Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri: Piyasa rallisi Ukrayna işgali, Fed’in faiz artırımı yakınken dip seviyelere yaklaşıyor; ne yapılmalı

Dow vadeli işlemleri: Piyasa rallisi Ukrayna işgali, Fed’in faiz artırımı yakınken dip seviyelere yaklaşıyor;  ne yapılmalı

Dow vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte Pazar akşamı açılacak. Borsa yükseliş eğilimini korumaya devam ediyor, ancak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali piyasaları sallamaya devam ederken, ana endeksler üst üste ikinci seansta önemli bir zemin kaybetti. Federal Rezerv, enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla önümüzdeki hafta faiz oranlarını yükseltmeye hazırlanıyor.
xPiyasadaki maruziyetinizi artırmanın zamanı geldi kuvvet yönü. Ama şu anda piyasada bir karartma var. Ana göstergeler 21 günlük ve 50 haftalık hareketli ortalamalarının altında kaldı. bu 21 günlük üstel hareketli ortalama Uzun bir süre 50 günlük galibiyet serisinin oldukça altındaydı ve her ikisi de keskin bir düşüş yaşadı. Tüm bunlar, bazı kısa gelişmelere rağmen, son zamanlardaki ve genişleyen piyasa zayıflığını yansıtıyor.

Dev Dow Jones Birleşik Sağlık (Birleşmiş Milletler), Regeneron İlaçları (Bölge) Ve Biyoloji bilimlerinde uyum (İKY) nispeten olumlu bir eylem gösterir. hepsi yakın puan satın al veya erken girişler Göreceli kuvvet çizgileri Rakımlarda veya yakınında.

Üçünün de tıbbi stoklar olması, Ukrayna-Rusya savaşından ve hızla yükselen enflasyondan nispeten izole olması da tesadüf değil.

Apple, Tesla hissesi

Olumlu hareket göstermeyen iki hisse senedi? elma stoğu ve tesla (TSLA).

bir elma (AAPL) yakın zamana kadar makul düzeyde tutulmuş olan, geçen hafta %5,2 düşüşle 154,73’e geriledi ve bir yıldan biraz fazla bir sürenin en kötü haftalık kaybını kaydetti. Hisseler Cuma günü Kasım ayının sonundan bu yana en kötü kapanışını yaparak 200 günlük seriyi kapattı.

Tesla hissesi geçen hafta %5.1 düşüşle 795.35’e düştü ve bunların hepsi Cuma günü geldi. 21 günlük çizgide dirence ulaştıktan sonra Tesla, haftanın sonlarında 200 günlük çizginin altına düştü. TSLA hissesi, Şubat ayı sonundaki düşük seviyelerinin üzerinde rahat bir şekilde kalmasına ve emsallerinin çoğundan daha iyi istikrar kazanmasına rağmen, iyi gitmiyor.

Tesla’da çalışıyor IBD Lider Tablosu. UnitedHealth, Regeneron ve HRMY stokları mevcuttur. kusur 50. BM hissesi son gündem konusu Yeni Amerika.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali

Kazanç mevsimi yaklaşırken, yatırımcılar Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline odaklanmaya devam edecek. Borsalar, petrol fiyatları ve daha fazlası, Rus-Ukrayna manşetlerinde genellikle hızla tersine dönen büyük hareketlere sahip olma eğilimindedir. Dow vadeli işlemleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna görüşmelerinde “olumlu bir dönüş” sinyali vermesiyle Cuma sabahı yükseldi, ancak bu iyimserlik hızla azaldı ve olağan oturumda olumsuza döndü.

Başkan Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Yediler Grubu’nun Rusya ile normal ticari ilişkileri iptal edeceğini ve Ukrayna’nın işgaline karşı yeni tarifelerin önünü açacağını söyledi.

Cumartesi günü, üst düzey bir Rus diplomat, Moskova’nın Ukrayna’ya askeri yardım taşıyan Batılı gemileri hedef alabileceğini söyleyerek, “bu konvoyları meşru hedefler yapan bir eylemdir” dedi. Böyle bir saldırı, halihazırda mücadele eden Rus ordusuna doğrudan NATO saldırılarına yol açabilecek devasa bir tırmanış olacaktır. Uygulamada, bu konvoylar büyük olasılıkla yüksek düzeyde korunacak ve hedef alınması zor olacaktır.

READ  Tether'in USDT'si Polygon Network'te Başlarken Patlayıcı Büyüme için MATIC Grubu ⋆ ZyCrypto

Bu arada Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Ukraynalı ve Rus müzakerecilerin sadece sesli ültimatomlar karşılığında somut sorunları tartışmaya başladıklarını söyledi.

Cumartesi günü, Ukrayna’nın güneyde kuşatma altındaki Mariupol’un kuzeyindeki önemli bir kasabayı geri aldığına dair doğrulanmamış haberler vardı. Eğer doğruysa, Ukrayna sivilleri tahliye edebilir ve/veya asker takviyesi yapabilir. Aynı zamanda Rus kuvvetleri için kötü bir işaret olur.

Alman ekonomi bakanı, Almanya’nın sonbahara kadar Rus kömürü ithalatını durduracağını ve yıl sonuna kadar Rus petrol ithalatının çoğunu keseceğini söyledi. Ancak Rus gazını kesmek daha zor. ABD geçen hafta Rus petrolünün ithalatını yasaklamıştı.

Ayrı olarak, Nisan ayında kuzey Irak’taki bir ABD askeri üssünün çevresine çok sayıda füze indi. Füzelerin İran’ın içinden gelmiş olması mümkündür.


Satın alma noktalarına yakın beş hisse senedi; Ama buna ihtiyaçları var


Gelecekte Fed faiz artırımı

Fed politika yapıcıları 15-16 Mart’ta toplanıyor. Aylarca önceden uyarı yapıldıktan sonra, Fed Başkanı Jerome Powell ve meslektaşları Çarşamba öğleden sonra faiz oranlarını çeyrek puan artıracak ve birkaç Fed faiz artırımının sinyalini verecek.

Avrupa Merkez Bankası geçtiğimiz hafta varlık alımlarını daha hızlı sonlandıracağını açıklayarak Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yükseltme beklentilerini yükseltti.

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlem sözleşmeleriyle birlikte Pazar günü saat 18.00 ET’de açılıyor.

Rusya borsası önümüzdeki hafta sonuna kadar kapalı kalacak. En son 25 Şubat’ta işlem gördü ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle hisseler daha sert yaptırımlar uygulanmadan önce bile değer kaybetti. Ruble, işgal başladığından beri dolar ve diğer önemli para birimleri karşısında değer kaybetti.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum, toplantı, celse.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


borsa yükselişi

Çarşamba günkü güçlü kazanımların kalıcı bir etkisi olmadığı için borsa rallisi yine zorlu bir hafta geçirdi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta %2 düştü borsa ticareti. S&P 500 %2.9 düştü. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 3.5 düştü. Küçük ölçekli Russell 2000 %1’den vazgeçti.

10 yıllık Hazine getirisi 28 baz puan artarak %2’ye yükseldi.

ABD ham petrol vadeli işlemleri 11 yılın en yüksek seviyesine sıçradı, ancak daha sonra satıldı ve sonunda geçen hafta %5.5 kayıpla varil başına 109.33$’a geriledi.

ETF’ler

arasında En iyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) geçen hafta %2.9 düşerken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Uygun) %2.2 azaldı. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV) %5,2 azaldı. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %3,7’den vazgeçmek.

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüz) geçen hafta %7.6 düşerek 22 ayın en düşük seviyesine ulaştı. ARKK’nın RS serisi 2017 sonundan bu yana en düşük seviyeye ulaştı. ARK Genomics ETF (ARKG) %4,65 azaldı. Tesla hissesi, Ark Invest ETF’leri arasında bir numaralı hisse senedi olmaya devam ediyor.

READ  "Düştüğünüzde vurulmak gibi."

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) geçen hafta %1,35 düştü. Küresel Altyapı Geliştirme Fonu X ABD (beşik) %1 kaybetti. ABD Küresel Gates Vakfı (ETF)Yüzeyleri) %4,35 düştü. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %3,3 düştü. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE(%2,2 artış ve Financial Select SPDR ETF)XLF) %2,15 azaldı. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV) %2,7 azaldı.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


İzlenecek IBD 50 hisseleri

UnitedHealth hissesi geçen hafta %3.2 düşüşle 482.87’ye düştü, ancak 50 günlük çizgide destek buldu. BM hissesi var çift ​​alt taban Bir kulp ile ona 500,10 satın alma puanı verir.

Regeneron hissesi, 2022’ye kadar bir dizi sıkı haftalık kapanışın ardından geçen hafta %3.6 artarak 642.58’e yükseldi. Cuma günü, REGN hissesi 636.46 ve 645.10’da gün içi erken girişlerin üzerine çıktı, ancak piyasa Kapanış’a kadar satıldığı için ikincisinin altında kapandı. Regeneron’un resmi satın alma noktası 673,96’dır. düz taban Daha büyük konsolidasyon kapsamında, MarketSmith Analizi.

Regeneron’un kazançları, antiviral Covid tedavileriyle birlikte 2021’de yükseldi. Kazançların 2022’de düşmesi bekleniyor, ancak 2021 öncesi seviyelerin oldukça üzerinde kalmaya devam ediyor.REGN’in F/K oranı sadece 8’dir.

Harmony Biosciences hissesi, Cuma günü %3.9 düşmesine rağmen geçen hafta %9 artışla 43.86’ya yükseldi. HRMY hissesi kısa süreliğine tasfiye edildi 45.99 fincan tabanı Erken girişten sprint yaptıktan sonra pip satın alın. Ancak oklar, yeni bir giriş sunan yüksek tutamaçlar oluşturabilir. Geçen yıl artan kazanç artışının ardından analistler, 2022’de Harmony’den hisse başına kazancın daha düşük olduğunu görüyorlar ancak gelecek yıl güçlü bir toparlanma bekliyorlar.

Piyasa Artış Analizi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Federal Rezerv’in yaklaşmakta olan zammı, piyasanın ilerlemesi için büyük bir zemin değil. Ama sebep ne olursa olsun, borsanın yükseliş girişimi devam etse de teknik resim iyi görünmüyor.

Pazartesi ve Salı günkü yoğun satış, ana endeksleri 24 Şubat’ın en düşük seviyelerine yaklaşmaya itti. Ticaret hacimleri önceki iki seansa göre önemli ölçüde düşük olsa da Çarşamba günü güçlü bir toparlanma yaşandı. Ana göstergeler, bırakın 21 günlük çizgiyi veya diğer önemli direnç seviyelerini, 10 günlük hareketli ortalamalarına hiç dokunmadı. Hisse senetleri Perşembe günü ve özellikle Cuma günü düşerek bir başka büyük haftalık kaybın üstünü kapattı.

Çarşamba günkü kazanımlar şimdi kısacık bir resim gibi görünüyor. Tarihteki en iyi kazanç yüzdesi, düzeltmeler ve ayı piyasaları arasında gelme eğilimindedir.

Bu nedenle yatırımcılar, piyasanın karakter değiştirdiğine dair gerçek sinyalleri beklemeli. takip günü Yeni yükseliş trendini onaylamak için. Bir takip günü yine de herhangi bir gün olabilir.

READ  Kongre'nin uçaklardaki kusurlar hakkında ifade vermesi için bir muhbiri mahkemeye çağırması nedeniyle Boeing mercek altında

Ancak, tüm takip günleri başarılı değildir ve mevcut seviyelerdeki FTD’de çok sayıda uyarı olacaktır.


Rus-Ukrayna Savaşında Bitcoin Ateş Altında


Sektör kazananları, kaybedenler

Birçoğu uzatılmış olsa da, güç stokları iyi performans göstermeye devam ediyor. Çelik ve madencilik oyunlarından bazıları tamamen satın alma noktaları ile ilgilidir, ancak bunlar önemli dalgalanmalara tabidir.

BM Hisse Senetleri, Harmony Biosciences ve Regeneron dahil olmak üzere oluşturulmuş bir dizi tıbbi stok vardır. Nakliye, inşaat malzemeleri ve endüstriyel oyunlardan bazıları da ilginç görünüyor – satın alma, kurulum veya en azından kurulum noktalarıyla uğraşmak. Göreceli güç çizgileri, konsolidasyonda veya yakınında veya tüm zamanların en yüksek seviyelerinde.

Bu potansiyel oluşumların çoğu, 2022’de kesinlikle olumlu olan nispeten düşük veya mütevazı F/K oranları sunuyor. (Bu bir garanti değil, çünkü Apple hisseleri bu hafta 26’lık mütevazı bir kazanç oranına rağmen düştü.)

Bununla birlikte, bu isimler genel olarak – Cuma günkü Regeneron’daki ilerleme hariç – daha geniş bir pazar gelişmedikçe veya en azından eğilimler yatay yönde ilerlemedikçe, istikrarlı bir ilerleme sağlamak için mücadele edecektir.

Faiz oranlarının yeniden yükselmesiyle birlikte büyüme hisseleri ve özellikle yüksek değerli büyüme hisseleri agresif bir şekilde mücadele ediyor. Piyasa harika bir gün geçirdiğinde, güçlü büyüme stokları öncülük etme eğilimindedir. Ama aynı zamanda kötü piyasa günlerinde de olumsuzluğa yol açar. Son zamanlarda iyi günlerden daha çok kötü günler var.

Tesla’nın hissesi, EV veya genel olarak güçlü büyüme arasında göreceli bir liderdir. Ancak pazarın bu alanı basitçe tercih edilmiyor.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Şimdi yapacak pek bir şey yok. Birçoğu uzatılmış olsa da, meta oyunları hala iyi gidiyor. Yatırımcılar kısmi karlar alabilir veya onların sürmesine izin verebilir.

Pazarın önündeyseniz ve ani bir Çarşamba günü hisse senetleri, özellikle büyümeler satın aldıysanız, bu pozisyonlardan çıkmak isteyebilirsiniz.

Ancak meşgul olmak ve hazırlıklı olmak önemlidir. Kendi izleme listelerinizi oluşturun. Potansiyel olarak ilginç birçok hisse var.

Piyasa rallisinin takip etmesi gereken bir gün olduğunda, hazırlıklı olmak isteyeceksiniz. Ancak o zaman bile, piyasa güçlenmeye ve büyük engellerin üstesinden gelmeye devam ettikçe, maruz kalma oranınızı kademeli olarak artırın.

Okumak Büyük resim Her gün piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendiyle uyumlu olmak için.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Hızlı kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listelerini, Araçları ve Analizi Açın

Tesla’ya karşı BYD: Hangi gelişen EV devi satın almak için en iyisidir?