Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Viral bir video, Portekiz ve İspanya’yı geçen ve interneti çılgına çeviren bir meteoru gösteriyor

Viral bir video, Portekiz ve İspanya’yı geçen ve interneti çılgına çeviren bir meteoru gösteriyor

Cumartesi günü İspanya ve Portekiz göklerinden geçen dev bir göktaşını gösteren birkaç video internette yayıldı. Göktaşı hakkında resmi bir doğrulama henüz yapılmadı. Ancak birçok sosyal medya kullanıcısı, meteor nedeniyle parlak mavi ışıkla aydınlanan gökyüzünün fotoğraf ve videolarını paylaştı.

Ayrıca okuyun: NASA, Eta Aquarius meteor yağmurunun bu hafta sonu gökyüzü gözlemcilerini etkileyeceğini söyledi. Tarihi, saati ve nerede görüneceğini kontrol edin

Bazı fotoğrafların internette yayınlanmasının ardından sosyal medya farklı tepkilerle doldu. Birçok kullanıcı şaşkınlığını dile getirirken, bazıları da şaşkınlığını dile getirdi.

Ayrıca okuyun: NASA, Kartal Bulutsusu’ndan görkemli ‘Yaratılış Sütunları’nın çarpıcı görüntülerini paylaşıyor | resimlere bakmak

Reddit’te yayınlanan fotoğrafa bir kullanıcı “Vay canına, bu etkileyiciydi, çok parlaktı! Rengine bakılırsa magnezyumdan yapılmış gibi görünüyor” yorumunu yaptı.

“Burada kendimi tuhaf hissediyorum. Belki de filmi çeken kişi bunu gerçekten kaçırmıştır. Hizmetiniz için teşekkür ederim.” başka bir kullanıcı yazdı.

Başka bir kullanıcı şöyle yazdı: “Bu yeşil parıltı göktaşlarına karşılık geliyor.”

Bir X kullanıcısı şunları yazdı: “Gerçek değil! Portekiz üzerinde devasa bir meteor görmek! Böyle bir çizgiyi görmek hayatta bir kez görülen bir olaydır! Onun Dünya’ya çarpıp meteor haline gelip gelmediğine dair hiçbir bilgi yok! Ayrıca yüzlerce kilometre uzakta da görüldü! Vay be,” diye yazdı bir X kullanıcısı Etkinliğin videolarını paylaşırken

Ayrıca okuyun: Ay’daki demiryolu rayları mı? NASA stok planı; Bilmek istediğin her şey

Göktaşı nedir?

Meteoritler, Dünya atmosferinden geçip Dünya’ya ulaşabilen uzay kayalarının parçalarıdır. Çoğu meteorit, Mars ve Jüpiter arasındaki asteroit kuşağında bulunan kayalık cisimler olan asteroitlerden kaynaklanır. Bazıları buz, toz ve kayalık malzemelerden oluşan kuyruklu yıldızlardan geliyor. Nadir durumlarda meteorlar Ay’dan veya Mars’tan gelebilir.

Ayrıca okuyun: NASA, Boeing Starliner’ın ilk insanlı uçuşunun tekrar ertelendiğini söyledi. Sebep bu

READ  Söylentiler: Zelda: Tears Of The Kingdom Switch OLED bugün resmen tanıtılabilir

CGN internet sitesine göre Sivil Koruma internet sitesi, Viseu Eyaletindeki Castro Dere bölgesine göktaşı düşme ihtimaline ilişkin bir uyarı yayınladı. Gökyüzündeki ani ve yoğun mavi ışık parlaması insanları ürküttü. Birçok kişi potansiyel zarar konusunda endişeliydi. Parlak ışık halkasını, gecenin sakinliğini sarsan uzaktan gelen bir uğultu takip etti.

CGN raporuna göre, olaydan kısa bir süre sonra itfaiye ekipleri herhangi bir istenmeyen olaya karşı hazırlıklı olmak için olay yerine derhal seferber edildi. Herhangi bir resmi doğrulamaya rağmen olay sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı ve birçok kişi internette video ve fotoğraf paylaştı.

Avantajlarla dolu bir dünyanın kapılarını açın! Yararlı haber bültenlerinden gerçek zamanlı envanter takibine, son dakika haberlerine ve kişiselleştirilmiş haber akışına kadar hepsi burada, sadece bir tık uzakta! Şimdi giriş yap!