Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Warriors’tan Draymond Green, Jordan Ball’dan Özür diler

Warriors'tan Draymond Green, Jordan Ball'dan Özür diler

Golden State forvet Draymond Yeşil Takım arkadaşına yumruk attığında “zihinsel olarak çok, çok kötü bir boşlukta” olduğunu söyledi. Ürdün Paul Çarşamba günü antrenman sırasında, ancak eylemleri için hiçbir mazeret yoktu.

Green, Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında durumla ilgili ilk kamuoyuna yaptığı açıklamada, “Bir erkek olarak başarısız oldunuz” dedi. “Lider olarak başarısız oldum.”

Green ve Paul arasındaki kavga haberi ilk olarak Çarşamba günü ortaya çıktı, ancak Cuma günü, TMZ, dövüşün sızdırılmış bir videosunu yayınladı. Ekip, videonun nasıl yayınlandığını araştırdığını söyledi.

Green, olayın aileleri tarafından görülmesinin kendisi ve Paul için “utanç verici” olduğunu söyledi. Greve neyin yol açtığını söylemedi, yaptıklarıyla ilgili sempati veya kamuoyunda bir değişiklik beklemiyorum.

“Yaptığım şey yanlıştı,” dedi ve tartışmanın videoyu gördüğünde düşündüğünden daha kötü olduğunu da sözlerine ekledi.

Bazı basında çıkan haberler, tartışmanın oyuncuların sözleşme pozisyonlarıyla ilgili olduğunu belirtti. Green ve Poole pahalı uzatmalar için uygun ve takım muhtemelen her ikisine de teklif vermeyecek. Ancak Greene, sözleşmelerin kavgayla “kesinlikle hiçbir ilgisi” olmadığını söyledi.

Videoda, Green ve Poole kelime alışverişinde bulunurken Green, Poole ile göğüs göğüse gelir ve daha sonra onu iter ve geriye doğru hareket eder. Ama Green, Paul’e doğru yürümeye ve ona vurmaya devam ediyor.

Green, takımdan ve Paul’den özür dilediğini ancak Paul’ün durum hakkında ne hissettiğini bilmediğini söyledi. Paul’e yer vermek istediğini söyledi.

Takım Green’in cezasıyla dahili olarak ilgileneceğini söyledi ve Green son birkaç gündür takımla antrenman yapmadı. 18 Ekim’de kendi evinde Los Angeles Lakers’a karşı evinde oynamayı beklediğini söyledi, ancak Golden State koçu Steve Kerr, dönüşü için belirlenmiş bir tarih olmadığını söyledi. Kerr, takımın ve Green’in şimdilik takımdan uzak durması gerektiği konusunda anlaştıklarını söyledi.

READ  Michigan koçu Jim Harbaugh kendi kendine uyguladığı yasak nedeniyle 3 maçı askıya aldı: Neden ve sırada ne var

Kerr, Green’in takıma katılması için ne yapılması gerektiğini söylemedi ve bu durumun Green’e olan güvenini etkileyip etkilemediği sorulduğunda “Yorum yok” yanıtını verdi.

Sezon açılışında Golden State oyuncuları ve personeli, şampiyonluğu kazanmak için yüzük alacak Haziran’da 2022 NBA Şampiyonası. Yeşiller Şampiyonası’nda ana takımın dördüncü şampiyonluğu oldu. Stephen CurryVe Klay Thompson Ve André Iguodala.

Green, mücadelesinin takımın başarısını etkileyeceğini düşünmediğini, ancak kardeşliği “parçaladığını” ve takım arkadaşlarıyla güveni yeniden inşa etmesi gerektiğini kabul ettiğini söyledi.

“Ben çok kusurlu bir insanım” dedi ve kendini geliştirmek için “işi yapmayı” dört gözle beklediğini de sözlerine ekledi. Bu sürecin neler içerebileceği sorulduğunda ise ayrıntıya girmedi.

Green, basketbol sahasında bazen hakemler ve diğer oyuncularla bir tartışma olarak görünen ateş gücüyle tanındı. Ancak pratikteki darbe olağanüstü bir tırmanıştı. Green, duygularını bastırmayı sevdiğini, ancak onları daha iyi yollarla serbest bırakmak için çalışması gerektiğini söyledi.

“Yaralı bir yerde olduğum için birini incittim” dedi.