Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu nadir bir Nintendo PlayStation konsoluna sahip olmak için son şansınız olabilir

Bu nadir bir Nintendo PlayStation konsoluna sahip olmak için son şansınız olabilir

Nintendo PlayStation, Sony’nin oyun pazarına girme yönündeki ilk girişimiydi. Bu, oyunların Sony’nin Super Disc formatından daha fazla multimedya içeriği içermesine olanak tanıyan, CD-ROM sürücüsüne sahip yükseltilmiş bir Super Nintendo konsoluydu.

Nintendo’nun 1991 yılında Philips ile ortaklığını duyurmasının ardından işbirliği çöktü ve Nintendo’nun PlayStation’ının 200 prototipinin hepsinin yok edildiği düşünülüyordu – en azından 2015’te bir tanesi ortaya çıkana kadar. Sonunda açık artırmayla satıldı Pets.com ve Toys.com’un kurucusuna.

Miras Açık Artırmaları Heritage Auctions, bu ikinci Nintendo PlayStation müzayedesinin kaynağını açıklamadı, ancak prototip kontrol cihazının bir Super Nintendo kontrol cihazının tanıdık muhafazasına sahip olduğunu ancak ön tarafında koyu gri bir Sony PlayStation markası taşıdığını açıkladı. “Arkasındaki bazı küçük çiziklere” rağmen prototip “çok iyi durumda” ancak Heritage Auctions, birlikte çalışmak üzere tasarlandığı kontrol cihazının son derece nadir olması nedeniyle iyi çalışır durumda olup olmadığını doğrulayamıyor. Sonuç olarak, açık artırma kazananına herhangi bir gelir sağlanmayacaktır.

Bu prototipin nerede keşfedildiğinden daha büyük soru, ne kadara satılacağıdır. 2020’de mühürlü bir versiyon Süper Mario Kardeşler Oyunun başka bir kopyası 114.000 dolara satıldı ve bir yıldan kısa bir süre sonra başka bir kopyası 660.000 dolara satıldı. Ancak asla oynamayı düşünmediğiniz bir oyuna bu kadar para harcamak, orijinalinin bir kopyasıyla karşılaştırıldığında pazarlık gibi görünüyor. Süper Mario Kardeşler. 2021’de şaşırtıcı bir şekilde 2 milyon dolara satıldı.

O zamandan bu yana retro koleksiyonlara olan talep azalmadı ve bu konsol, Nintendo PlayStation ile aynı başarıyı elde edemese de, bir daha asla geri gelmeyecek kadar nadir bir cihaz.

Heritage Auctions’a göre, bu prototip için teklif verme işlemi 2 Ağustos’ta başlayacak ve kullanılamaz konsolun şanslı bir teklif sahibi için değerinin ne kadar olduğunu öğreneceğimiz 24 Ağustos’ta sona erecek.

READ  Artık tüm Google Nest kameraları TV'nize video akışı yapabilir