Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Walgreens, bazı buzdolabı kapılarını ekranlarla değiştirdi. Ve bazı müşteriler bundan kesinlikle nefret ediyor

Walgreens, bazı buzdolabı kapılarını ekranlarla değiştirdi.  Ve bazı müşteriler bundan kesinlikle nefret ediyor
bu ekranlarCooler Screens tarafından geliştirilen bu sistem, kapıların içindekileri görüntülemek için bir hareket sensörleri ve kameralar sistemi kullanıyor – ayrıca en çekici ürün bilgileri, fiyatlar, fırsatlar ve markalar için ücretli reklamlar. Bu teknoloji, mağazalara ek bir gelir akışı ve alışveriş deneyimini modernleştirmenin bir yolunu sağlar.
Ancak sadece dondurucuya göz atmak ve bir dondurma almak isteyen müşteriler için, Walgreens (WBA) Müşterilerin varlığından bile haberdar olmadığı bir sorunu çözerek onları kızdırma riskini göze alıyor.

Şirket, reklamlara daha fazla insanın dahil olmasını istiyor, ancak şu ana kadar tepki, rahatsızlık ve kafa karışıklığı.

“Walgreens’in dijital soğutma ekranları, hangi kapının donmuş pizza içerdiğini bilmeden önce bir reklam izlememi sağladı.” dedi twitter’da birisi.
Bir başkası yankılandı: “Walgreens NOBODY’nin soğuk koridorlardaki kapıları değiştirmek için bir TV ekranına ihtiyacı yok… Durmak. “

Perakendeciler, fiziksel mağazalarına yeni deneyimler eklemek için can atıyor. Ancak birçok tüketici alışkanlıklarını değiştirme konusunda heyecanlı değil ve kesinlikle dondurucu reklamları görmeye alışık değil.

Georgia Üniversitesi’nde tüketici davranışları üzerine araştırma yapan pazarlama yardımcı doçenti Julio Sevilla, “İnsanlar rutinlerine gerçekten değer veriyor. Her zaman heyecan aramazlar” dedi.

Dijital ekranların, kelimenin tam anlamıyla basit ve şeffaf olan bir sürece belirsizlik ve fiziksel engeller ekleyebileceğini söyledi: bir cam buzdolabına gitmek.

Sevilla, tüketicilerin bir marketi ziyaret ettiklerinde yeni ürünler aradıklarını düşünmüyor: “Hepimiz bir süpermarkete gitmeyi ve tam olarak ne aldığımızı bilmeyi seviyoruz. Ayrıca eşyaların tam olarak nerede olduğunu da biliyorum. Bu tür yerle ilgili şeyler için ürün, insanlar kesinliği ve sadeliği sever.”

Büyük İsim Mağazaları

Ancak, Walgreens ve Cooler Screens çok ileride. Walgreens (WBA) Ekran testi 2018’de başladı ve o zamandan beri betayı ülke çapında birkaç bin siteye genişletti.
Diğer birçok büyük perakendeci, Cooler Screens ile kendi testlerini başlatıyor. kroger (K)Ve özgeçmiş (özgeçmiş)ve GetGo mağazaları şerit (CVX) benzin istasyonları.

Cooler Screens’in kurucu ortağı ve CEO’su Arsen Avakian, CNN Business’a verdiği röportajda, “Umarım bir gün mağazanın tüm bölümlerine yayılabiliriz” dedi.

READ  Euro düşerken ABD'li turistler Paris mağazalarını geride bıraktı

Şirkete göre, girişimin şu anda mağazalarda ayda yaklaşık 90 milyon tüketici tarafından görüntülenen yaklaşık 10.000 ekranı var. Avakian, şirketin dijital ürünlerini güzellik, tüketici elektroniği ve ev geliştirme dahil olmak üzere çok çeşitli perakendecilere ulaştırmayı hedeflediğini söyledi.

Bir Walgreens sözcüsü bir e-postada Walgreens’in “kendini dijital inovasyonu keşfetmeye adadığını” söyledi. [an] Müşterilerimize yeni ve farklı deneyimler sunma çabası.”

Sözcü, ekranların müşterilere ne alacaklarına karar vermelerine yardımcı olacak ilgili ürün bilgileri verdikleri için değer kattığını ve Walgreens’in daha fazla genişlemeye karar vermek için pilot programı değerlendirdiğini söyledi.

‘gerçeğin anı’

Tüm Walgreens müşterileri hayran olmasa da, Cooler Screens konsepti aşağıdaki gibi önemli markaları cezbetmiştir. kola (KO)Ve Pepsi (PEP)Ve Nestle (NSRGF)Ve Kraft Heinz (KHC) Ve canavar (MNST). Dahil olmak üzere destekçilerinden 100 milyon doların üzerinde para topladı. Microsoft (MSFT) Ve verizon (VZ).

Cooler Screens CEO’su Avakian, mağazadaki müşterilerin ürün bilgilerini ve incelemelerini bulmak için telefonlarını hareket ettirmesini izledikten sonra konsepti geliştirdiğini söyledi. Geleneksel olarak, mağaza içi reklam, işaretler, promosyonlar ve raflarda göze çarpan yerleştirme gibi seçeneklerle sınırlıdır. Ancak Avakian, Cooler Screens’in hedeflenen dijital reklamlarının, tüketicilerin buzdolabından hangi ürünü alacağına karar verdiği sırada “gerçek bir anda” sunulduğunu söyledi.

Markalar, birden fazla dondurucuya yayılmış reklamlar, ürünler için besin etiketleri gösterenler veya hava durumuna veya günün saatine bağlı olarak yayınlanan reklamlar yerleştirebilir. Bir dondurma şirketi, dışarısı sıcakken reklam yayınlamak isteyebilirken, bir kahve markası sabah telaşına kapılabilir.

Kurulum, mağazaların temel, düşük marjlı perakende işlerini dengelemek için yüksek marjlı reklam geliri eklemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Şirketler, ekran reklamları yayınlamak için Cooler Screens öder ve perakendeciler bir kesinti alır.

READ  Toyota hisseleri, hissedarların yönetim kurulu onayı ve yeni elektrikli araç stratejisi ile yükseldi

Target’ta perakendeyi yöneten eski Başkan Yardımcısı Chris Walton, “Perakendede şu anda markaların bir satıcıyla etkileşime geçebileceği tüm yollardan yararlanan ‘perakende medya ağı’ denilen şeyi oluşturmak için büyük bir hareket var” dedi. blog. Bunu dijital olarak perakende satış yapın.” OmniTalk.

Bu bir sorun değildi

Cooler Screens, ankete katılan tüketicilerin %90’ının dijital ekranlarını geleneksel buzdolaplarına tercih ettiğini ve ekranların mağazalara satış artışı sağladığını söylüyor. (Walgreens yorum yapmadı.)

Ancak teknoloji, sosyal medyadaki kafa karıştıran paylaşımların ötesinde, yanlış bilgilendirme ve komplo teorilerini de cezbetti. Politika, geçen ay maruz Facebook’taki viral bir video, “Walgreens buzdolapları, alışveriş yapanların ellerini ve alınlarını ‘canavarın işareti’ için taradığını iddia etti.

Avakian, teknolojinin “kimlik körü” olduğu ve tüketicilerin gizliliğini koruduğu konusunda ısrar ediyor. Dondurucularda, platformla etkileşime giren müşterileri anonim olarak izlemek için kullanılan öne bakan sensörler bulunurken, içeriye bakan kameralar ürün envanterini takip eder.

Bazı müşteriler deneyimden duydukları hayal kırıklığını dile getirdi. İnsanlar ekranlara dokunmaları veya onlarla konuşmaları gerektiğinden emin değiller. Ürünler stokta olmadığı için gösterilen ürünler her zaman içindekilerle eşleşmez.

Yakın zamanda Chicago’daki Walgreens’de dijital bir ekrana rastlayan Henry Brewer, teknolojinin “tamamen yüzünüzde” ve “müdahaleci” olduğunu söyledi.

“Her yerde kelimenin tam anlamıyla reklamları görüyoruz ve şimdi onları soğutucuda mı izlemek zorundayım?” dedi. “Bu sadece gerekli görünmüyor ve bence bu bir sorun olmadığında tüketiciyi kapattı.”

Avakian için bu sadece öngörülebilir büyüyen bir acı. Cooler Screens, müşterileri dijital ekranlar hakkında eğitmeyi ve alışveriş yapanların ürünlerin fiyatlarını veya konumlarını sorabilmeleri için ses tanıma gibi özellikleri başlatmayı planlıyor.

Avakian, “Bu perakende ve alışverişin geleceği” dedi.