Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Wish’ ve ‘Napolyon’ gişede yarışıyor

‘Wish’ ve ‘Napolyon’ gişede yarışıyor

Disney

Şükran Günü eskiden film izlemek için yoğun bir dönemdi, ancak bu yıl çok sayıda yeni vizyona girmesine rağmen durum böyle değil.

Çarşamba günü ilk tam gününde Disney’in animasyon filmi “Wish” sadece 8,3 milyon dolar kazanırken, Ridley Scott’un tarihi destanı “Napoleon” 7,7 milyon dolar kazandı.

Beş günlük Şükran Günü tatiline ilişkin tahminler şimdi revize edildi; film şu anda dönem için sırasıyla 37 milyon dolar ve 30 milyon doların biraz üzerinde seyrediyor – “Wish” için tahminler düştü, “Napolyon” arttı.

Her iki film de eleştirmenlerden karışık eleştiriler almakla kalmadı, aynı zamanda her iki filme de 200 milyon dolarlık devasa bütçeler yüklendi. İzleyiciler anketlerde A-Sinema Skoru alan “Wish”ten nispeten memnundu ancak “Napoleon” B- ile daha az beğenildi.

Dünya çapında “Napoleon” Pazar günü sonuna kadar yaklaşık 65 milyon dolar hasılat elde etme yolunda ilerliyor; bir askeri lider hakkında R dereceli 2,5 saatlik bir biyografik film için sağlam bir rakam, ancak bu, büyük bir bütçeden gelse bile bu kadar büyük bir bütçeyi durdurmuyor. Birçok ürünüyle Apple. Piyasa değeri trilyon dolar.

Lionsgate’in The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes adlı filmi de bu listede yer alıyor; film çarşamba günü 7,3 milyon dolar hasılat yaparak geçen cuma açılışından sonra yurt içi toplamını yaklaşık 63,6 milyon dolara çıkardı.

Aslında film, beş günlük tatil gelirinin 40 milyon dolar civarında olduğu tahminleriyle zirveye çıkabilir. Rakiplerinin yarısı kadar maliyet avantajına sahip olması, vergi indirimleri ve halihazırda üretim bütçesinin önemli bir kısmını kapsayan kârlı yurt dışı satışları ile oldukça sağlıklı bir konumda görünüyor.

Universal ve DreamWorks Animation’ın yapımcılığını üstlendiği “Trolls Band Together”, 5,1 milyon dolarlık gelirle dördüncü sırada yer alırken, beş gün içinde 27 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Eli Roth’un yönettiği korku filmi “Şükran Günü” Çarşamba günü 1,8 milyon dolarlık hasılatla beşinci sırada yer alırken, beş günde 10,1 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Marvels filmi Çarşamba günü sadece 1,5 milyon dolarla başarısız olmaya devam ediyor.

READ  2024 SAG Ödülleri kırmızı halı canlı güncellemeleri: En iyi ünlü modaları

kaynak: türlü