Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Indy 500’deki hava gecikmesi NASCAR yarışçısı Kyle Larson için ne anlama gelebilir?

Indy 500’deki hava gecikmesi NASCAR yarışçısı Kyle Larson için ne anlama gelebilir?

Canlı Indy 500 güncellemelerini takip edin.

INDIANAPOLIS — Görünüşe göre Doğa Ana yarış tutkunu değil.

Indianapolis 500’ün 108. koşusu sert hava koşulları nedeniyle ertelendi ve pist yetkilileri şiddetli yağmur ve yıldırımın piste çarpmasından yaklaşık bir saat önce tribünleri temizlemeyi tercih etti.

Yarış öncesi eğlence geçici olarak durduruldu ve stadyumda 30.000’e kadar kişinin katıldığı bir dans konseri olan “Snake Pit”, hayranlara arabalarına dönmeleri veya yarış pistine sığınmaları için yeterli zaman vermek amacıyla durduruldu.

Yeşil bayrak aslında saat 12.45’te dalgalanacaktı.

Darbe bülteni

Ücretsiz günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

Ücretsiz günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

O satın alırPulse bültenini satın alın

Gecikme aynı zamanda hem Indy’de hem de NASCAR’ın Coca-Cola 600’ünde aynı gün yarışarak “çift” denemesi yapan beşinci sürücü olması planlanan NASCAR yıldızı Kyle Larson’un da zor durumda olduğu anlamına geliyor. Larson aslında Indy 500 (beşinci olduğu yer) ile NASCAR’daki günlük işi arasında seçim yapıyor.

Şu anki plan, Larson’ın Indianapolis’te kalıp Indianapolis 500’de yarışması ve Pazar günkü Charlotte Motor Speedway’deki NASCAR Cup Serisi yarışının başlangıcını kaçırması.

Ancak Larson’ın Hendrick Motorsports üyelerinin Pazar günü doğruladığı gibi, Larson’ın kararının açıklanmasından sadece birkaç dakika sonra durum akışkan. NASCAR’ın en uzun yarışına başlaması planlanan Larson’ın yedek pilotu Justin Allgaier, Indianapolis 500’de yağmurun daha yoğun yağması durumunda durumun tekrar değişebileceğini doğruladı.

Allgaier, “Orada (Indianapolis’te) başka bir hava fırtınası olursa buraya çok daha hızlı geleceğini görüyorum” dedi. Atlet Ve Fox Sports. “Bütün bu durum gerçekten akıcı.”

Larson, Coca-Cola 600’ün startı için Charlotte’a geç gelirse yarışa Allgaier başlayacak. Yarışı bitirip tamamlayamayacağı ise ayrı bir soru.

READ  Perşembe günü Teksas'a karşı Chiefs yaralanmaları: Toni Cadarius yine berabere kaldı

Larson yarış devam ederken piste gelirse Allgaier, Larson’ın bir noktada onu 5 numaralı arabanın sürücüsü olarak görevden alacağını ve Allgaier’in rekor sürücü olarak kalacağını ve Larson’ın bitirdiği yerde Allgaier’e geçeceğini belirtti.

Allgaier, “Herhangi bir noktada, ne olursa olsun, eğer Kyle 10 tur kala buraya gelirse veya 10. turda buraya gelirse, değişikliği yapacağız” dedi. “Eğer Kyle bu araçla herhangi bir yeşil bayrak prosedürü için buraya zamanında gelebilirse, bunu yapacak.”

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Justin Casterline/Getty Images)