Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Xbox itibarı, Starfield ve Redfall Gecikmelerinden sonra zarar görüyor

Xbox itibarı, Starfield ve Redfall Gecikmelerinden sonra zarar görüyor

2022 için planlanan ve 2023'e ertelenen büyük Xbox oyunlarından biri olan Starfield'da bir astronot uzaklara bakıyor.

resim: Bethesda

Bir video oyun otobüsüne binmek, bir emniyet kemeri uyarısı ile gelmelidir. İşin garibi: Geçen ay, Microsoft’un endüstrinin yarısından fazlasını ele geçirmesi nedeniyle herkes aklını yitiriyor gibiydi. Şimdi, bazı büyük gecikmelerin ardından, hepsi “ölü konsol!!!” Bu ve “Xbox’ın münhasır hakları yoktur!!!” hangisi – hangisi. Umarım bir hata yapmışsındır!

Adil olmak gerekirse, izleyicilerin yaklaşan Xbox listesi hakkında endişe duyduğu bazı emsaller var. Xbox One yaşam döngüsü boyunca, oyuncular (haklı olarak) platformu, özellikle ilk lansman döneminde çok az özel oyuna sahip olduğu için eleştirdiler. Ancak son birkaç yılda, birinci taraf stüdyoların safları arttıkça, bir nesil konsollar azaldıkça ve bir diğeri başladığından, Microsoft biraz satın alma telaşı içindeydi.

Kasım 2020’de piyasaya sürülen Xbox Series X/S ile, Yaklaşık yirmi stüdyo Xbox One’ın Birinci Taraf şemsiyesi altındaydılar. geçen Mart, Organizatörler onaylandı Microsoft’un Bethesda’nın ana şirketi olan ZeniMax’i ve Bethesda’nın üreticileri Arkane de dahil olmak üzere bir dizi başka prestijli stüdyonun (evet, bu teknik bir terim; hayır, bunu doğrulamayın) satın alması. hakaret. Sonra büyük olay: Ocak ayında, Microsoft niyetini açıkladı Activision Blizzard’ı satın almak için, Sorunlarına rağmen, medyada iyi yer aldıfiyat Bir Avrupa ülkesinin savunma bütçesi.

Activision hissedarları tarafından onaylanan işlemin hemen ardından Çokama Hala düzenleyicilerden gelen yeşil ışığa ihtiyacım var—Microsoft’un satın aldığı stüdyoların sayısına çok dikkat edildi. Influencerlar durmaksızın oyunla ilgileniyor sprinkler grafikleri Kaç tane eski franchise’ın artık teknik olarak birinci taraf Xbox oyunları olduğu hakkında, bu da Xbox’ın en güçlü ayrıcalıklara sahip olduğunu ima ediyor. gibi çıkışlar kenar Ve bekçi Microsoft’un oyun endüstrisinde bir tekele sahip olup olmadığını merak eden trend hakkında makaleler yayınladı.

Daha fazla oku: Microsoft Activision Blizzard’ı satın almak havalı değil, ancak yasa dışı bir tekel de değil

But the winds have shifted. Last week, Bethesda duyurdu geciktirirdi yıldız alanı11 Kasım 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan devasa uzay yolculuklu RPG. Aynı zamanda şirket, vampir Arkane’yi vurmaktan çekindiğini de söyledi, Kızıl Vadi, başlangıçta bir yaz sürümü için planlandı. Her ikisi de artık süresiz olarak 2023’ün “ilk yarısı” için planlanıyor ve Microsoft’un sonbahar takvimini – tarihsel olarak yılın en yoğun zamanı – herhangi bir sıcak özel ayrıcalıklardan yoksun bırakıyor.

“Lanet olsun,” Twitch yayıncısı ÇocukSmoovebiyografisinde “Xbox en iyi kutudur” yazan, Twitter’da söyledi. bazı insanlar sivri parmaklar Xbox Phil Spencer’ın başında. aharon onu aradı “Kötü görünüm”, “PR kabusu” ve kullanılmış “İğrenç” kelimesi çok. Adını Xbox’tan alan sosyal medya kullanıcıları bile – “Xbots” olarak tanınan oyuncular –Hayal kırıklığını ifade et.

Gözlemciler, denizdeki bu ani değişimi İnternet üzerinden tercih edilen iletişim yöntemiyle kaydettiler: Mizah.

Bir Twitter kullanıcı memesi, hayranların Xbox'a karşı değişen duygularını yakalar.

Xbox One günlerinden bu yana, Microsoft’un etrafındaki kamuoyu bir sarkaç gibi sallandı. Şimdiye kadar bu nesil, şirket iyi niyet kazandı. Xbox Series X/S, Xbox One’a göre bir baş ve omuz geliştirmesiydi ve piyasaya sürüldüğünden bu yana, sürekli bir güncelleme dalgası ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri sayesinde daha iyi hale geldi. Geçen sonbaharda, konsol sürümü takvimi tarafından yüklendi: sonsuz aura Ve Forza Ufuk 5, Xbox Marquee serisinin merakla beklenen yeni girişlerinden ikisi. (İkisi birden paramparça dizi kayıtları.) Ve bu, Microsoft’un son derece popüler isteğe bağlı oyun hizmeti Xbox Game Pass hakkında hiçbir şey söylemez ve düzenli olarak oradaki en iyi oyunlardan bazılarını periyodik kitaplığına ekler. Kızıl Vadi Ve yıldız alanı Microsoft ekosistemine büyük ölçüde beklenen eklemelerdi, bu nedenle ortak gecikme, sonuç olarak şerefiyeyi biraz etkiledi.

Ancak, bazı taraftarlar büyük başarı elde etti. çok şey biliyorsun Gecikmeli bir oyunun “başka bir oyundan” daha iyi olduğunu siberpunk‘ deyimini kullanmak için atfedildiği söyleniyor Bazı Bethesda geliştiricileri için. (Ancak, var Orada bazı duygular Temel olarak şu şekilde özetlenebilir:yıldız alanı Harika olsan iyi olur, yoksa başka türlü. Ortak şaka: Bethesda, sonbahar için tamamen yeni bir oyuna sahip olmak yerine, basitçe başlatılabilir gökyüzü Yine 71. kez (Vade). Ancak, “En İyi Bit” ödülü Twitch Streamer’dan bu videoya gidiyor Gladihater:

Şaka bir yana, Xbox serisi bu sonbaharda tamamen kurumuş gibi değil. Sadece yığılmış değil Geçen hafta olduğu gibi. Bu yılki Xbox için birkaç “özel konsol” planlanıyor. siberpunk platformu değiştirilmiştirkorku oyunu alaykıyamet sonrası bir tetikçi takipçi 2. Bu oyunların çıkış tarihleri ​​henüz belirsiz bir şekilde belirlenmedi – pek çok nedenden dolayı, bunların en azı lanet olası bir pandeminin ortasında oyun geliştirmeye atfedilebilir – ancak yine de 2022 için planlanmış durumdalar. (Tabii bunlardan herhangi biri ertelenebilir.)

Sonra bilinmeyen değişkenler var. Yine de Microsoft’un Haziran şovu E3’ü iptal et, planlandığı gibi devam ediyor. Orada ne görüneceği veya Microsoft’un bu yıl için planladığı diğer potansiyel stres faktörleri belirsiz. Xbox temsilcileri bir yorum talebine yanıt vermedi.

READ  Minik Tina'nın Harikalar Diyarı Çok Oyunculu, Haftalarca Çapraz Oyun seti