Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Xbox, Game Pass fiyatlarını artırdı ve “standart” bir plan ekledi

Xbox, Game Pass fiyatlarını artırdı ve “standart” bir plan ekledi

Xbox hayranlarının bütçelerini ayarlamalarının zamanı geldi. Xbox Game Pass bu yıl fiyatlarını kademeli olarak artırıyor. 10 Temmuz’dan itibaren tüm yeni abonelerden güncellenen fiyat tahsil edilecek, mevcut aboneler ise 12 Eylül’den itibaren daha yüksek maliyetlerle karşılaşacak. ABD için Game Pass Ultimate fiyatları aylık 17 dolardan 20 dolara çıkacak, Game Pass Core’a bir yıllık erişim ise 60 dolardan 75 dolara çıkacak. Microsoft, tüm bölgesel artışları belirledi .

Microsoft ayrıca Eylül ayında Xbox Game Pass Standard ile daha ucuz bir seçeneği de ekleyecek. Bu plan, Game Pass oyunlarına erişim sağlar ancak Ultimate paketinin ilk gün sürümleri ve Xbox Cloud Gaming gibi bazı avantajlarına sahip değildir. Standart seçenek, çevrimiçi çok oyunculu modu, bazı mağaza içi indirimleri ve Core planın diğer tüm özelliklerini içerecektir. ABD’de aylık 15 dolara mal olacak.

Xbox Game Pass planlarının avantajlarının dökümü

X-Box

Son değişiklik, konsollara yönelik Xbox Game Pass planı için sonun başlangıcı gibi görünüyor. Bu seçenek yeni müşterilere sunulmayacak ve mevcut plan sahipleri otomatik yenilemeyi kapatırsa, yenilemek istiyorlarsa farklı bir seçenek seçmek zorunda kalacaklar.

Bu, Game Pass ile ilgili bir dizi üzücü haberin sonuncusu. Şubat ayında Microsoft’tan programın yavaşladığını duyduk; bu, son iki yılda yalnızca 9 milyon yeni oyuncunun eklenmesiyle büyümede gözle görülür bir yavaşlamaya işaret ediyor. Bu toplam, çevrimiçi oyunları minimum düzeyde avantajla oynamak için kullanılan Core’u da içeriyor; bu da yeni abone sayısının daha da düşük olduğu anlamına geliyor. Haziran ayında, Xbox’ın yeni donanımla ilgili umulan büyük duyurusu gerçekleşti. Her ay piyasaya sürülen çok sayıda yeni oyuna ayak uydurmak isteyen oyuncular için harika bir teklif, ancak kitleyle Microsoft’un umduğu şekilde bağlantı kuracak gibi görünmüyor.