Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Wrexham, mutlu sahipleri Ryan Reynolds ve Rob McElhinney’in önünde yükselmeyi garantiledi

Wrexham, mutlu sahipleri Ryan Reynolds ve Rob McElhinney’in önünde yükselmeyi garantiledi

Yarış Pisti, Wrexham (CNN) Wrexham sevenler Muhtemelen geceleri şarkı söyleyecek, onlara serenat yapacak. Ünlü sahipler Bu süreçte, yükseltme beklemesi nihayet sona erdiği için.

Hipodromda gürültülü bir akşamda ve 2021’deki devralmalarından bu yana kulübü dönüştüren oyuncular Ryan Reynolds ve Rob McElhinney ile sahada Wrexham, 15 yıllık bir aradan sonra Futbol Ligi’ne yükselmeyi garantiledi.

Reynolds maçtan sonra gazetecilere, “Bu gece olanları gerçekten sindirebileceğimden emin değilim, hala biraz konuşamıyorum,” dedi.

“Başlangıçta kafamdan tekrar tekrar geçen bir şey vardı, insanlar ‘neden Wrexham, neden Wrexham?

Hakem düdüğünü çalar çalmaz, Boreham Wood’u kovalayan terfiye karşı 3-1’lik bir galibiyete imza attı, binlerce taraftar sahaya koştu, taraftarlar pankartları yakıp, pankartları sallarken kazanan oyuncular kırmızı pusun içinde kayboldu. anda kendilerini kaybettiler. Televizyon kameraları McElhinney’nin gözyaşı döktüğünü gösterdi.

McElhinney, “Bence şehrin nasıl hissettiğini duyabiliyoruz ve bizim için en önemli şey bu – bence bu onlar için rahatlatıcı bir an,” dedi.

“Bizim için onların topluluğuna kabul edilmek ve bu deneyime kabul edilmek hayatımın anıydı.”

Takımın forvet oyuncusu Paul Mullen’ın “dünyanın en büyük futbolcularından biri” olduğunu da sözlerine ekledi.

Rob McIlhenny ve Ryan Reynolds sahada kupayı kutluyor.

Bunun Hollywood’da yapılmış bir hikaye olduğu söylenecek ama gerçek şu ki hikaye hep buradaydı, Hollywood’u bekliyordu. Taraftarları tarafından uçurumun eşiğinden kurtarılan tarihi küçük kasaba kulübü, bir zamanlar sadece Ulusal Lig’e katılmak için İngiliz futbol ligi sisteminin üst sıralarında yer alırken, hem saha içinde hem de saha dışında şansı azaldı.

Ama sonra Reynolds ve McIlhenny geldi ve Hollywood yıldız tozu ekleyerek ve hikayenin değil, bölümün sonu olduğuna dair sihirli bir sonuç yaratmayı umarak ellerinden gelenin en iyisini yaptı.

READ  Artan kanıtlara rağmen, Trump'ın davası zorluklarla karşılaşabilir

Gelecek sezon Wrexham, İngiliz futbolunun dördüncü kademesi olan İkinci Lig’de mücadele edecek. Üç terfi daha ve Premier Lig’de olacaksınız; Yazması kolay, başarması çok daha zor.

Küresel çekiciliğe sahip bir ekip

Başlama vuruşundan saatler önce, stadyumun yakınında trompet sesleri ve taraftarların şarkı söylediği duyuldu. Televizyonda canlı yayınlanabilmesi için günün ilerleyen saatlerine taşınan lansman için atmosfer binası.

Bu olayın önemi ortadaydı: Zafer ve şampiyonluk, Wrexham’ın Nisan 2008’de Ulusal Lig’e düşmesinden bu yana ilk terfisi olacaktı.

Ancak ekip daha önce buradaydı ve başarısız oldu. İyimserlik vardı – bu takım bu sezon sadece üç kez kaybetti ve evinde sadece iki puan kaybetti – ama aynı zamanda bazı belirsizlikler de vardı. Yıllar süren başarısızlıktan sonra şüphe tohumlarının sallanması zordur.

Hayranlar akın akın şehre indi, gece için oteller rezerve edildi, barlar tıklım tıklımdı ve bugünlerde sıklıkla olduğu gibi film yıldızları da oradaydı.

Wrexham taraftarları, kulüp şampiyonluğu kazandıktan sonra sahada kutlama yapıyor.

Reynolds ve McElhinney’e terfi getiren bu maçta Marvel’s Ant-Man’in yıldızı Paul Rudd eşlik etti.

Maçtan önce mütevazı bir bar olan Turf’ta fotoğraflandı ve barı ziyaret eden en son Hollywood yıldızı, ekibin ilk sezonunu konu alan bir Disney+ belgeseli olan “Wrexham’a Hoş Geldiniz”de düzenli olarak yer alıyor.

Hayat boyu hayranlar, sahiplerin ve gösterilerinin kulüp ve şehir üzerindeki etkisi sorulduğunda genellikle inanamayarak başlarını sallarlar. Bu Galler şehri artık dünya çapında bir eğlence ve şaşkınlık kaynağı olarak kabul ediliyor.

Belgesel pek çok kişinin hayal gücünü ele geçirmiş gibi görünüyor, çünkü özellikle Amerikalılar, topluluğunun atan kalbi olan bir kulübe aşık olmuş görünüyor.

Ohio, Los Angeles, Washington ve Arizona’dan yeni Wrexham hayranları bu hafta Galler’e geldi. Bazılarının bileti vardı, diğerleri sadece televizyonda gördüklerini görmek için şehirde olmak istedi.

READ  Pakistan seçim sonuçları canlı: İmran Han, Navaz Şerif'in zirveye çıkmasının ardından Uluslararası Af Örgütü'nün videosunda "zafer" ilan etti

Kulüp, kulübün dünya çapındaki çekiciliğinin, bu sezon %80’inin küresel satışlarda olduğu mal satışlarıyla ölçülebileceğini söylüyor. Aralık ayına kadar kulüp formalarını sattı – 24.000 iç saha, deplasman ve deplasman forması kesildi. Daha önce görülmemiş. Söylemeye gerek yok, gelecek sezon için daha da büyük bir talep geldi.

Wrexham ilk dakikadan sonra 1-0 geriye düştü ancak kazanmak için geri döndü.

Wrexham için sırada ne var? İkinci Lig’deki rekabet daha zor olurdu, ancak hedef – Birinci Lig’e yükselme – kulübün bu sezon otomatik bir yükselme yerine İkinci Lig’den otomatik olarak yükselen üç takımla karşı karşıya kaldığı hedeften daha kolay olabilir. Ulusal Lig’de sergileniyor.

2021 yazından bu yana takımdan sorumlu olan Phil Parkinson’da, kulübün şu anda kariyerinde dört kez yükselen deneyimli bir menajerinin yanı sıra Futbol Ligi’nde oynamaya zaten alışmış birkaç oyuncusu var.

“Sahiplerinden son 15 yılda bu kulübü gerçekten zor zamanlarda takip eden taraftarlara kadar bu futbol kulübü için çok büyük bir an ve her biri için heyecanlıyım.” Parkinson.

Takımın geri dönüşünün ayrılmaz bir parçası olan bir yıldız forvet olan Mullen, muhtemelen gelecek sezon da önemli bir oyuncu olacak. İlki ev sahibi takımı 2-1 öne geçiren kendi curling çabası ve galibiyeti garantileyen 71. dakikada golü olmak üzere iki gol attı.

“Wrexham için oynamanın getirdiği tüm maskaralıklar – onunla bu şekilde başa çıkmak ve bu gece açıkça dipten dönmek inanılmaz ve yaptığımız şeyi seviyoruz” dedi.

“Taraftarlar bunu hak ediyor – bence ilk dakikadan sonra hepsi en kötüsünden korktular ama bilirsiniz, biz birbirimize bağlıyız… bize ne olursa olsun.”

Bu sezon kırılan rekorlar – bir maç kala, kulüp şimdiden Ulusal Lig tarihindeki en çok gol ve sayı rekorunu kırdı – Wrexham’ın gelecek sezon rekabetten daha fazlası olacağını gösteriyor.

READ  Rusya Solidar'ı ele geçirdiğini söyledi, Ukrayna onu ele geçirdiğini yalanladı

Reynolds ve McElhinney, Şubat 2021’de kulübün sahipliğini aldıklarında, çiftin yaratacağı etkiyi çok az kişi hayal edebilirdi. Hikaye ve rüya devam ediyor.