Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Vites kolu ile model bir uçak inşa etmek: mantıklı mı yoksa saçma mı?

Vites kolu ile model bir uçak inşa etmek: mantıklı mı yoksa saçma mı?

NASA’nın kanatlı uçaklarla ilgili son bulgularının ve bunun tam boyutlu uçaklara getirebileceği faydaların ardından, [Think Flight] Bu uçaklara yardımcı olursa, model uçaklar için de bir nimet olabileceğini düşündüm. ikincisi ile Bir taşıyıcı uçak inşa etmek Küçük dronlar için, normal bir kanat tasarımına kıyasla bir fark yaratıp yaratmayacağını görmek için konsepti denemeye karar verdi. Bu uçak gemisi, içinde depolanan İHA’yı serbest bırakmak için uçuş sırasında açılabilen bir yük bölmesine sahiptir, bu da herhangi bir potansiyel artan yük kapasitesi ve uçuş özelliklerindeki iyileştirmeleri çok memnuniyetle karşılar.

the Kafes destekli kanat tasarımı NASA ve Boeing tarafından yükseltilmiş bir tasarım sunumu ile incelenmiştir. en boy oranıPlanörlerin kanatlarından farklı değil. Bu uzun ve dar planör kanatlarının bariz dezavantajı, aynı zamanda uzun ve kırılgan olmaları, ticari bir uçakta istenmeyen özellikler olmalarıdır. Bir makas desteği eklenerek, kanat tasarımı yüksek en-boy oranı için optimize edilebilirken, kırılganlık payandalarla telafi edilir. Ticari bir uçak için bu, önemli ölçüde daha az yakıt kullanılması anlamına gelebilir.

beğenmek [Think Flight] Bununla birlikte, yukarı ve aşağı kanat boyutlandırma ile ilgili tipik sorunların burada da belirgin olduğu bulundu. Reynolds sayısı “neden” açıklaması, dahil Sicim Tam boyutlu bir jet ile elinizde tutabileceğiniz bir model arasında önemli ölçüde değişen uçağın uzunluğu. Etkili olarak bu, kafes kirişler yapısal sağlamlıkta bir miktar fayda sağlasa bile, tipik bir ölçekte daha yüksek en-boy oranının etkisinin jet uçaklarında olduğu kadar belirgin olmadığı anlamına gelir.


READ  Bir gama ışını patlaması, 2 milyar ışıkyılı uzaklıktan Dünya'nın iyonosferini aşırı yükledi - Ars Technica