Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yankees’ten Josh Donaldson: “Jackie” uzun süredir devam eden bir şakaydı

Yankees'ten Josh Donaldson: "Jackie" uzun süredir devam eden bir şakaydı

Geçen haftadan bu yana Josh Donaldson ve Tim Anderson arasında gerilim tırmanıyor, ancak White Sox’un Yankees oyuncusu Anderson’a karşı ırkçı bir yorumda bulunduğunu iddia etmesiyle kan davası Cumartesi günü bir dönüş yaptı.

Donaldson kabul etti Yankees 7-5 kazandı Bronx, Anderson’ın kendisini “bugünün Jackie Robinson’ı” olarak tanımladığı 2019 Sports Illustrated hikayesine atıfta bulunarak şaka yollu Anderson’a “Jackie” adını verdi – geçmişte de söylediği gibi – dedi.

Donaldson, ikisinin buna daha önce güldüğü konusunda ısrar etse de, Siyah olan Anderson bunu şaka olarak almadı Cumartesi günü. Donaldson’ın ona “Sorun nedir Jackie?” diye sorduğunu söyledi. bir cok zaman.

“Eğer bir şey değişirse [2019]Donaldson, “Bunun anlamı, herhangi bir şekilde ırkçı olmaya çalışmak anlamına gelmez” dedi. “Röportajdan çok uzakta kendine böyle diyordu. Daha önce de söyledik ve şaka yaptık. Ne olursa olsun gülün.”

Ama Anderson Cumartesi günü gülmüyordu.

Tim Anderson (solda), Yankees’in White Sox karşısında 7-5 galibiyeti sırasında Jackie Robinson için şaka yollu Anderson’a “Jackie” dediğini söyleyen Josh Donaldson (sağda) ile bir yedek kulübesi olayı sırasında Jose Abreu tarafından durduruldu.
Cory Sebkin Getty Resimleri

Anderson, “Ben böyle oynamam,” dedi. “İlk çıktığında bu oldu, o zaman bıraktım ve yine oldu. Bu sadece bir bahane. … Bunu asla uyuyamam.”

Bir kaynağa göre, Cumartesi akşamı erken saatlerde Beyzbol Ligi konuyu araştırıyor ve ilgili tüm taraflarla konuşuyordu. Bu soruşturmanın sonucuna göre disiplin cezası verilmesi mümkündür.

Donaldson, Chicago’da geçen hafta sonu ikisi arasında artan gerilimin ardından durumu sakinleştirmek için Cumartesi günü ilk yarıda Anderson’a “Jackie” dediğini söyledi. Cumartesi günü White Sox’u yakalayan Yasmane Grandal’ın Donaldson ile tahtada bir açıklık ve banklara yol açan uzun bir soğukluğu yaşadığı üçüncü ve beşinci devrede çenelerini geri aldılar.

Donaldson, “Açıkçası bunu saygısızlık olarak gördü” dedi. “Bak, yaptıysa özür dilerim. Yapmaya çalıştığım şey kesinlikle bu değildi. Gerçekten olan buydu.”

READ  2022 NBA Playoffları - LeBron, Kevin Love ve Daha Fazlası Heyecanlı Brooklyn Nets-Boston Celtics Maçı 1'e Tepki Verdi

Donaldson haberin kendi tarafını gazetecilere vermeden önce, Yankees yöneticisi Aaron Boone, White Sox yöneticisi Tony La Russa’nın ırkçı bir yorum olduğunu iddia ettiği şey hakkında “bazı konuşmalar” duyduğunu, ancak yine de konunun özüne inmeye çalıştığını söyledi.

Donaldson daha sonra Anderson’ın bazı takım arkadaşlarına “Jackie” demesinin arkasındaki hikayeyi anlattığını söyledi. Bu açıklamayı doğrudan Anderson ile paylaşıp paylaşmayacağına gelince, Donaldson “konuşmaktan çok mutlu olurdu”, ancak White Sox yıldızının bunu duymak isteyip istemediğinden emin değildi.

Donaldson, “Yüzüme bakmaya ve bana başka kelimeler söylemeye çalıştığı iki örnek oldu” dedi. “Sürekli oluyor. Bu yüzden bugün ikinci kaleye düştükten sonra [in the seventh inning]Bana bir şey söyledikten sonra ona baktım ve “Tamam, işim bitti” dedim. sadece güldüm.”

Üçüncü vuruşun finali yapıldığında, Donaldson ikinci kaledeydi, ama kısa süre sonra Anderson ile konuşmayı bıraktı. Chicago’da, Donaldson’ın havalanmaya çalışırken Anderson’ı çantadan uzaklaştırmak için görünüşe göre havaya uçurduğu ikilinin tozunu aldıktan bir hafta sonra, ikisi nihayet kendi yollarına gitmeden önce birbirlerine tweet attılar (Donaldson, Anderson’ın kendi yoluna küfür ettiğini söyledi).

Bu, beşinci oyunda daha büyük bir hesaplaşmanın yolunu açtı. Donaldson yönetim kuruluna gittiğinde Grandal, Jackie’nin yorumu hakkında onunla yüzleşti. Anderson, sıralar ve öküz direkleri temizlenmeden kısa bir mesafe önce konumundan hızla kaçtı. Takımlar tahta arkasında kafa kafaya gitti, ancak tek eylem Anderson’ı takım arkadaşları tarafından olay yerinden uzaklaştırmaktı.

Hükümdarlar daha sonra her iki saklanma yeri için de uyarılarda bulundu, ancak öfke oradan yatışmış gibi görünüyor.

“Aralarında bir şaka olduğunu düşündüm. [Anderson] dedi Donaldson. “Dediğim gibi, tekrar belirteyim, kendisine Jackie Robinson adını verdi. Bu yüzden aramızda komik olduğunu düşündüm.”

Zack Braziler tarafından ek raporlama