkta dolaşıyor – bazıları bunun 3. Sezonun sonunu açıkladığına inanıyor – ancak dizi yavaşlamaya başladığında, Tom’un tıpkı Wambsganss gibi kazanması fikri oluşmaya başladı. daha mantıklı .

Bağlantı kasıtlı olsun ya da olmasın, son derece iyi bir oyundan sonra unutulan bir oyuncuyu gün ışığına çıkardı.

Wambsganss ve Cleveland, 1920 Dünya Serisinde Brooklyn oynuyorlardı. Cleveland’ın 7-0 önde olduğu 5. oyunun beşinci vuruşunda, Brooklyn’den Pete Kilduff ve Otto Miller kazandı. Sonra Clarence Mitchell, bir veya daha fazla sayı yapabilecek gibi görünen bir astara çarptı.

READ  NBA Komiseri Adam Silver, "tüm oyunlara katılmayan yıldız oyuncuların eğilimini" incelemeye odaklandı.

The New York Times’ın A1 sayfasında yayınlanan ertesi günkü oyunla ilgili bir gerilim filminde Yaşananları anlattı Top Miller’ın sopasından çıkar çıkmaz. Gazete, ikinci üssün biraz dışında oynayan Wambsganss’ın “pede doğru sıçradığını ve tek elli bir top mızrağının gücüyle sıçradığını” bildirdi.

Makale şöyle devam etti: “Wamby’nin spagetti’si her zamankinden daha hızlı çalışmaya başlıyor.” “İkinci sıraya sıçradı ve çantaya dokunarak, üçüncü aşamaya doğru ara sokaktan daha ileride olan Kilduff’u emekliye ayırdı.”

Oyunda zaten iki çıkış yapılmış olan Wambsganss, dikkatini Miller’a çevirdi.

Gazete şunları bildirdi: “Otto belli ki o kadar şaşırmıştı ki yere sabitlendi ve Wampi dans etti ve üçüncüyü çıkarmak için ona dokundu.”

Oyun, Wambsganss’a kariyerinde ve hatta All-American Girls Profesyonel Beyzbol Ligi’nde görev yapmaya devam etmesine rağmen hayatındaki her şeyi gölgede bırakan bir ün kazandırdı.

1966 Oral’ında “Komik olan şu ki, 1914’ten 1926’ya kadar 13 yıl boyunca büyük liglerde oynadım ve herkesin hatırladığı tek şey, Dünya Serisinde yardımsız bir üçlü oyun yaptığımdır” dedi. Beyzbol Tarihi , “zamanlarının görkemi.” “Birçoğu hangi takımda olduğumu, hangi pozisyonda oynadığımı falan hatırlamıyor. Sadece yardımsız Wambsganss üçlü oyunu! Bir gün önce doğup ertesi gün öldüğümü düşünürsünüz.”

TV’de “arka arkaya” koşusu tamamlandığında, Tom Wambsgans’ın kendi üç oyununu tamamladıktan sonra gelişip gelişemeyeceğini veya Wambsganss gibi sadece bir an tarafından belirlenip belirlenemeyeceğini asla bilemeyeceğiz.

Wambsganss’ın savunmasına göre, yardımsız üçlü oyunun üzerinden 100 yıldan fazla zaman geçti ve insanlar hala bundan bahsediyor. Tom ve Lambsgans’ın aynı kaderi paylaşacaklarını varsaymalısın.