Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Will Smith’in ona tokat atmasından bu yana Chris Rock’ın ilk şovu

Will Smith'in ona tokat atmasından bu yana Chris Rock'ın ilk şovu

BOSTON (AFP) – Komedyen Chris Rock, Oscar ödüllü aktör Will Smith’e Akademi Ödülleri sırasında Smith’in karısı hakkında şaka yaptığı için tokat atmasından bu yana ilk kez Çarşamba günü halka açık sahne alacak.

Boston’ın gece performansı, Smith’in Oscar sahnesinde bir rock’çıya tokat atmasından sadece üç gün sonra geldi.94. Akademi Ödülleri’nde izleyenleri ve evde izleyenleri büyüleyen oyuncu.

Rock, ödül töreninde Jada Pinkett Smith’in saç kesimi hakkında bir şaka yaptı. Pinkett Smith, kelliğe neden olabilen alopesi teşhisi hakkında halka açık bir şekilde konuştu..

Rock, ‘GI Jane 2’ ödülünü sunarken, Pinkett Smith’i 1997 filminde büyük bir hit olan Demi Moore’un karakteri ‘GI Jane’ ile karşılaştırırken, “Jada, seni seviyorum” dedi.

Smith hemen sahnenin önündeki koltuğundan kalktı ve sahneye tırmandı, oturmadan önce Rock’ın yüzüne tokat attı ve karısının adını ağzından uzak tutması için Rock’a bağırdı.

Bir saat içinde Smith En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı, sıcak karşılama. Beş dakikalık kabul konuşması sırasında Smith, ailesinin savunması için konuştu ve akademiden özür diledi. Bir gün sonra, Smith komedyenden bir özür diledi.akademiye ve ev izleyicilerine “çizgiyi aştığını” ve eylemlerinin “olmak istediğim adamın göstergesi olduğunu” söyledi.

Tokatın ardından rock konserlerinin bilet fiyatları fırladı. Boston’da, katılımcıların koltuklarına telefon veya diğer kayıt cihazlarını getirmeleri yasaklandı.

Herkes Chris’ten Nefret Ediyor’da büyüyen 24 yaşındaki Boston hayranı George Guay, Oscar’lardan sonra bir bilet aldığını söyledi.

Guay, “O oradaki en ateşli ünlü, bu yüzden burada olmak istiyorum” dedi ve Rock’ın duruma tepki olarak açılmasını umduğunu da sözlerine ekledi. “Sadece iyi bir gösteri istiyorum.”

Sinema, Sanat ve Bilim Akademisi, Smith’in rock grubu hitini kınadı. Yönetim kurulu, Smith’e grubun davranış standartlarını ihlal ettiği için disiplin cezası vermek üzere Çarşamba günü toplandı. Akademi, Smith’ten ayrılmasını istediğini söyledi. Oscar, The Rock’ın hitinden sonra Pazar günü gerçekleşti, ancak o reddetti.

READ  Doktor Strange Multi-Milyon Evrende gişede

Pazar günü, Los Angeles Polis Departmanı ne olduğunun farkında olduğunu, ancak olaya karışan kişinin polise şikayette bulunmayı reddettiği için soruşturma başlatmadığını söyledi.

Pinkett Smith Salı günü Instagram’da “Bu iyileşme mevsimi ve ben bunun için buradayım” yazan bir çizimle yanıt verdi. Başka bir yorum yapılmadı.

Bu, Rock’ın Pinkett Smith’in hesabına yaptığı ilk şaka değildi. 2016 Akademi Ödüllerine ev sahipliği yaptığında, bazı insanlar, Smiths de dahil olmak üzere #OscarsSoWhite grubu adayları için töreni boykot etti. Said Rock So: “Jada’nın Oscar boykotu, benim Rihanna’nın pantolonunu kesmem gibi. Davet edilmedim.”

Akademi Ödüllerine Amy Schumer ve Regina Hall ile birlikte ev sahipliği yapan Wanda Sykes şunları söyledi: Smith Rock’ı tokatladıktan sonra fiziksel olarak hasta hissettim. Ellen DeGeneres ile 7 Nisan’da yayınlanması planlanan bir röportajda Sykes, Smith’in kalmasına ve ödülünü kabul etmesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

Denzel Washington, Bradley Cooper ve Tyler Perry de dahil olmak üzere birçok yıldız, koltuğuna döndükten sonra Smith’e tavsiyelerde bulunmak ve onu rahatlatmak için hızlı davrandı.

Drama, Oscar’lardaki bazı tarihi galibiyetleri gölgede bıraktı. Sağır aile draması “CODA”, En İyi Film ödülünü kazanan, büyük ölçüde sağır bir kadroya sahip ilk film oldu. İlk kez, akış hizmeti Apple TV+ Hollywood’da en üst sıralarda yer alarak Hollywood’da ve film izlemede büyük bir dönüşümün sinyalini verdi. Kazanan: West Side Story için Ariana Deboss ve CODA için Troy Kotsur ve “The Power of the Dog”un yönetmeni Jane Campion Hepsi tarih yazdı.