Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yarış başlangıcı: Monako’da Carlos Sainz ve Oscar Piastri’nin tekerlekleri kilitlediği, Sergio Perez ve Haas sürücülerinin mücadele ettiği ve Alplerin çarpıştığı kırmızı bayrak draması

Yarış başlangıcı: Monako’da Carlos Sainz ve Oscar Piastri’nin tekerlekleri kilitlediği, Sergio Perez ve Haas sürücülerinin mücadele ettiği ve Alplerin çarpıştığı kırmızı bayrak draması

Pazar günkü Monaco Grand Prix’si çok heyecan verici bir başlangıçtı; sahanın önünde ve arkasında meydana gelen çok sayıda olay nedeniyle sadece saniyeler sonra kırmızı bayraklar kaldırılmıştı.

Pole pozisyonundaki Charles Leclerc, Saint-Devot’u geçerek çizgiden çıkmayı başarırken, Oscar Piastri ve Carlos Sainz 1. virajda yan yana giderek tekerleklerle çarpıştı.

CANLI KAPSAM: 2024 Monako Grand Prix’sindeki tüm aksiyonu takip edin

Sainz, Piastri zeminiyle temas ettikten sonra sol ön kısmında bir lastik patlaması yaşadı, bu da Beau Rivage tırmanışı sırasında başka bir çok arabalı kaza meydana geldiği sırada Massenet çıkışında kayarak durması anlamına geliyordu.

Kevin Magnussen, Sergio Perez’e hamle yapmaya çalışırken Red Bull’un arkasını etiketledi, ikisini de yüksek hızla duvara çarptı ve aynı zamanda Haas pilotu Nico Hülkenberg’in gidecek yeri kalmadı.

Esteban Ocon, Portier’de Alp disiplinindeki takım arkadaşı Pierre Gasly’yi geçmeye çalışırken, Esteban Ocon kısa süreliğine havaya uçarken, ikincisi radyodaki hamleye öfkesini dile getirirken tekrarlar daha fazla drama gösterdi.

Parçalar pistin her tarafına dağılmış olduğundan ve bariyerlerin onarılması gerektiğinden, Yarış Kontrolü kırmızı bayrak çıkardı ve geri kalan arabaları, lastiklerini özgürce değiştirebilecekleri pitlere geri gönderdi.

Monako’daki yarışın başlangıcını canlı izlemek için yukarıdaki video oynatıcıya tıklayın.

READ  Matt Carpenter, New York Yankees ile yenilenen sezonun ortasında faul topu nedeniyle sol ayağını kırdı.