Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Volker Turk, ONU’nun bir sistematiği olarak Casa de Catre İsrail’in “patlayıcı silah darbesinin” kullanımına ilişkin bir ayrıcalık sağladı | STRI.TVR.RO

Volker Turk, ONU’nun bir sistematiği olarak Casa de Catre İsrail’in “patlayıcı silah darbesinin” kullanımına ilişkin bir ayrıcalık sağladı |  STRI.TVR.RO


Volker Turk, Înaltul Comisar al Naciunior Unite pentru Drepturile Omului / FOTO: twitter.com/volker_turk

Resmi ONU, İsrail’in 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı bu yoğun nüfuslu bölgede silah kullanımına son vermesi gerektiğini vurguladı.

Volker Turk, İsrail Silahlı Kuvvetleri’ne, Reuters’in onayladığı bir raporla atıfta bulunarak kesin bir şekilde doğrulanmadığını gösteriyor.

“Bombardamentul, Gazze’deki İsrail ulusunu yok ediyor, nüfus yoğunluğundaki silah patlamasının kullanımı da dahil (…) umanitar şi al duriku umuli ikincil darbeyi yok ediyor”Başkent Ürdün Amman’da ziyaret satışında Türk basın konferansı bildirisi.

“Çok kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. (…) Uluslararası Déght Umanitar International’ın orantısız bakımı temsil etmesiyle ciddi bir şekilde meşgul oldum”Altı çizili resmi bir ONU.

El ekledi “Sivil Silahlı Grup Folosirea de Civili ve Obiecte Civile, yasal olarak savaşan saldırı apăra de atac’a karşı”, “Armate Filistin’in bir bölümünde böyle bir davranış var”.

“O temel olarak, dayanıklı bir nu pot fi installe prin desfuraria furi c dureri asupra unor omeni care nu sunt sorumlu bir şekilde suç komisyonuna karşı güvence altına alıyor”Volker Turk’ün en büyük notu, “bu durumun çözümü, Filistin’deki otomatik belirlemenin riqiu la autodeterminare al palestinienilor ile ilgili bir karardan ibarettir” şeklinde yorumlandı.

READ  Selahaddin Eyyubi, Uğur Güneş Pak-Türk dizisinde oynuyor