Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Westfield Mall, SF Nordstrom’un kapatılmasını ‘yaygın’ suçla suçladı

Nordstrom, personel notunda kamu güvenliği endişelerinden özel olarak bahsetmeden, şehir merkezinin “son birkaç yılda mağazalarımıza gelen müşteri trafiğini ve başarılı bir şekilde faaliyet gösterme yeteneğimizi etkileyerek önemli ölçüde değiştiğini” söyledi.

Nordstrom’un kapandığı Westfield alışveriş merkezinin sahibi olan Unibail-Rodamco-Westfield, bir şehir sözcüsünün şehri “güvensiz koşullar” ve “yaygın suç faaliyetlerine karşı yaptırım eksikliği” ile suçlamasıyla daha açık sözlü davrandı.

Bu iddialar, son birkaç yılda San Francisco’da perakende hırsızlığının arttığını gösteren suç verileriyle destekleniyor. Ancak, Market ve Fifth Street’teki 911 çağrıları gibi bazı suç faaliyeti ölçümleri, pandemi öncesi seviyelerden daha düşüktür, bu da daha az trafik ve daha az alışveriş faaliyeti anlamına gelir ve bu da risk algısını artırabilir.

Eyalet çapındaki veriler, San Francisco’nun Kaliforniya’nın geri kalanına ve komşu Körfez Bölgesi ilçelerine göre daha yüksek bir mağazadan hırsızlık raporu oranına sahip olduğunu gösteriyor.

READ  Twitter mevcut iş gücünün %10'unu sağlıyor - The New York Times