Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Verizon, AT&T ve T-Mobile’ın ‘sınırsız’ planları 10 milyon dolarlık bir darbe aldı

Verizon, AT&T ve T-Mobile’ın ‘sınırsız’ planları 10 milyon dolarlık bir darbe aldı

Verizon, AT&T ve T-Mobile Kombine ödeyeceksiniz Operatörlerin müşterilere “sınırsız” planları ve “ücretsiz” telefon teklifleri hakkında yalan söylediği yönündeki iddiaları çözüme kavuşturmak için bir grup eyalete 10,22 milyon dolar. 50 başsavcıdan oluşan bir koalisyonun yürüttüğü soruşturmanın ardından gelen anlaşma, üç şirketin reklamlarını daha şeffaf hale getirmesini gerektiriyor.

altında Anlaşma şartlarıVerizon, T-Mobile ve AT&T, yalnızca birinin faturalandırma döngüsü sırasında kullanabileceği veri miktarında herhangi bir sınırlama yoksa planlarını “sınırsız” olarak tanıtabilir. Reklamlar, hız sınırlarının geçerli olabileceğini “açık ve dikkat çekici bir şekilde” belirtmeli ve müşterilerin yavaşlamayı tetiklemeden önce ne kadar veri kullanabileceğini belirtmelidir.

Ayrıca Başsavcı, Verizon, T-Mobile ve AT&T tarafından müşterilere operatör değiştirmeleri için “ödeme” sözü veren reklamlarda ileri sürülen yanıltıcı olduğu iddia edilen iddiaların peşine düştü. Üç şirketin artık müşteriye ne kadar ödeme yapılacağı ve ödemeyi ne zaman alacakları da dahil olmak üzere teklifle ilgili şart ve koşulları açıkça açıklaması gerekiyor. Operatörler ayrıca müşterilerin “ücretsiz” telefon teklifleri almak için yerine getirmesi gereken gereksinimleri ve tüm gizli ücretleri de açıklamalıdır.

New York Başsavcısı Letitia James yaptığı açıklamada, “AT&T, Verizon ve T-Mobile milyonlarca tüketiciye yalan söyleyerek ücretsiz telefon ve ‘sınırsız’ veri planları konusunda yalan vaatlerde bulundu, ki bu kesinlikle doğru değildi” dedi. “Büyük şirketler yasalara uymaktan muaf değil ve tüketicileri asla alamayacakları hizmetler için ödeme yapmaları konusunda kandıramazlar.”

Verizon, T-Mobile ve AT&T’nin ayrıca müşteri şikayetlerini almak için “özel bir temsilci” ataması gerekecek. Üç şirket herhangi bir yanlışı reddediyor. Kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Ludlum, “Bu gönüllü anlaşmalar, uygunsuz davranışların herhangi bir sonucunu yansıtmıyor ve tüketicilerin kendileri için en uygun ürün ve hizmetler hakkında bilinçli kararlar verebilmeleri için kablosuz endüstrisinin reklamcılıkta netlik ve dürüstlük konusunda uzun süredir devam eden bağlılığını yeniden teyit ediyor” dedi. Taşımacılık şirketlerini temsil eden ticaret grubu CTIA’dan bahsediyor. kenar.

Üç Büyük havayolunun yakın zamanda karşılaştığı tek inceleme bu değil. Geçen hafta FCC, müşterilerin konum verilerini yasa dışı olarak paylaştıkları iddiaları nedeniyle Verizon, AT&T ve T-Mobile’a yaklaşık 200 milyon dolar para cezası verdi.

READ  MIT kardeşler, Ethereum blockchain planında 12 saniyede 25 milyon dolarlık kripto para çalmakla suçlanıyor