Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

WGAE Üyeleri, Jezebel’in İşten Çıkarmaların Ortasında Kapanması Nedeniyle ‘Yıkıldı’ – Son Tarih

WGAE Üyeleri, Jezebel’in İşten Çıkarmaların Ortasında Kapanması Nedeniyle ‘Yıkıldı’ – Son Tarih

Amerika Doğu Yazarlar Birliği üyeleri, G/O Media’nın Jezebel web sitesinin, siteyi satmaya yönelik başarısız bir girişimin ardından kapatıldığı yönündeki bugünkü habere tepki gösterdi. Kapanış, ana şirket G/O Media’nın Jezebel ekibi de dahil olmak üzere 23 çalışanını işten çıkardığı haberinin ardından geldi.

Şirket, kesintileri, ekonomik olumsuzluklarla ve zorlu dijital reklamcılık ortamıyla başa çıkmak için yaptığı yeniden yapılanmanın bir parçası olarak nitelendirdi. New York merkezli şirket ayrıca G/O Media yönetici editörü Merrill Brown’un ayrıldığını da duyurdu.

WGAE’nin açıklamasında, “G/O Media ve Jim Spanfeller’in sitemizi yönetememelerine ve duyarsızca siteyi kapatma kararlarına şaşırmasak da şok olduk” dedi. “Jezebel, 2007’den bu yana cesur gazeteciliğin ve önemli kültürel yorumların temel direği oldu ve medya ortamında silinmez bir iz bıraktı.

“Jezebel’in kapanışı aynı zamanda reklam destekli medya modelindeki temel kusurları da vurguluyor; burada ‘marka güvenliği’ ile ilgili endişeler, günün en büyük ve en önemli hikayeleri (insanlar okuyup paylaştığı için büyük trafik yaratan hikayeler) etrafındaki içerikten para kazanmayı sınırlıyor. ” Açıklama şöyle devam etti. “İyi yönetilen bir şirket reklamcılık modelinden uzaklaşabilirdi, bunun yerine stratejik ve ticari beceriksizliği nedeniyle markanın tamamını kapatabilirdi. Jezebel iyi bir siteydi.

G/O Media CEO’su Jim Spanfeller, perşembe günü çalışanlara gönderdiği bir notta kapatma ve işten çıkarmaları duyurdu.

Spanfeller, “Bu hafta itibariyle Jezebel’in yayınını askıya almak gibi çok zor bir karar veriyoruz” diye yazdı. “Kariyerim boyunca çok az karar acı verici oldu ve bunun hiçbir şekilde Jezebel’deki editör ekibine bir yansıması olmadığını açıkça belirtmek isterim.

Spanfeller, “Maalesef iş modelimiz ve ağımız genelinde hizmet verdiğimiz kitleler Jezebel’in iş modeliyle uyumlu değildi” diye ekledi. “Bu netleştikçe, Jezebel’e ileriye giden bir yol sunabilecek yeni ve belki de daha iyi bir yuva için kapsamlı bir araştırma yürüttük. Bu, Leah Goldman için kişisel bir görev haline geldi.” [G/O Media deputy editorial director]Proje üzerinde yorulmadan çalışan ve iki düzineden fazla potansiyel alıcıyla konuşan. Bu kadar çok oyuncunun katılması Jezebel’in mirasının ve bağlılığının bir kanıtıdır. Ancak tüm çabalarımıza rağmen Jez’de yeni bir yuva bulamadık.

READ  Çin'deki emlak krizi kötüleştikçe Country Garden 7 milyar dolar zarara uğradı

Gawker Media tarafından 2007 yılında kurucu editör Anna Holmes ile birlikte başlatılan Jezebel, kadınlara yönelik haberler ve kültürel yorumlara yer veriyor. Gawker Media’nın dağılmasının ardından site, Gawker Media tarafından satın alındı. Şnivision Communications tarafından satın alındı ​​ve daha sonra G/O Media tarafından satın alındı.

Temmuz ayında WGAE, AV Club, Deadspin, Gizmodo ve diğerlerini de içeren G/O Media’nın web sitelerinde yapay zeka tarafından oluşturulan makalelerin “derhal sonlandırılmasını” talep etti.

Sendika, otomatik gazeteciliği bir “oksimoron” olarak nitelendirdi ve “G/O Media’nın çeşitli sendika mülkleri hakkında yapay zeka tarafından oluşturulan makaleler yayınlaması, web sitelerini ilgili gazetecilik ile doldurmak için savunulamaz koşullar altında çok çalışan çalışanları utandırdığını” belirtti. “Kesin ve çekici.”

The Onion’daki WGAE üyeleri de bugünkü işten çıkarmalardan G/O Medya yönetimini sorumlu tutan bir bildiri yayınladı.

Bildiride yazarlar, “Düşmanca ve beceriksiz yönetimimiz, daha az sert bir alternatif düzenleme bulmak veya maaşları kendi başına düşürmek için sendikayla birlikte çalışmak için hiçbir çaba göstermedi” dedi.

HeyEtkilenen arkadaşlarınız yetenekli sanatçılar, hicivciler ve gazetecilerdir. Bu sert işten çıkarmanın tamamen G/O Media’nın etkisiz yönetimiyle ilgisi var ve burada bizimle kalması gereken çalışan arkadaşlarımızın yetenekleriyle hiçbir ilgisi yok.

SAçıklamada şöyle devam edildi: “G/O Media’nın 2019 yılında kurulmasından bu yana Onion Inc. Union %61 oranında küçüldü, iki web sitesi kapandı, biri satıldı ve çok sayıda işten çıkarma meydana geldi.” “Bu zorlu engellere rağmen, G/O Media’nın editör kadrosu, bizim kayıtsız ve düşmanca sahiplenmemizle tam bir tezat oluşturan bir özveriyle ödüllü gazetecilik üretmeye ve bu yayınlara yatırım yapmaya devam etti.”