Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Wilt Chamberlain’in 100 sayılık maçı NBA’i nasıl değiştirdi?

Wilt Chamberlain'in 100 sayılık maçı NBA'i nasıl değiştirdi?

Macheri, lise İngilizce öğretmeni olarak ikinci, uzun bir kariyere başlamadan önce NBA’de 10 verimli sezon geçirdi. Yayınlanmış bir şair, o, dahil edilen tek eski NBA All-Star’ı. Nevada Yazarlar Onur Listesi.

Bununla birlikte, tüm çeşitli başarılarına rağmen, Atlis ve Macherie, mirasının bir anlamda, Chamberlain’in sahadan 63 atışta 36’sını attığı, 32 serbest atıştan 28’ini yaptığı ve sonra tekrar geri döndüğü Hershey’deki o geceyle bağlantılı olduğunu anlıyor. . New York’a – o zamanlar Harlem’de yaşıyordu – Woebegone Knicks’ten oyuncularla.

Mishri gülerek, “Sırtüstü uyumaya çalışıyordu ve onu otoyolun kenarına düşürmekten bahsettiklerini duyabiliyordu,” dedi.

Oyun, birçok yönden olağanüstüydü. Hershey Sports Arena’da düzenlenen, Warriors’ın her sezon birkaç maç oynadığı kişisel olmayan beton bir kabuktur. Knicks’e karşı oynadıkları maçta, bina sadece yarı doluydu. Ahşap oyun alanı aslen paten için tasarlanmıştır. Maç televizyonda yayınlanmadı ve Philadelphia’dan iki saatlik uçuşu sadece iki muhabir yaptı.

Şimdiye kadar, radyo yayını, ligden önceden izin alınmadan kamu tüketimine açık değildir. (Warriors, Attles ve Meschery’ye dördüncü çeyreğin bir kopyasını dinleyebilsinler diye verdi.)

Ancak oyun beklenmedik bir çekicilik yarattı ve efsanevi olmaya devam etti – hayatıyla ilgili gerçek veya hayali hikayeleri ortadan kaldırmak için çok az şey yapan Chamberlain gibi bir karaktere yakışır. Pomerantz, Atlis’in ona diğerlerinden daha yakın olmasına rağmen, takım arkadaşlarına bile Chamberlain’in bağımsız ve “erişilemez” görünebileceğini yazdı.

Atlis, “Onu bir kez tanıdıktan sonra harika bir insan” dedi.

Mishri için Chamberlain, en azından ilk başta, daha büyük görünen bir varlıktı. 1957’de San Francisco’da bir lise öğrencisi olan Mishri, ülkenin diğer liseleri ve American College ile birlikte NBC’nin “The Steve Allen Show” programına katıldı. Sahnede karşılaştıklarında Mishri omzunun üzerinden baktı.

READ  Motive olmamış Magnus Carlsen dünya satranç şampiyonluğunu bırakacak

Mishri, “Wilt tam karşımda duruyor,” diye hatırlıyor.

Kansas’taki kolej savunucularına hükmeden Chamberlain, Harlem Globetrotters için oynamak için okulu erken bıraktı, ardından 1959’da Warriors’a katıldı. Newark’ta bir lisede öğretmenlik yapmak zorunda olduğunu düşünen Atlis, The Warriors’ı beşinci yaptı. 1960’da defansif düşünen bir gardiyan olarak biliniyordu. (Takma adı Devastating’dir.) Kararsız bir forvet, ertesi sezon Warriors’a katıldı.